Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atļauj IeM uzņemties 11,2 miljonu eiro saistības robežsardzes helikopteru iegādei

Valdība otrdien atļāva Iekšlietu ministrijai (IeM) uzņemties 11,2 miljonus eiro lielas saistības, lai Valsts robežsardze varētu iegādāties divus vieglās klases viendzinēja helikopterus. Valdība atļāva uzņemties ilgtermiņa saistības 11 237 094 eiro apmērā no 2017. līdz 2020. gadam.

Šogad februārī tika izsludināts atklāts konkurss par helikopteru piegādi, kā arī pilotu un inženiertehniskā personāla speciālajām apmācībām. Sakarā ar iesniegto piedāvājumu neatbilstību nolikuma prasībām šogad maijā iepirkuma komisija pieņēma lēmumu izbeigt konkursu bez rezultātiem.

Iepirkuma komisija nolēma atkārtoti īstenojamajai iepirkuma procedūrai piemērot konkursa procedūru ar sarunām ar pretendentiem. Šogad oktobrī saņemti divi galīgi piedāvājumi no pretendentiem.

Novērtējot pretendentu piedāvājumus lielāko piešķiramo punktu skaitu saņēma pretendents Leonardo S.p.A. Uzņēmuma piedāvājums tika raksturots ar piedāvātā helikoptera AW119 KX labākiem veiktspējas parametriem un garantijas termiņu.

Jau vēlāk, salīdzinot Valsts robežsardzes sākotnējo pieprasījumu jaunās politikas iniciatīvam ar potenciāla uzvarētāja piedāvājumu, tika konstatēts sadārdzinājums apmācību pakalpojumiem un helikopteru ekspluatācijai nepieciešamam speciālajam aprīkojumam.

Rezultātā, iepirkuma komisija konstatēja, ka iespējams noslēgt līgumu ar Leonardo S.p.A., taču Valsts robežsardzei slēdzot līgumu, ir iespējas izvelēties, kādus helikoptera piederumus iegadāties un kādus neiegādāties.

Ņemot vērā iepriekšminēto, IeM uzskata, ka nepieciešams iegādāties divus helikopterus ar obligāto aprīkojumu, saņemt apmācības, darbarīkus un instrumentus, kā arī papildu aprīkojumu, kas nepieciešams, lai būtu iespējams pilnvērtīgi veikt cietušo personu transportēšanas funkciju. Tāpat nepieciešams iegādāties papildu aprīkojumu, kas nepieciešams, lai būtu iespējams veikt novērošanas un ugunsdzēsības funkcijas.

Plānotā kopējā līguma summa ir 12 482 718 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. 2017. gadā helikopteru iegādē ir jāveic priekšapmaksa 4 355 624 eiro apmērā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Līgo dienā avārijās cietuši 17 cilvēki(3)

Pagājušajā diennaktī Valsts policija (VP) reģistrējusi 61 avāriju, kurā cietuši 17 cilvēki, tajā skaitā četri gājēji un trīs velosipēdisti, informēja Valsts policija (VP).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas