Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Lai valsts starptautiskā atpazīstamība nepazustu "starp krēsliem", Rozenberga rosina mainīt LI statusu. Tas ļautu brīvāk piesaistīt papildu finansējumu un ziedojumus.

Latvijas Institūts vēlas neatkarību no Ārlietu ministrijas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Sabiedrība
S
Valsts pārvaldei vajadzētu nodarboties ar tam noteikto funkciju veikšanu. LĪ patiesi varētu kļūt par valsts nodibinājumu, tiesa tādā gadījumā būtu jāgroza likums par biedrībām un nodibinājumiem. Ierēdniecībai būtu jādeliģē zināmas funkcijas nevalastiskajam sektoram. Valsts Kancelejas direktoram bija lieliska doma samazināt valsts ierēdņu skaitu par 6 %, ierēdņi to nevēlas, vēlas pārņemrt vēl vairāk funkciju. Gadījumā, ja LI tiek pārveidots par/iekļauts Ārlietu ministrijas sastāvā, radīsies nepieciešamība pēc vēl lielāka ierēdņu skaita, pieaugs arī nepieciešamība pēc papildu admini. funkcijām - papildu slogs nodokļu maksātājiem. Ja LI pārtop par valsts pārvaldes struktūru ar attiecīgu atlīdzības līmeni, kas, iespējams, būs zemāks par patreizējo atalgojumu - risks pazaudēt kompetentu personālu. Reorganizācija prasīs laiku un izmaksas. Ar pārveidi saistītos dokumentus vajadzēs saskaņot ar vairākām iestādēm - laiks, ko apmaksā nodokļu maksātāji. Kāds ir mērķis un ieguvumi sabiedrībai?
TYT
T
Valsts tēla veidošana ir ārkārtīgi svarīgs uzdevums un ieguldījums. Diemžēl ĀM šajā ziņā nav ne radoša, ne tālredzīga. Latvijas institūtam šāds potenciāls piemīt, īpaši ar Rozenbergu, bet viņi minētās politiskās vadības tuvredzības dēļ uzsēdināti uz izdzīvošanas diētas. Tā visa ir nopietna diskusija, bet ar Rinkēviču tas ir bezcerīgi. Valsts tēlā un reputācijā ieguldītais vienmēr atgriežas ar milzīgu atdevi, tas piesaista investīcijas, tūrisma plūsmas un citās labi izmērāmās lietas, veicina ekonomiku, iedzīvotāju pašsajūtu. Bet kā redzam ĀM tas galīgi neinteresē.
Hūgo Vācietis
Skatot Latvijas ĀM pretīgo darbošanos Katalonijas gadīījumā gribētos viņu vispār likvidēt ! Tikai dara kaunu Latvijai !
 • 2
 • 0
meh
m
Valsts tēlu veido daudzas lietas: bizness, kultūra un māksla, izglītība un zinātne, diplomātija utt. Alla pieminēja British Council - tā ir pamatīga iestāde un tās vadītāji saņem vienas no milzīgākajām algām UK un tās vadītājiem ir pavisam cita veida izglītība, kāda Aivai Rozenbergai nav. Šādas iestādes darbības ārzemēs uztver nopietni, bet tām ir arī pavisam citi - atšķirīgi no LI uzdevumi.
 • 5
 • 0
Robis>TYT
R
Ne jau vienmēr atgriežās, un diez vai Rozenberga ir tā kas tur ko varētu mainīt, pat ja būtu iespēja....Valsts tēls tā ir sarežģīta lieta, bet Rozenbergai un LA pa spēkam tikai lēta propoganda un aģitācija.....
 • 6
 • 0
Alla Borisovna
A
Manuprāt par Latvijas institūta neatkarību vērts diskutēt. Tas, ka šī iestāde ir ārlietu ministrijas pakļautībā, no vienas puses, nodrošina tur kārtību, no otras puses - ierobežo izpausmes brīvību. British council, šķiet, nav viņu ārlietu ministrijas pakļautībā, lai gan naudu no Anglijas valsts , protams, saņem.
meh
m
British Council ir pavisam citi mērķi, ar kuriem kur Latvijas institūts nenodarbojas. Vai Latvijas institūts nodrošina latviešu valodas kārtošanas testus sveštautiešiem ārzemēs? Spriežot pēc apraksta, Latvijas institūta veidošanā ir ticis kopēts Zviedrijas institūts, kas IR valsts iestāde, bet no kura tāda paša jēga, kā no Latvijas institūta. Vienīgā atšķirība, ka Zviedrijā ir pietiekoši daudz naudas šādām bezjēdzībām, bet Latvijai - vēl jāmaksā parādi. Pārējās šādas līdzīgas iestādes pasaulē pārsvarā ir neatkarīgas bezpeļņas nevalstiskas organizācijas, kas nodarbojas ar izglītības projektiem valodas un kultūras mācīšanai, nodrošinot mākslas kontaktus, tulkus utt.
 • 7
 • 0
redziet
r
kā naudu saņem-tā dziesmu dzied. Tā ir vispār zināma shēma...
 • 4
 • 0
Saule
S
Citās valstīs kā reizi šādi institūti saņem pamatīgas dotācijas lai katras konkrētās valsts tēlu spodrinātu ar profesionāļu palīdzību, neieslīgstot konkrētās nozarēs ( nozaru pr)..mūsu valstī ir sajūta, ka tēlam nav nekādas vērtības, tāpēc lai labāk rullē nelegālais biznes...Lai Aivai viss izdodas un ļoti gribētos sagaidīt to dienu, kad varēs sākt ar savu valsti patiešām lepoties, jo būsim ieguldījuši tajā, lai pasaule uzzina, ka esam ne tikai naudas atmazgātāji bet daudzu labu lietu un vietu turētāji! Veiksmi LI tālākajos darbos un lai izdodas atrast finansējumu!
Hūgo Vācietis
Kas tu par ''sauli'' > visprastākā krievu duņa !
 • 2
 • 0
Neatkarība no valsts siles
N
Ko šis institūts īsti ir paveicis Latvijas atpazīstamības veicināšanā? Ja neņem vērā brošūru izdošanu? Kāpēc šāds institūts ir jāfinansē no valsts iedzīvotāju kabatas? Vai tiešām institūts nevar kā visi citi institūti pārējā pasaulē iztikt ar privātu ziedojumu palīdzību? Ja kādai kompānijai ir nepieciešama šāda institūta darbošanās un tā darbošanās palīdz Latvijas tirgum aiz robežām, tad kāds noziedos. Bet ja šis institūts nodarbojas ne ar ko un tā darbība Latvijas atpazīstamību neietekmē - priekš kam šāds institūts ir vajadzīgs? PS Latvijas tēlu ārzemēs veido pašas Latvijas sasniegumi - nevar popularizēt to kā nav ar vai bez institūta, kas veidots brošūru izdošanai.
redziet>vēl
r
Nav īsta pamata salīdzināt LV pastāvošo pusmafijas sistēmu ar tādu kāda ir kaut vai Vācija... Kāds valsts pašutījums? te visi valsts pasūtījumi pa blatiem...
 • 6
 • 1
redziet>Allla
r
Ja ar tas institūts izbeigsies diez vai tas būs kāds lielais zaudējums...Tēls ir atkarīgs no Valdības prasmīgas politikas, ne no Rozenbergas propogandas...Nav jēgas tā LI saglabāt...Bezjēgas naudas tērēšana...
 • 7
 • 1
Alla Borisovna
A
Atņemot valsts finansējumu, tas Latvijas institūts vienkārši izbeigsies. Runājot par sasniegumiem - tie, protams, ir vajadzīgi, bet vajadzīgs par tiem arī stāstīt, ko varētu darīt Latvijas institūta tipa iestādījums. Turklāt valsts tēls nav tikai tās sasniegumu uzskaitījums.
 • 3
 • 1
Varbūts NEBALSOTĀJS
V
Varbūt ka institūts atbalstīs NEBALSOTĀJUS un tie uzvarēs un valdība būs spiesta atkāpties. Tad visa Eiropa mūs ievēros.
 • 3
 • 1
vēl
v
Ārzemēs institūti ir privāti ziedojumu saņēmēji, kas it kā nodarbojas ar pētīšanu vai izglītošanas jautājumos. Tikai PSRS institūti bija valsts iestādes. Kas liedz Latvijas institūtam būt par privātu institūtu un izpildīt Latvijas valsts pasūtījumu - par reālu cenu veicot reālu darbu. Ja jau Latvijas valstij vajag izdot brošūras un tikai Latvijas institūts to var izdarīt, tad uz priekšu - bet, kāpēc šim institūtam ir jābūt kaut kādas valsts ministrijas pakļautībā?
 • 4
 • 1
GoodMan&ParexK&K
G
Nabazdzīgās Latvijas sile vienmēr un uz visiem laikiem būs atkarīga no Sarkanajiem LPSR Boļševikiem un čekist-komsomoļciem, kuri uz nebēdu šņukurējas līdz ausēm silē, jo neglābjami pārapstulbinātā tauta nogudrējoties līdz debīlismam ir nelokāmi nolēmusi balsot par komūnistiem, naclopiem un svoločiem. Detalizētāki paskaidrojumi pie PSKP cīņu biedra Lembes Piebaldzēna.
nesapratu
n
Latvijas institūts tika speciāli dibināts kā Ārlietu gejministrijas palīgstruktūra. Labs vai slikts, tas var pastāvēt tikai attiecīgā kantora ietvaros. Vīķfreibergas bijušajai istab-Rozei neviens neliedz dibināt privātu kantori un pelnīt miljonus no patriotu ziedojumiem. Tos taču visi skries nest, vai ne, LOL.
> Debasis D
&
Du bist ein groose idiot!
Kur tas redzēts?
K
Es nesaprotu kāpēc vajadzīga laba izglītība un svešvalodu zināšanas...NOPELNI PATI sev naudu ar savu izglītību un briljanta valodu zināšanām...nevis dodies uz Valsts kasi un pieprasi 100 tūkstošus...arguments: es skaisti iztērēšu. Zirgam jāsmejas! Kur tas redzēts? Var 3x minēt
Debasis Das
Платить за электричество в 2 разa меньше не нарушая закон реально! Советую абсолютно каждому ознакомиться с этой статьей http://bit.do/electroblog электрика с более чем 20 летним стажeм. Лично я пользуюсь этим методом и очень доволен!
naff jātērē 100
n
Man šķiet ka šamējie ārpus rīgas nav bijuši...derētu aizvest uz provinci, kur tādas dzīvas provinces pilsētas kā Tukums, Kuldīga, Talsi tagad ir pustukšas
starptautiskais tels?
s
tas ir tad,kad krievijas teroristu mafija savu degradeto teritoriju -4. maija perversiju,maniakali reklamee kaa 1918.g LR?velamo uzdodot par esosho?
f
f
Tas varbūt kaut kur Krievijā dzīvo pusbadā, Latvijā aktuālāka problēma ir liekais svars Esam vieni no resnākajiem ES.
Olaffs
O
Transskābes un nezināmas izcelsmes eļļa,cukurs dara savu. Bet sāta sajūta ir godam.
 • 2
 • 0
Jülis
J
Latvijas Institüts vélas savu budzhetu, tas viss.
viedoklis
v
Aiva Rozenberga ir no tiem cilvēkiem, kura ir darījusi daudz dažādas LABAS lietas Latvijas vārda labā. Nezinu viņu personīgi, nekā kopīga, bet ik pa brīdim, ja ir kaut kas sakarīgs, ar smaidu piefiksēju- atkal Aivas Rozenbergas pirksts. Lai viņai izdodas turpināt. Protams, ka no esošās ĀM ir jākratās vaļā, ne tikai viņai, bet visiem, kuri draudzējas ar veselo saprātu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas