Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Augstskolu pedagogus atstāj ar garu degunu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Vērotājs
V
Kārtējā nicinošās attieksmes izpausmesno IZM, koalīcijas kopumā un arī prezidenta pret vietējo latviešu augstskolu inteliģenci. Tajā pat virzienā LZP kā koleģiālas institūcijas likvidēšana, AIP likvidēšana, terors pret LU rektoru un iecerētā citu rektoru pakļaušanu salasītu personu padomēm, spiediens uz LZA... Laikam par maz ārzemnieciskuma, par daudz nacionālās pašapziņas. Tas, acīm redzami, neder šai valdībai un šim prezidentam. Raksturīgi, ka prezidents ne vārda nav bildis ne par augstskolu reformu. Skaidrs, ka atbalsta drauga un skolnieka Kariņa valdības reformu. Diemžēl. No domājoša cilvēka biju gaidījis vairāk!
Tālis
T
Nauda nav , bet ministre iecerējusi veidot aalgotņu padomes, kas "saimniekos" augstskolās!!
kas dārzā
k
LU docētāju samaksa ir 5 eiro stundā, kamēr, piemēram, kvalificēta santehniķa likme ir 60 eiro stundā... Kāds mēģina iestāstīt, ka mācoties LU iegūsiet izcilību...
bitīt'
b
Paliec savā arodā, mums izglītotajiem un pārtikušajiem tevi vajag ! Tikai tās 60 eiras tev pienākas par 10 stundu darbadienu. Esi reāls !
 • 6
 • 4
Bija
B
Jādod 32 miljoni puntulīša kadriem - liekēžiem, kuri jau tāpat dzīvo no dotāčijām.
Ja garš deguns stervai bildē,
J
ko gan gaidīt pedagogām? Labi, ka ar pliku dirsu nav atstāti, jo ar garu dagunu nemirst, toties no bada gan...
Jantariks un Co
J
Денег нет, но Вы держитесь !!!
Latvju puika
L
Ko ? Lieto Gūgles tulkotāju, vaņa !
 • 11
 • 7
Manuprāt
M
Ir jāizsaka vislielākā pateicība Kariņam par to, ka viņš tik labi rūpējas par pedagogiem, ārstiem, pensionāriem, veselības aprūpi, tautas izglītošanos, darba spēka labprātīgi - piespiedu aizsūtīšanu ekonomiskā trimdā un visiem pārējiem. Jānobučo viņam p.... a, kas aizlipusi ar OIKā un k.t. Pionieris ieekonomēto naudu. Latvija var !!!
Vērotājs
V
Tā valdība soda augstskolu inteliģenci par Šupilnskas augstāko izglītību graujošās un izlaupošās reformas neatbalstīšanu. Ja tiešām gribēja pastiprināt skatu no malas, pietiktu ar padomnieku konventa tiesību paplašīnāšanu. Taču partijas grib diktēt ko mācīt un kā mācīt (un ne par daudz, lai būtu darbaspēks un noieta tirgus ārzemju investoriem), lai varētu rīkoties ar augstskolu īpašumu un līdzekļiem. Tā es tās lietas redzu. Arī LZP tagad būs direktots, ne priekšsēdis. Šuplinska grib kļūt par diktatori. Labs izglītības monarhs jau varētu būt, tikai tad vajadzētu labāku izglītību (Pandoras lāde!) un vairāk prātiņa.
Latvju puika
L
Jau ierasti, kā Dienas skribentu kolektīva rakstelis, tā latviešu valsti noniecinošs virsraksts. Kā labā strādājat , sumpurņi ?!
Tā gan
T
varbūt rektori beidzot varētu solidarizēties ar saviem mācībspēkiem un padalīties, kā arī pameklēt citas iekšējās rezerves, nevis krampjaini turēties savos augsti apmaksātajos krēslos....
jānis
j
Latvijā izglītība un izglītoti cilvēki nekad nav bijusi prioritāte. Tā kā lēmums saprotams, pārsteigumu nav.
to jānis
t
Kāda skola var būt analfabētam, kas pat savu vārdu nespēj pareizi uzrakstīt?
 • 16
 • 3
Knariņš
K
Debilizācija, Jāni, ir laba padarīšana.
 • 11
 • 10
OK
O
Tātad nebūs jābrīnās, ka daudziem pedagogiem šis darbs joprojām nebūs kā prioritāte un netiks uzskatīts par pamatdarbu, jo, kā parasti, tiks meklēti papildus ienākumu avoti. Bet droši vien tā arī ir valsts politika, tikai būtu labi, ka to tiešā tekstā arī pateiktu. Un tad arī studenti saprastu, ka viņi netiek uzskatīti par augstskolu darba prioritāti.
Pedagogu formātā nē.
P
Mauku formātā gan noteikti derēs!
 • 5
 • 2
OK
O
Var jau vēl būt arī, ka augstskolas pedagogi vairs nav vajadzīgi agrākajā formātā. Visa informācija ir pieejama, un augstskolas vecumu sasniegušajiem jau nu būtu jābūt spējīgiem studēt pašiem, nevis gaidīt, ka vēl tiks mācīti. Augstskolas mācībspēks var palikt tādā kā konsultanta un uzraudzītāja lomā, pie atalgojuma necelšanas vienkārši samazinot lekciju slodzes, kas varbūt arī ir pareizāk. Publiski to atzīt gan laikam būtu diezgan nepopulāri.
 • 5
 • 5
to OKA
t
Jā, arī es pazinu vairākus skolotājus, kuri bija spiesti meklēt visādus papildarbus, lai nenomirtu badā, bet nomira šā vai tā! No Covida.
 • 12
 • 6

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas