Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rindu problēma latviešu valodas pašvaldību bērnudārzos ne visur aktuāla

Gaidot mācības valsts valodā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Latvis
L
Un vēl ir viens absurds, ka šobrīd valsts līdzekļi tiek tērēti latviešu valodas apmācībai krievvalodīgajiem, bet latviešu bērniem netiek piešķirts šāds valsts finansējums apgūt kādu citu valodu, teiksim krievu vai angļu. Iet runa par pirmsskolu. Savukārt latviešu bērnu vecāki atspērušies maksā pulciņus!!! Ja latviešu valodas apmācība notiktu par maksu, būtu cita attieksme. Ir zināms, ka pat krievvalodīgās pii pasniedzējas saņem bezmaksas latviešu valodas kursus, turpretī latviešu skolotājas neviens dāsni ne apdāvina ar bezmaksas kursiem, angļu, franču vai krievu! Sen bija laiks apgūt valodu, bet tikai tagad šā rosīties, bet kad neiet uz kompromisiem, tad nekas cits neatliks! Labas sekmes mācības, bet ja nepatīk ir iespēja doties uz plašo Krievzemi, kur brīvi varēs lietot savu mātes valodu. Veiksmi!
Kripons
K
Es uzskatu ka skolām un bērnudārziem jābūt tikai latviešu valodā bet ja bērna vecāks grib lai bērns arī mācās krievu valodu lai pēc skolas vai bērnudārza iet uz krievu valodas pulciņiem un ja pašvaldības atmaksā šo ārpus skolas priekšmetu tad forši ja ne tad lai vecāki ver vaļā naudas maku un maksā par to lai bērns mācītos krievu valodu
Ass
A
Ka mēs te gaudojam par valsts valodu!Nevienam netiek skaidrots ka likums ir pieņemts par aizliegšanu lietot svešvalodu PRIVĀTSKOLĀS! Būtu jautri noskatīties ja Eiropa un citur pasaule aizliegtu bērnus mācīt latviesu valodu!Ko tad jūs bļautu?Sis likums ir pretruna ar ES likumiem par mazāk tautībām ta ka laba iespēja juristiem piepelnīties un kārtējā iespēja pastalam samaksāt par valdibas gudrībām!
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
VAŅA ! TEV KĀ KRIEVU MUĻĶĪTIM TO NESAPRAST !
 • 6
 • 0
Ass
A
Jauki ,vairāk tieslietu!Seit jūtama diskriminācija pret krievu valodu!Mulkigi domāt ka privātskolas var strādāt tikai svētdienas.
 • 1
 • 10
strupceļš
s
Skolām Latvijā jābūt latviešu valodā. Vienīgais izņēmums ir diplomātu bērnu skola, kam jāizvēlas kāda no populārākām pasaulē valodām, parasti angļu, jo tādas pat skolas angļu valodā diplomātiem ir arī citās zemēs. Nekādu citu izņēmumu nav un būt nevar. Svētdienas etnogrāfiskās skolas par savu naudu - lūdzu.
 • 10
 • 0
strupceļš
s
ASV lielākā daļa skolu ir privātskolas. Tomēr, atšķirībā no Latvijas, tur māca bagāto, vai pārtikušo vecāku bērnus angliski, viņi negatavo ne Meksikas, ne Kanādas franciski runājosos pilsoņus. Tie var mācīties savā zemē. Visas tās minoritāšu skolas nāk no 20.g.s. sākuma, kad nelatviešu vidū analfabētu bija 80% (izņemot vāciešus), un tikai tāpēc, ka tie, dzīvojot savā sādžā, citu valodu, tostarp latviešu, nezināja, tika dibinātas mazākumtautību skolas. Cerībā, ka jāiemāca rakstīt un lasīt, un tad jau savas valsts valodu apgūs. Vienīgā latviešu valodā apmācāmo skola bija Vācijā, Minsterē, kā okupētas valsts pilsoņu kalve, to apmeklējis ir arī Levits. Pēc neatkarības atgūšanas, to likvidēja, pamatojot, ka latviešu izglītību tagad var iegūt arī dzimtenē. Krievvalodīgu (ne krievu) skolu pastāvēšana Latvijā ir impēriskās augstprātības, un pērkamu ierēdņu dēļ.
 • 13
 • 0
prokurors Vioriks
p
bablo - piķis, vzjatka - pateicība, jevra - eiro, kriša - jumts, atkat - procents. īzī bro
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
VAŅA ! TEV KĀ KRIEVU MUĻĶĪTIM TO NESAPRAST !
 • 1
 • 0
Lgbt
L
lgbt - lgbt
 • 1
 • 1
Gita
G
Ka vispar kads Latvijas pilsonis, kuram ir Latvijas pilsoniba, var publiski iestaties pret Latvijas valsts likumu Par valsts valodu? Latvija notika referendums par valsts valodu Latvija, un saja referenduma, kuru izprovoceja tiesi Latvijas okupanti un vinu pecnaceji, kura Latvijas pilsoni nobalsoja, ka Latvija valsts valoda ir latviesu valoda, tacu, neskatoties uz to Latvijas pilotiki neievero un neciena Latvijas valsts pilononu izteikto viedokli saja referenduma un vemstas par okupantu valodai- krievu valodas legalizesanu Latvija. Kapec lidz sodienai Elksninam nav nonemta Latvijas pilsoniba un vins nav deportets uz Krieviju?
Gitai
G
Jā vis pareizi, tikai starpība ir tada ka nelatvieši ir liels procents,varbut butu reali skolas atstat krievu literaturu un gramatiku krievu valo da.Fakts ir tas ka krievvalodigieberni labi zina abās valodās skolās. UN takā mums kaimiņš ir Krievija tad saprotamā ka tūristu būs no krievijas un ra ir Latvijai peļņa.NE visi bērni pēc vidusskolas spēs mācīties augstskolās.Darba devējam apkalpošanas sfēra vajagdarbinieku ar trīs valodām.Angļu nezz kāpēc zin gandrīz 100% visi tūristi, izņemot Krieviju,Lietuvu,Igauniju Ukrainu, nu bijušas padomijas republikas.Ja gribi lai tūrists sēž pie tevis restorānā,kafejnīca jāzin tās trīs valodās.Un vēl Somijā ir divas valsts valodas ,somu un zviedru,kaut gan zviedri tur dzīvo 10% , ja IR arī zviedru skolas,un bērnus māca gan zviedri gan somu ,gan svešvalodas.
 • 1
 • 9
Gogalis
G
Tikai idiotiem, debiliem izdzimteniem rodas kaut kadas diskusijas par macibam valsts valoda 100%, kam ir jabut viennozimigi, valsti, kura ir noteikta ka valsts valoda latviesu valoda. Veca, zagliga, alkatiga, eoistiska Kanadas kuce Vikene darija visu, lai liktu skerslus Latvijas valsti parejai uz apmacibam 100% Latvijas valsts valoda- latviesu valoda. Latvijas valsts teritorija visas Latvijas valsts, pasvaldibu skolas, macibu iestades, bernu darzos izglitiba un apmacibas ir janodrosina visiem berniem100% Latvijas valsts valoda- latviesu valoda.
Olegs
O
Pievienojos tiem, kas raksta, ka ta apmaciba valsts valoda neko labu nedos....
Oļegam
O
Ja jums valsts valoda neko labu nedod, brauciet uz Krieviju un lūdzu nelietojiet latviešu valodu arī tur!
 • 10
 • 1
Olegs
O
Redz-duraki mani minuso, bet kads bus viniem labums no tas apmacibas-pateikt gan nevar.
 • 1
 • 21
GoodMaan&ParexK&K
G
Pēc plānotās valsts izrīšanas un tautas sanaidošanas Latviju gaida masveida apdebīlošanās un nacionālcūciskais apstulbums, kuru nodrošinās ložmetējnieks čekas Parādnieks no NA(nodevēju apvienības)
FG>glevlatvietim
F
tas naidas radas ka dabiga atbilde uz okupacijas tankiem svesa valsti....
 • 17
 • 0
cūcisms>Good
c
Kur te tev ir tauta,āzi? Imigranti-CCCP bēgļi tev ir tauta??? Pilnīgs idiots.
 • 18
 • 1
наша Рига
н
troļļi atkal apsaukājas. Skaldi/Valdi bīdītājiem par to liels prieks
 • 5
 • 9
gļēvlatvietim
g
Kurš te kuru naido, trolli? Vai tiešām pārrusificētie latvieši beidzot bikli mēģinot izbeigt absurdo izglītības segregāciju ko var sanaidot? Naids jau bija sen pirms tam. Vēl tajos laikos, kad ielas bija "varenajā, dižajā" valodā un Pelše un Voss principiāli nerunāja latviski.
 • 19
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

VID ierēdnim Mārim Knokam piedāvāts darbs VARAM(5)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas izmeklētājam Mārim Knokam piedāvāts darbs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), aģentūrai LETA apstiprināja Knoks.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas