Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Latvijas pilsoņi Lielbritānijā kūtri piesakās pastāvīgā iedzīvotāja statusam

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Victor
V
Tas pat muļim galīgam ir skaidrs kāpēc tā saucamā" Latvijas valdība"ir uztraukusies par tik mazu pastāvīgās dzīves vietas reģistrēto skaitu UK .Ko tad tā saucamā Latvijas valdībasketbola iesāks ar tiem 80 000 Latvijas pilsoņu kurus ,vajadzēs uzņemt atpakaļ dzimtenē ?! Viņi nav ieinteresēti uz norakstītām personām.Lūk leišu 1 .persona izteicās,ka viņi ir gatavi uzņemt savus tautiešus atpakaļ dzimtenē,kaut arī 200 k viņu būtu.Bet no Latvijas augstākā rangā personām tādas runas ne izskanēja un ne izskanēs nekad !!!!
P
P
Izlasīju rakstu un komentārus; tā arī nesapratu vai tas ir labi,vai slikti.
Lāsma
L
Varbūt vienkārši pārējie plāno atgriezties atpakaļ?
bomzīts
b
:):):):)
 • 0
 • 0
The Latvian
T
Don't worry! The British will need slaves anyway!
Grāmatvede
G
Tikko iegāju UK mājaslapā un apskatījos, kādi dokumenti ir vajadzīgi, lai kvalificētos pastāvīgā iedzīvotāja statusam. Tur ir nepieciešama virkne dokumentu gan par pašu pieteikuma iesniedzēju, gan viņa ģimenes locekļiem. Sievai vai vīram arī obligāti jābūt ES pilsoņiem, citādi nekvalificējas. Visiem dokumentiem (dzimšanas apliecībai, laulības apliecībai utt,. kuri nav angļu valodā, jābūt tulkotiem).
mg
m
Izlasiet līdz galam! Tur ir piebilde, ka, ja ir National Insurance number: You can give your National Insurance number to allow an automated check of your residence based on tax and certain benefit records. If this check is successful, you’ll not need to provide any documents as proof of residence. You’ll only need to provide documents if you have been here for 5 years in a row but there is not enough data to confirm this.
 • 3
 • 0
Grāmatvede
G
Lielbritānijā zeļ un plaukst nelegālais dzīvokļu, māju un atsevišķu istabu īres bizness. Šādās dzīvesvietās cilvēki nevarēs pierādīt savu atrašanos. Nelegālais nozīmē to, ka izīrētājs nav reģistrējies šāda veida saimnieciskās darbības veikšanai, nemaksā nodokļus un nav tiesīgs izīrēt īpašumu vispār. Pat, ja viņš ir tiesīgs, tad ir pārkāpis kādus noteikumus vai gluži vienkārši pašvaldības nodokli ir samaksājis par pavisam citu personu, nevis par to, ar kuru noslēgts līgums un kura dzīvo šajā īpašumā.
!
!
Respektīvi, nevar vainot cilvēkus par to, ka viņi īrē to, ko viņiem vispār kāds izīrē. Un ka piever acis uz to, ka darījums ir nelegāls, jo viņi nāk no vides (Latvijas), kur pilnīgi viss īres tirgus ir nelegāls, līdz ar to viņiem tas liekas absolūti normāli. Un, ja vēlaties zināt, šāda situācija nav nekas raksturīgs tikai Londonai. Vai Rīgai. Tā ir arī Berlīnē, Parīzē, visur, kur pieprasījums pārsniedz piedāvājumu un ir vāja īres tirgus kontrole vai tās vispār nav.
 • 4
 • 1
?
?
Cienītā, Latvijā vispār eksistē legāls īres bizness? Nu, tur ar tiešām kaut kādiem juridiski saistošiem līgumiem, nomaksātiem nodokļiem? Ir iespēja Rīgā noīrēt dzīvokli ar legālu īres līgumu un nomaksātiem nodokļiem?
 • 6
 • 4
Grāmatvede
G
Ja Latvijas pilsoņi Lielbritanijā strādā nelegāli, tad viņi paši pie tā ir vainīgi. Viņiem ir visas tiesības tur dzīvot un strādāt legāli. Es Londonā nodzīvoju 5 gadus. Sociālo apdrošināšanas numuru piereģistrēju nekavējoties tūlit pēc ierašanās. Izdarīju to pati, jo man ir laba angļu valoda.
mg
m
Ļoti liela daļa no ES pilsoņiem, kas atrodas UK, īstenībā nemaz īsti nekvalificējas tam settled statusam, jo tiešām nespēj pierādīt, ka pēdējos 5 gadus ir bijuši legāli pastāvīgie iedzīvotāji. Tā nav tikai Latvijas pilsoņu situācija, tādā pašā situācijā ir ļoti liels daudzums citu ES valstu pilsoņi. Un ne tikai AEiropas pilsoņi, bet arī itāļi, grieķi, spāņi utt. Ver vaļā kuras valsts laikrakstu gribi un tur visur ir raksti par to, ka nav skaidrības par tiem attiecīgās valsts pilsoņiem, kas dzīvo UK. Te nu gan būtu tikai godīgi, ja ES tieši tāpat izturētos pret UK pilsoņiem, visām tām birtu pensionāru ordām, kas apsēdušas Spānijas salas, piemēram. Davai, iegūstiet tagad pastāvīgā iedzīvotāja statusu vai kravājiet čemodānus.
mg
m
Nu, ja čemodānus sakrāmēs visi austrumeiropieši, britiem vairs nebūs, kas novāc ražu, strādā slimnīcās, veikalos, transporta un loģistikas sektorā.
 • 5
 • 0
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Ja "britu pensionāru ordas sakravās čemodānus", tad Spānijas un Portugāles piejūras ciemati bankrotēs tajā pašā nedēļā.
 • 8
 • 2
Grāmatvede
G
Sociālās apdrošināšanas numurs ir arī visiem darbiniekiem, kuri strādā caur aģentūrām. Tikai šie cilvēki ir noformējušies kā pašnodarbinātie, katru gadu iesniedz ienākumu deklarācijas un paši nomaksā viņiem aprēķināto gada apdrošināšanu. Runa varētu būt pat nelegālām aģentūrām, kuras vispār neuzrāda savu saimniecisko darbību. Tādas arī ir, bet tās pārsvarā ir nodibinājuši nelegāļi (piemēram ukraiņi) un darbinieki tur arī ir nelegāļi.
mg
m
Arī caur legālām aģentūrām ir iespēja strādāt bez šī numura, ko ļoti daudzi arī dara. Aģentūras piever acis uz numura neesamību, bet uzņēmumiem, kas nodarbina darbiniekus caur aģentūrām, nav pienākuma statusu pārbaudīt. Pat mediķi no AEiropas strādā kā locums bez nekādiem SI numuriem. Realitātē. Teorijā, protams, jābūt visiem, kas UK strādā. Praksē ļooooti daudziem nav.
 • 3
 • 1
ļuļa
ļ
nu nezinu, man jau liekas, ka latvijas iestādēm nav jātērē laiks un līdzekļi, lai rūpētos par ārzemēs dzīvojošu pilsoņu statusiem. ja ir tik dumji, vai slinki, ka nespēj to nokārtot, paši vainīgi. manuprāt, latvijas iestādēm jārūpējas par tiem, kas dzīvo un strādā un maksā nodokļus tepat uz vietas.
Ļuļai +
Ļ
Precīzi! Ja LV negrib zaudēt vēl palikušos,tad par tiem ir jārūpjas. Tie cilvēki,kuri dzīvo un strādā ārzemēs paši ar sevi tiks galā ,viņiem nav mutē jābāž knupīts.
 • 5
 • 0
bb
b
daļēji zinot kontingentu, kas uz turieni aizbraukuši, labāk parūpēties, lai viņi šeit neatgrieztos (piespiedu vai labprātīgā kārtā)
 • 6
 • 10
baibaks
b
Meklē tik muļķus,lai pēc tam ierubītu visas nodokļu sankcijas tēvzemē.
Gāmatvede
G
Tam var būt arī objektīvs iemesls. Lai pierādītu pastāvīgā iedzīvotāja statusu, nepieciešams savākt virkni dokumentu, tanī skaitā īres līgumus par 5 nodzīvotiem gadiem Lielbritānijā. Tas arī varētu būt klupšanas akmens. Dzīvokļi un mājas pamatā tiek izīrēti oficiāli ar īres līgumu, bet atsevišķas istabas gan lielākoties izīrē vai nu bez līguma, vai līgums ir viltots, par kura viltošanu labticīgais īrnieks vai lodžers nemaz nezina.
mg
m
Pietiek ar National Insurance number, ja tāds ir, nav nekādi rēķini un īres līgumi jāvāc. Katram, kas strādā legāli, tāds ir. Teorētiski bez šī numura strādāt UK nemaz nedrīkst, jo tas nozīmē, ka cilvēks nav sociāli apdrošināts. Praksē gan liela, ja ne lielākā daļa strādā caur darba aģentūrām un tādā veidā tiek apieta šī prasība.
 • 5
 • 2
Priecīgs Paskaidrojums
P
Latvijas diplomātiskais dienests baidās ka šie Anglijas (nekādas šaubas ka tā no ES izstāsies) ekonomikas krīzes gadijienā atgriezīsies, un parazitus pa durvīm izmetīs
Z Līvmane
Z
Latvieši vispār ir kūtri, kā pierādījums ir Saskaņas/GKR triumfs Rīgas domē!
Irlielāmērāticams
I
ka Latvijas pilsoņi visu darīs pēdējās divās dienās, kā parasti. Un vēl ir lielā mērā ticams, ka Latvijas pilsoņi, kuri ir kontaktā ar vietējo realitāti, jūt, ka breksits nenotiks.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas