Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs būs Airis Rikveilis

Par Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretāru plānots apstiprināt ministrijas Aizsardzības plānošanas un analīzes departamenta aizsardzības padomnieku Airi Rikveili, kurš vēl nesen bija līdzšinējās premjeres Evikas Siliņas (JV) padomnieks, liecina ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts valdībai.

Ņemot vērā, ka civildienesta attiecības ar līdzšinējo valsts sekretāru Aivaru Puriņu ir izbeigtas 31. maijā, pamatojoties uz savstarpēju vienošanos, valsts sekretāra amats ir vakants.

Vienlaikus Raivja Meļņa vadītā ministrija norāda, ka nekavējoties nepieciešams nodrošināt ministrijas darba nepārtrauktību un spēju operatīvi pieņemt lēmumus, kas saistīti ar valsts aizsardzību un drošības nodrošināšanu.

Rikveilis ir saistīts ar aizsardzības nozari kopš 1993. gada, viņam ir ilggadēja dažādu līmeņu vadītāja darba pieredze AM un kā ministrijas pārstāvim starptautiskajās organizācijās, kā arī attīstības redzējums, kas veidojies, ieņemot dažādus amatus Latvijas valsts pārvaldē un starptautiskajās institūcijās.

Rikveilis ir ieguvis izglītību NATO Aizsardzības koledžā, ASV Jūras spēku pēcdiploma skolā, Latvijas Universitātē un Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņa profesionālās kvalitātes, zināšanas un pieredze valsts pārvaldē vadošā amatā atbilst valsts sekretāra amata aprakstā izvirzītajām prasībām un nodrošinās efektīvu civildienesta uzdevumu izpildi Aizsardzības ministrijas kompetencē esošajos jautājumos.

Rikveilis bija demisionējošās Ministru prezidentes Siliņas padomnieks nacionālās drošības jautājumos.

Rikveiļa pārcelšana jaunajā amatā paredzēta ar 3. jūniju.

22. aprīlī AM informēja, ka Puriņš iesniedzis atlūgumu un šo amatu atstāja 31. maijā. Puriņš līdz šim nav plaši komentējis atlūguma iemeslus, vien apliecinājis, ka aiziešana no amata nav "pēkšņs kopums" un jau iepriekš gribējis aiziet no amata, bet vēlāk pārdomājis.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas