Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

NEPLP soda TV3 divu pārkāpumu dēļ

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien sēdē nolēma uzlikt 3000 eiro administratīvo sodu SIA TV3 Latvia (TV3) divu pārkāpumu dēļ, aģentūru LETA informēja padomē.

NEPLP izvērtēja padomes Monitoringa nodaļas sagatavoto atzinumu par iespējamiem pārkāpumiem raidījumā Gatavo 3 mežā un secināja, ka ir pārkāpti produktu izvietošanas noteikumi, līdz ar to TV3 tiek piemērots administratīvais sods 500 eiro apmērā.

Tāpat NEPLP plāno rosināt diskusiju par komerciālu paziņojumu izvietošanu elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās, ņemot vērā, ka joprojām šajā jomā nav panākta vienota izpratne par medija atbildību un komerciālu paziņojumu izvietošanas prasībām.

NEPLP izvērtēja arī iespējamos TV3 pārkāpumus seriālā Šķiršanās formula, kas demonstrēts laikā līdz plkst.22, iekļaujot epizodes, kurās atainota fiziska un psiholoģiska vardarbība, kā arī ietvertas ar seksuālām darbībām saistītas ainas. Attiecīgās epizodes izvērtējusi arī Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, kas atzinusi, ka attiecīgo raidījumu saturs, iespējams, var nelabvēlīgi ietekmēt bērna emocionālo attīstību, tāpēc seriāls Šķiršanās formula programmā būtu izvietojams laikā no plkst. 22 līdz 7 atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likumam un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam.

Izvērtējot pārkāpumu, NEPLP secināja, ka tas ir būtisks, līdz ar to raidorganizācijai piespriests administratīvais sods 2500 eiro apmērā.

Raidorganizācija TV3 pieļautās kļūdas atzinusi.

NEPLP aicina arī pārējās raidorganizācijas izvērtēt saturu, kas tiek demonstrēts laikā no plkst.7 līdz 22.

Padome ceturtdien nolēma arī no retranslējamo programmu saraksta izslēgt REN TV International, jo tās izplatītājam SIA Megogo nav tiesību šo programmu izplatīt Baltijas valstīs.

Sēdē NEPLP arī izvērtēja komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem SIA Vidzemes Televīzija (Re:TV), AS TV Latvija (Rīga TV24) un SIA 4.vara (Sportacentrs.com TV) nodotās sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi 2017.gada jūlijā un secināja, ka tā izpildīta atbilstoši līguma nosacījumiem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas