Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

54 nāves - viena cilvēka atbildība

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
yyy
y
Galvenais, lai misāne dzīva
patiesībā
p
JEBKURĀ normālā valstī LIKUMS ir absolūti primārs un ekskluzīvi prioritārs. Protams, ar VISĀM no tā izrietošajām konsekvencēm jeb elementāri likumsakarīgajām un absolūti neizbēgamajām SEKĀM. Un, PATIESĪBĀ - viss ir atkarīgs tikai no tā, vai attiecīgajā valstī valda LIKUMS (NEVIS pat demonstratīvi NElikumīgas "konteksta sapratnes" n-tās versijas, atbilstoši ikreizējām visbiežāk apzināti noziedzīgi sashēmotām "īpašajām vajadzībām" un "pasūtījumiem"), un vai LIKUMS tiek konsekventi respektēts un pildīts attiecībā uz VISU un VISIEM vienādi obligāti saistoši un pašsaprotami likumpaklausīgi, sevišķi kategoriskā "kontekstā" - attiecībā uz 100% VISIEM tā dēvētajā "tiesībsargājošajā" SISTĒMĀ funkcionējošajiem "LIKUMĪGI ATBILDĪGAJIEM" personāžiem.
Seniors
S
Virs Tieslietu Ministrijas ekas , Saeimas ekas un prokuraturas ekas , jasak celt izklaides parku , ka to darija Maksimas veikala , ar Usakova PAVELI !!! Gribetu zinat , kadas BUS = SEKAS ! Klauni , sie izmekletaji , prokurori un tiesnessi Un , Usakovu , par telpu uzkopeju , JUSU EKAS !!!
starp citu
s
UN kā ar tiem, kas sakrāva vienuviet betona bruģa un zemes kaudzes uz jumta? Vai tie bija neizglītoti un nezinīši un viņiem par to nav jāatbild?
VVZ
V
PSRS laikos SNiPā bija prasība, ka aizliegta darbu veikšana, ja apakšējos stāvos atrodas cilvēki. Latvijas būvniecībā šī prasība tika ignorēta. Tāpat tika ignorēta prasība par vienmērīgu būvmateriālu izvietošanu uz pārsegumiem, lai tie netiktu pārslogoti.
  • 13
  • 4
:)
:
Nevies tiesa, bet tīrais FARSS!
>:-)
&
Ar vieglu roku, nu mums ir norādīts, tikai VIENS masu slepkava ?!
Jānis
J
Latvijas cienīgi, kauns.
Par konstucijām atbildīgi bija divi
P
Būvinženieris par slodžu aprēķiniem un izgatavotājs - par konstrukciju atbilstību būvineženiera izvirzītajām prasībām. Un tieši šajā virzienā prokuroriem bija jāstrādā. Prokuratūras nekompetences un sodītkāres iesvedības laikā tiesai vajadzēja nodarboties ar ļoti daudzām blakus lietām, par kurām jau iepriekš bija skaidrs, ka tām nav tiešas cēloniskas sakarības ar konstrukciju neatbilstību. Tajā pašā laikā izgatavotājs, kam bija cieša saikne ar konstrukciju atbilstību būvineženiera izvirzītajām prasībām, palika ārpus prokuroru darbības tvēruma. Un tas bija stulbi, jo tur liela daļa vainas ir tieši izgatavotāja pusē. Pārveidojot konstrukcijas no monolītām uz dalītām, viņi neņēma vērā, ka šāda tipa dalītās konstrukcijās liecē visu slodzi uzņem tikai savienojuma apakšējās skrūves. Bet viņi tās rēķināja it kā konstrukcijas tiktu vienmērīgi slogotas stiepē.
VVZ>NAV VIENALGA
V
Ievadi datorprogrammā tikai sniega slodzi 70 kg/m2, neievadi slodzi no jumta dārza, kas ir desmit reizes lielāks cipars- un nekas nebūs ne sarkans, ne izliecies! Elementāri!
  • 5
  • 1
NAV VIENALGA
N
kā var datorprogrammā sarēķināt pārsegumu, kas neatbilst tā laika normatīviem? Viss būs sarkans un izliecies. To taču nevar palaist garām. Ir ja'būt vēl kādam faktoram. Nevar būt, ka cilvēki bija tik aizņemti un akli, ka nepamanīja tik fundamentālas kļūdas. Tas nav racionāli izskaidrojams!
  • 4
  • 0
VVZ
V
Ja projektēšanā tiek pazaudētas slodzes, un konstrukcijas tiek pārslogotas sešas (!!!) reizes, tad arī viengabala pārseguma kopne kombinācijā ar monolītu pārsegumu neko nedos. Sabrukšana būs nedaudz savādāka, bet tā notiks. Tāpēc atbildība ir būvkonstruktoram,kā arī būvekspertam.
  • 13
  • 2
Izgatavotāju
I
varētu arī nevainot, jo galu galā jau būvinženierim jāpārbauda un jāakceptē produkcija. Ja neatbilst slodzei, lai taisa jaunas!
  • 7
  • 5
Sodītkāri mazohisti
S
Latvijas prokuratūra, galvenokārt, sastāv no diezgan aprobežotiem, sodītkāriem mazohistioem, kas izsitušies ar lielu centību. jebkurā sarežģītākā lietā viņi netver laukumu. Viņiem ka tik kādu sodīt, ka tik noprotestēt kādu tiesas spriedumu kaut līdz trešajai instancei.
Spriedums ir ļoti precīzs
S
Katram ir jāatbild par savu darbu. Būvkonstruciju slodzes rēķina būvinženieris nevis veikala vadītājs, arhitekts vai vēl kāds cits. Var gan piekrist, ka attiecībā uz šāda tipa ēkām aprēķini bija jāizvērtē vismaz vēl vienam kompetentam speciālistam, kas savulaik bija Būvinspekcijas uzdevums. Bet to Dombrovska valdība nolikvidēja un galvenais likvidators tagad ir labos amatos ES.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pasmelties pieredzi, atgriezties un to izmantot(2)

Darbdienā ap pusdienas laiku Ventspils tirgus placī rosība pamazām rimst. Īpaši aktīva tirdzniecība te norit piektdienās un sestdienās, bet noteiktos datumos norisinās gadatirgi un dažādi pasā...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas