Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Jautājumi, par kuriem nav pieņemts runāt

Par sieviešu ar invaliditāti diskrimināciju un Latvijas vietu sieviešu tiesību pasaules kartē – ar ANO Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas eksperti Anu Pelaesu Narvaesu sarunājas Andis Sedlenieks.

Top komentāri

Margarēta
M
Es laikam tā arī nesapratīšu, kāpēc starp invalīdiem īpaši jāizceļ sievietes. Es saprotu, ka var pastāvēt diskriminācija politikā, darba tirgū, izglītībā. Bet, kad cilvēks kļuvis par invalīdu, palicis bez rokas, kājas, bez redzes vai dzirdes, vai tiešām dzimumam ir nozīme? Vai tad vīrietis ratiņkrēslā Rīgā ir kaut kādā priviliģētākā situācijā kā sieviete ratiņkrēslā Rīgā? Tas, ka sieviešu ar invaliditāti ir vairāk... varbūt tas tāpēc, ka viņas ir apņēmīgākas to invalididtātes statusu nokārtot. Un vispār ciešāk turas pie dzīvības, ārstējas, pakļauj sevi dažādām terapijām, kamēr vīrieši bieži vien padodas vai pat izdara pašnāvību, lai nenonāktu pavisam bezpalīdzīgā stāvoklī.
antiņš
a
Vai skaitās diskriminācija, ja man nepatīk transpersona sieviete, kura par tādu kļuva dzimuma maiņas rezultātā jo iepriekš bija vīrietis?
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Man patika tas amerikāņu sievietis, kurš te pirms gadiem divdesmit publiski mācīja latviešu sievietes pretoties vīriešu uzmācībai. Jokainais radījums nebija sapratis, ka latviešu sieviešu problēma nav vīriešu uzmācība, bet neuzmācība.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tikai bez panikas!(2)

Pēdējā laikā rodas iespaids, ka viena daļa mūsu sabiedrības dzīvo no vienas masu histērijas līdz nākamajai, savukārt cita sabiedrības daļa ir tā pagurusi no apkārt notiekošajām histērijām, ka vie...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē