Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

600 000 vērtais LIAA stends lidostā bieži stāv tukšs

Vairāk nekā 600 000 eiro vērtais investīciju piesaistes stends Rīgas lidostā stāv gandrīz tukšs, un tiek izmantots ministriju sapulcēm, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

LTV atgādina, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) stendu Magnetic Latvija Rīgas lidostā svinīgi atklāja pirms pusgada. No Latvijas valsts simtgades svinībām paredzētā budžeta stendam atvēlēti 440 000 eiro, no LIAA budžeta – vēl gandrīz 200 000 eiro (finansējumu izlietos trīs gadu laikā). Stendu pieteica arī kā ka vietu, kur ārzemju uzņēmēji varētu rīkot tikšanās ar potenciāliem Latvijas sadarbības partneriem.

Pagājuši seši mēneši un LTV no aģentūras ieguvusi statistiku par to, kā tieši dārgā telpa izmantota.  Lielākoties tās ir tūrisma operatoru un aviosabiedrību delegāciju vizītes. Var noprast, ka tie ir investīciju aģentūras viesi, kuri “pa ceļam” ievesti apskatīt telpu. Šādas ir viena vai divas vizītes mēnesī. Aprīlī un augustā - pa vienai žurnālistu vizītei. Augustā tā ir bijusi Finnair aviosabiedrības žurnāla pārstāve. Telpa izmantota arī ar investīciju piesaisti grūti saistāmām lietām – Ekonomikas ministrijas iestāžu darbinieku sapulce, arī Kultūras ministrijas pārstāvju tikšanās.

LIAA direktors Andris Ozols skaidro, ka delegāciju pieņemšana nav svarīgākā stenda izmantošanas daļa. Lielu uzsvaru liek arī uz parastajiem stenda apmeklētājiem, tie esot 1500 – 2000 cilvēku mēnesi.

de facto novēroja, ka stends bieži vien ir pavisam tukšs, arī tā sauktajās lidostas “pīķa stundās”. LTV aprēķini rāda – no visiem lidostas viesiem  stendā vidēji apkalpotas 2 desmitdaļas procenta.  Vai 4 desmitdaļas no tiem, kas iziet caur gaiteni, kur stends atrodas. Ir arī citi skaitļi salīdzināšanai. Piemēram, tūrisma informācijas centrs Rīgas Rātslaukumā pieņem 30 000 cilvēku mēnesi – 15 reižu vairāk nekā ienāk stendā lidostā, bet 9 000 saņem konsultācijas.

LIAA Ārējās tirdzniecības veicināšanas departamenta direktore Aija Jaunzeme atzīst, ka stends nestrādā tik veiksmīgi, cik vēlētos: “Mēs ceram attīstīt. Mēs paši saprotam  kļūdas un problēmas. Meklējam risinājumus un mēs domājam, ka mums pamazām izdosies”.

 

Top komentāri

Varis
V
Stends atrodas nomaļā gaitenī (no tā pārsvarā notiek lidojumi uz Krieviju), ir ļoti neizteiksmīgs, bez jebkādiem paskaidrojumiem un norādēm, ka tur kāds interiesents tiek gaidīts, kādu informāciju var saņemt. Kārtējā afēra un naudas izšķiešana.
Vienmēr tukšs
V
Bieži lidoju un bieži eju garām 600 000 EUR?vienmēr tukšs!!!!
Tas ir idiotisms
T
Cilvēki. Tā ir lidosta. Reti kurš ielidojot vai pārlidojot tērēs laiku vēl lidostā, kad parasti cilvēki grib nokļūt hotelī ASAP!!!!! Valdis Dombrovskis parakstīja "krīzes papīrus" arī lidostā (Arlanda) 2008. gadā. Redzam investīciju rezultātu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(24)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas