Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Arhibīskaps Vanags valsts svētkos aicina katru tiekties pēc izcilības

Katram būtu jācenšas tiekties pēc izcilības tajā jomā, kurā var vislabāk kalpot savai tautai, trešdien Latvijas proklamēšanas 102.gadadienai veltītajā ekumēniskajā dievkalpojumā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags.

Arhibīskaps savā uzrunā atzīmēja daudzu profesiju pārstāvjus, kuru darbs šogad liecina par izcilību, piemēram, mediķus, pedagogus un citus. Vienlaikus Vanags atgādināja, ka tiekšanās pēc izcilības vienmēr nozīmē arī kaut kā upurēšanu. 

Tāpat Vanags uzsvēra, ka noteicošais resurss tautai ir savstarpējā uzticēšanās. "Ja nācija izveido sabiedrību, kurā ir savstarpējā uzticēšanās, tā kļūst veiksmīga un bagāta," sacīja Vanags. 

Arhibīskaps pavēstīja, ka nenovērtējami dārga ir spēja uzticēties saviem vadītājiem, jo no tās ir atkarīga sabiedrības solidaritāte. 

"Doties politikā nozīmē uzņemties atbildību par cilvēkiem. Pat izcilība un profesionalitāte nelīdzēs, ja nespējam uzticēties cilvēkam," sacīja Vanags. 

Viņš piebilda, ka 2020.gads radījis daudz satricinājumu ierastajā cilvēku dzīvē, bet 18.novembris ir skaists stabilitātes brīdis, kurš pierāda, ka dzīve turpinās. 

"Ar tādu pašu drosmi, ar kādu mūsu senči ticēja sapnim par valsti un izcīnīja valsts neatkarību, mums būs jāizcērt ceļš no 2020.gada uz nākotni," uzsvēra Vanags. 

Top komentāri

Vanaga mācība aplama.
V
Kristus netiecās pēc izcilības, bet piedzima kūtī un silītē. Kur tavs dēls, Vanag, vai izcilībā?
Skaudības Dievs
S
Labāk Jānis Vanags strādātu kādā benzīntankā, tas būtu labāk gan viņam pašam, gan sabiedrībai. Tukša mēles kulšana nav nekāda lielā māksla. J. Vanaga kungs ar ebreju tautas mitoloģijas sludināšanu nopelna ļoti smuku naudiņu. Strādājot fiziski smagu darbu, šādu naudu nevar nopelnīt! Cik mēs zinām, kristietība pie mums atnāca vardarbīgā veidā ar krusta kariem. Tieši krustnešu un kristīgo misionāru dēļ mūsu brīvie senči kļuva par dzimtcilvēkiem (vergiem). Kristietība mūsu tautai nesa tikai tumsonību un nabadzību. Kamdēļ mums ticēt bībeles viltus dievam un bībeles viltus dieva dēlam, ja mums ir savi Dievi – Latvju Dievi? Pagāniskā ticība ir mūsu zemes pamatticība. Kāpēc ticēt svešas cilts dievam, ja mums ir savi Dievi? Ar zaļu un kuplu skaudību, Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs (Vislatvijas Skaudības Dievība Skolnieciņš) (Skauģu Skauģis) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #Skolnieciņš #SkaudībasDievs #pagāni
zvirbulēns
z
Un ne vārda par Dievu tā Kungu...dīvaina runa!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas