Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Upēs strauji turpina kāpt ūdens līmenis; applūst palienes

Visos valsts reģionos trešdien turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs, daudzviet applūst palienes, vietām apdraudētas arī plašākas teritorijas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija. Dažās Kurzemes un Zemgales upēs kopējais ūdens līmeņa kāpums pārsniedz divus metrus.

Bārtā pie Dūkupjiem ūdens līmenis pēdējo dienu laikā cēlies par 2,4 metriem, trešdienas rītā tas ir 30 centimetru zem pērnā gada rudenī sasniegtā maksimuma.

Bērzē pie Līvbērzes, Jelgavas novadā, ūdens līmenis kāpis par 2,5 metriem. Ūdens līmenis pagaidām ir vairāk nekā metru zem 2010. gada plūdu atzīmes.

Svētē pie Ūziņiem, Jelgavas novadā, kopējais ūdens līmeņa pieaugums sasniedzis divus metrus. 2010. gada lielajos palos ūdens bija pakāpes vēl par metru augstāk.

Tērvetē pie Bramberģes, Jelgavas novadā, ūdens līmenis cēlies par nepilniem diviem metriem, vairs tikai par 70 centimetriem atpaliekot no 2010. gada martā sasniegtā maksimuma.

Applūst arī Lielupes palienes. Pie Mežotnes ūdens līmenis kāpis par metru, pie Staļģenes - par teju diviem metriem. Šajā Lielupes posmā ūdens līmenis ir zemāks nekā gada sākumā, kad strauju kāpumu izraisīja ledus sastrēgumi.

Jelgavā ūdens līmenis Lielupē kopš pagājušās nedēļas paaugstinājies par 70 centimetriem, un trešdien gaidāms straujāks kāpums.

Ventā ūdens līmenis cēlies par 0,8-1,5 metriem, Abavā pie Rendas - par 1,6 metriem, Abavas pietekā Imulā - par nepilniem diviem metriem.

Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis cēlies par 1,3 metriem, Mazajā Juglā - par nepilnu metru. Ogres pilsētā ūdens līmenis upē kāpis par aptuveni 70 centimetriem.

Straujš ūdens līmeņa kāpums sācies arī Latgales upēs, tajā skaitā Dubnā pie Rožupes kopš pirmdienas ūdens paaugstinājies par 1,1 metru, Dubnas pietekā Ošā pie Rudzātiem - par 1,3 metriem.

Daugavā situācija saglabājas mierīga, arī Aiviekstē nav novērots būtisks ūdens līmeņa kāpums, savukārt Gaujā ūdens līmenis cēlies par vidēji 30 centimetriem.

Daudzviet, īpaši Kurzemē un Zemgalē, novērota ledus iešana.

Tuvākajās dienās Latvijā gaidāms sals, tā ietekmē ūdens līmeņa kāpumu pakāpeniski nomainīs kritums, bet lielajās upēs ūdens līmeņa paaugstināšanās var turpināties līdz nedēļas beigām.

Viena no plūdu apdraudētākajām vietām patlaban ir Jelgavas novads, kur ir augsts ūdens līmenis Lielupes pietekās.

Daugavā ledus iešana, visticamāk, sāksies tikai aprīlī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 263

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Biedē ar ārkārtas vēlēšanām(50)

Iepriekš neatklājot, ko stāstīs Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, viņa nominētais KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems pirmdien devās uz Rīgas pili, pie kuras viņu sagaidīja arī daži des...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas