Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Pērn uzturēšanās atļaujas Latvijā mazāk prasījuši ar terorismu saistītu valstu iedzīvotāji

Pagājušā gadā samazinājies pieprasīto uzturēšanās atļauju skaits no personām, kas nāk no valstīm ar teroristisku grupējumu paaugstinātu klātbūtni vai citiem ar terorismu saistītiem riskiem, liecina Drošības policijas (DP) pagājušā gada pārskats.

DP līdzdarbojas ārvalstnieku ieceļošanas kontrolē, veicot pārbaudi ārvalstniekiem no valstīm ar teroristisku grupējumu paaugstinātu klātbūtni vai citiem ar terorismu saistītiem riskiem. Aizvadītajā gadā, salīdzinot ar iepriekšējo, bija vērojams vīzu un uzturēšanās atļauju pieprasījuma kritums no šādām valstīm.

Kopumā DP pērn pārbaudīja 1442 vīzu ielūgumus un uzturēšanās atļauju pieprasījumus par kopumā 2115 personām. Papildus DP pārbaudīja arī 2235 ārvalstnieku vīzu pieprasījumus un 660 uzturēšanās atļauju pieprasījumus.

Vīzu pārbaužu rezultātā 172 gadījumos DP rosināja atteikt vīzas izsniegšanu, piecos - samazināt ieceļošanas dienu skaitu, bet 37 - apstiprināt vīzas izsniegšanu ar DP specifiskiem norādījumiem.

Savukārt no pārbaudītajiem uzturēšanās atļauju pieprasījumiem 27 gadījumos rosināts atteikt uzturēšanās atļaujas, bet 161 gadījumā apstiprināt ar citiem komentāriem.

Pārbaudāmo ārzemnieku vidū dominēja četras kategorijas - tūristi, studenti, darba ņēmēji un uzņēmumu amatpersonas.

DP norāda, ka studiju iespējas Latvijas augstākajās mācību iestādēs bija viens no galvenajiem iemesliem, kas pamudināja Latvijā ieceļot personas no valstīm ar teroristu grupējumu paaugstinātu klātbūtni.

Pārskatā uzsvērts, ka joprojām pastāv riski, ka, uzdodoties par studentiem, Latvijā var ieceļot radikāli noskaņotas personas. Minētais nodrošinātu šādām personām arī iespēju brīvi pārvietoties citu Šengenas zonas valstu teritorijās, tāpēc rūpīga šo personu pārbaude ir svarīgs priekšnoteikums ne tikai Latvijas, bet kopējās Eiropas drošības nodrošināšanai, norādījusi DP.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 579

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atcelta pareizticīgo gremdēšanās Daugavā(7)

Sestdien tiek atcelta pareizticīgo gremdēšanās Daugavas ūdenī saistībā ar mainīgajiem laika apstākļiem, liecina Latvijas Pareizticīgās Baznīcas preses dienesta izplatītais paziņojums.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas