Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +24 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Apstiprina Indikatīvo dzelzceļa infrastruktūras attīstības plānu pieciem gadiem

Ministru kabinets šodien, 5. novembrī, apstiprināja Satiksmes ministrijas iesniegto plāna projektu Indikatīvais dzelzceļa infrastruktūras attīstības plāns 2018. – 2022. gadam (Indikatīvais plāns). Pamatojoties uz Indikatīvo plānu, tiks noslēgts daudzgadu līgums starp Satiksmes ministriju (SM) un valsts akciju sabiedrību Latvijas dzelzceļš (LDz).

Indikatīvā plāna pamatnosacījums ir nodrošināt konkurētspējīgu dzelzceļa infrastruktūru. Kopējo tīkla jaudu nav plānots palielināt, taču līdzekļi uzturēšanā un attīstības projektos tiek investēti, lai tiktu saglabāts esošais pakalpojumu apjoms un nemainīgi augsta kvalitāte.

Lai arī Indikatīvais plāns nav finanšu dokuments, plānā tiek definēts trīs pakāpju sistēmas modelis infrastruktūras pārvaldītāja finanšu līdzsvara nodrošināšanai. Pirmā pakāpe paredz likumā noteikto tirgus dalībnieku iesaisti infrastruktūras izmaksu segšanā. Otrā pakāpe nosaka LDz koncerna resursu izmantošanu finanšu līdzsvara nodrošināšanā, un tikai trešā pakāpe nepieciešamības gadījumā vai tautsaimniecības interesēs paredz valsts budžeta līdzekļu iesaisti.

Infrastruktūras pārvaldītājs (LDz) ar Indikatīvā plāna pieņemšanu un daudzgadu līguma apstiprināšanu nodrošinās publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras maksas stabilitāti turpmākos piecus gadus. Tas garantē pārredzamību tranzīta nozares dalībniekiem un ļaus tiem slēgt piecu gadu līgumus ar kravu nosūtītājiem.

Apstiprinot Indikatīvo plānu, tiek izpildītas Dzelzceļa likuma 6. panta prasības, kas paredz, ka valsts publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūra tiek veidota atbilstoši tautsaimniecības vajadzībām un tās attīstībai, stabilas satiksmes interesēm, kā arī vides aizsardzības prasībām. Vienlaikus tiek ievērotas Dzelzceļa likuma 9. panta ceturtās daļas prasības – paredzēts noteikt infrastruktūras prasības un dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāja finanšu līdzsvara sasniegšanas mehānismu, valsts budžeta programmas 31.00.00 Sabiedriskais transports apakšprogrammas 31.04.00 Finansējums dzelzceļa publiskai infrastruktūrai ietvaros nodalīti atsevišķi finansēšanas plāni – finanšu līdzsvara nodrošināšanai, pasažieru dzelzceļa staciju un pieturas punktu infrastruktūras uzturēšanai un citiem mērķiem, tādējādi nodrošinot pārredzamību un stabilitāti arī tirgus dalībniekiem. Līdz ar plāna apstiprināšanu tiek paredzēta minimāla valsts budžeta līdzekļu iesaiste publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāja finanšu līdzsvara nodrošināšanā.

Infrastruktūras finansēšanas struktūra un procedūra, nozares investīciju projekti un pasākumi infrastruktūras izmaksu samazināšanai noregulēti Daudzgadu līgumā starp valsti un LDz.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kosmētika Dzintars ātri atgūst tirgu(1)

Par kādreizējās Latvijas kosmētikas nozares ikonas Dzintars atdzimšanu, atjaunotā uzņēmuma piedāvājumu un nākotnes plāniem Rolanda Pētersona saruna ar H. A. Brieger ražošanas direktori Sņežanu Geijeri...

Mūžībā devusies Zuzanna Dzintare

Mūžībā devusies ilggadēja ķīmijas pasniedzēja un mācību grāmatas Organiskā ķīmija autore Zuzanna Dzintare. (21.10.1921.–24.07.2021.) Izvadīšana notiks š.g. 31. jūlijā plkst. 14.00 Rīgas Kristus K...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas