Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Korupcijā apsūdzētā Stabiņa piedāvā prokuratūrai vienoties par vainas atzīšanu

Bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa, kura tiek apsūdzēta kukuļu saņemšanā 6018 eiro apmērā, vēlas noslēgt vienošanos ar prokuratūru par savas vainas atzīšanu un soda piemērošanu, pirmdien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā notiekošajā tiesas sēdē norādīja viņas advokāte Līga Cīrule.

Tiesas sēdes sākumā prokurors Arvis Miglāns tiesai pieteica apsūdzības grozījumu, norādot, ka, balstoties uz Rīgas apgabaltiesas spriedumu no Stabiņas lietas izdalītajā krimināllietā pret Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes Protokola nodaļas vadītāju Ļenu Paščenkovu, viņam ir nepieciešams mainīt Stabiņas veiktā nozieguma kvalifikāciju uz maigāku. Proti, sākotnēji valsts apsūdzība Stabiņai inkriminēja sešas epizodes par kukuļņemšanu grupā, taču, balstoties uz Rīgas apgabaltiesas spriedumu, šajās epizodēs noziedzīgā nodarījuma kvalifikācija tiks mainīta uz kukuļņemšanu.

Maksimālais sods par kukuļņemšanu grupā ir desmit gadus ilgs ieslodzījums, taču par kukuļņemšanu - pieci gadi.

Uzklausot prokurora lūgumu, Cīrule tiesai norādīja, ka vēlās lūgt pārtraukumu lietas izskatīšanā, lai varētu noslēgt vienošanos ar prokuratūru par vainas atzīšanu un soda piemērošanu.

Sēdes turpinājumā Miglāns nolasīja Stabiņas apsūdzību, kurā izklāstīja epizodēs, kurās viņa, prokuratūras ieskatā, veica savas noziedzīgās darbības.

Tiesas sēde vēl turpinās.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes Protokola nodaļas vadītājai Paščenkovai Rīgas apgabaltiesa piemēroja pusotra gada reālu cietumsodu par prettiesisku labuma pieņemšanu.

Rīgas apgabaltiesā aģentūrai LETA pavēstīja, ka prokurora iesniegtais protests par pirmās instances tiesas lēmumu tika apmierināts daļēji. Prokurors arī apelācijas instances tiesā uzturēja spēkā apsūdzību, kurā apsūdzēto kā valsts amatpersonu lūdza atzīt par vainīgu noziedzīgu darbību veikšanā personu grupā.

Rīgas apgabaltiesa pārkvalificēja apsūdzētās veiktās darbības pēc citiem Krimināllikuma pantiem, jo viņa nav uzskatāma par valsts amatpersonu, līdz ar to arī noziedzīgās darbības nav juridiski kvalificējamas personu grupā ar valsts amatpersonu.

Bijusī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Stabiņa šajā lietā pie kriminālatbildības saukta par kukuļņemšanu un ar to saistīto dienesta viltojumu, kas noticis no 2012.gada marta līdz septembrim, kad viņa tika aizturēta. Viņa apsūdzēta deviņu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, no kuriem septiņus izdarījusi grupā ar pašvaldības darbinieci, kurai Rīgas apgabaltiesa šī gada martā piesprieda pusotru gadu ilgu brīvības atņemšanu.

Tāpat persona saukta pie kriminālatbildības par to, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās norādījusi nepatiesas ziņas.

Stabiņu korupcijas apkarotāji par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu aizturēja 2012.gada rudenī. Pēc pāris mēnešiem tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret drošības naudu un, kad pusgadu vēlāk tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi.

Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, izsludināja arī starptautiskajā meklēšanā, līdz beidzot pagājušā gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja tikai trīs mēnešus. Pirms dažām nedēļām Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārskatīja viņai piemēroto drošības līdzekli un iepriekš vairāk nekā piecus gadus bēguļojušo Stabiņu no apcietinājuma atkal atbrīvoja, jo beidzās tiesību ierobežošanas termiņš.

Ņemot vērā, ka Stabiņa 2013.gada vasarā bija izsludināta starptautiskajā meklēšanā, kriminālprocess tika sadalīts un pret divām personām piemēroti prokurora priekšraksti par sodu, ar deviņām personām slēgtas vienošanās par sodu, bet pret vienu juridisko personu piemēroti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi. Vēl pret vienu personu lieta nosūtīta tiesai vispārējā kārtībā, kura tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā apelācijas kārtībā.

 

Top komentāri

Vidiš
V
lasot rakstu izplūdu histēriskos smieklos , no sākuma bija grupas onanisms , vēlāk pārkvalificēja , kas notiek? stabiņu ameriks un co aizsūtīja trimdā , kad noziedznieci atsūtīja atpakaļ grupa pēkšņi pazudā .jūs ko kalnamajier , ņirgājaties par tautu? grupā ņemta nauda daudzos tūkstošos , grupai nauda paliek , stabiņa atzīstās visos tēva grēkos , paņēmusi 6 tūkstošus un gali ūdeni , ar prokuroru vienosies par sodu un grupa ameriks un co paliks atkal sveikā , t';apat kā no kapitālsabiedrības rīgas satiksme.Tā ir anegdote , nevis visiem viena taisnība un tiesa. Apskaužu tos kuri pametuši šo valsti , esmu vecumā , kad neesu nevienam ai kordona vajadzīgs , ar savu gaudeno penziju atliek vien nīkt līdz došos mūžībā , protams vēlēt ar vairs neiešu , jo nekas mums pa šiem vēlēšanu periodiem nav maunījies , tikai miljonāru skaits aug kā sēnes rudenī.Apsmiekls
Sprungulis
S
Pārkāpusi tiesas noteikto drošības līdzekli, par kukuļiem dāļājusi dzīvokļus pa labi un pa kreisi, bijusi kremlinu kolaboracioniste u.t.t., pat izrādās varējusi rādīt kaut vai Centrāltirgū pliku dibenu, bet par to nav tiesājama, jo nav bijusi valsts amatpersona...
tirgonis
t
Apsūdzētās piedāvājums liecina par pērkamību...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas