Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pētījums: Latvijā skolotāji strādā vidēji 35 stundas nedēļā, kas ir zem ES vidējā rādītāja

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Skolotāja
S
Un atkal es apbrīnoju jūsu nekaunību!
ieteikums
i
interesanti, kas notiktu, ja visiem sagatavošanas un metodiskajiem darbiem tiktu veltītas tik stundas, cik paredz tarifikācija ?
Es
E
Kā tieši šis pētījums tapis? Vai var redzēt uzdotos jautājumus, iespējamos atbilžu variantus? Nezinu nevienu pedagogu,kurš nestrādātu vairāk (!), kā līgums un likums paredz! Jautājums - kas tieši tiek uzskaitīts! Kontaktstundas?! Vai pētījuma (tā sauktā) sastādītājiem ir nojausma, kas ietilpst skolotāja darba /-u apjomā?....
EE
E
Liekas, ka "pētītāji" nav vispār beiguši kādu mācību iestādi....
Līga
L
Pirmsskolās ir atvēlētas 4 stundas nedēļā sagatavošanās darbam, kas ietver gan gatavošanos (metodiskie materiāli), plānošanu, vērtējumu kritēriju izstrādi 4 līmeņos katram uzdevumam, pašu vērtēšanu, vides mainīguma nodrošināšanu, sapulču, sēžu laiku, pasākumu plānošanu, scenāriju rakstīšanu, realizēšanu, projektu meklēšanu, gatavošanu, e-klases pildīšanu, dokumentācijas gatavošanu un vēl daudz citu aspektu, jo pārējās 36 stundas ir kontaktstundas ar bērniem un sadarbība ar vecākiem. Nav jāapgūst augstākā matemātika, lai saprastu, ka šīs 4 stundas nesedz darba apjomi, strādātās reālās stundas tiešām tuvojas 57 un tas nav mīts. Tātad nostrādājam daudz uz pašiniciatīvu un bez samaksas. Muļķīgs un neadekvāts pasūtījuma pētījums.
sīcis
s
Skolotāji ir pirmie ārā pa durvīm.
citu vidū
c
Ir meli, lieli meli, un pasūtījuma aptaujas un pētījumi.
TTT
T
1. Vidēji nostrādātās 35 stundas ir tikai mazāk par divām vienībām neka vidēji Eiropā. Alga pedagogiem zemākā Eiropā. 2. Vidējais statistiskais rādītājs ir tikai un vienīgi cilvēku kaitināšanai. Lauku skolā pensionāre strādā divas dienas pa trīs stundas nedēļā, jo nav kas māca filozofiju. Matemātikas skolotāja rukā pilnu slodzi +. 3. Sāciet beidzot strādāt un tas attiecas uz VID un VP un nauda algām būs. Aplokšņu algas noēd visus pamatus labklājības valstij.
Tālis A.
T
Latvijas darba normatīvajos dokumentos darba nedēļa ir 40 stundas. Darba stundu uzskaitē ir izteikta tendence samazināt darba veidus par kuriem tiek skaitītas stundas. Viens no pirmajiem pasākumiem bija samazināt konsultāciju stundu skaitu par diplomdarbu un kursa darbu vadīšanu augstskolā. Tas pats attiecas uz darbu recenzēšanu un aizstāvēšanu. Gala pārbaudījumu komisijas locekļiem uzskaita tikai darbu komisijas sēdēs, bet netiek uzskaitīts laiks, ko pavada komisijas locekli darbus izskatot pirms komisijas sēdēm. Zinot šos faktus, mani māc lielas šaubas par pētījuma objektivitāti. Tas drīzāk ir pasūtījuma pētījums, un atgādina stāstu par slimnieku vidējo ķermeņa temperatūru slimnīcā.
Manuprāt
M
Salīdzināt vajadzētu pat pastniekus!
ieteikums
i
Vislabāk jau būtu skolotājiem par paraugu veikt pētījumu par dažāda līmeņa deputātu un amatpersonu darba laika uzskaites sistēmu un patieso darba laiku.
  • 17
  • 0
Kā ar ārstiem?
K
Ārsti Latvijā strādā zem vai virs ES vidējā rādītāja?
citādi domājošais
c
Jautājums kā tiek veida stundu uzskaite, un cik stundas Latvijas skolotāji strādā skolā in kind. Vismaz augstskolā individuālā slodze tiek skaisti samazināta, samazinot konsultāciju stundu skaitu, neieskaitot slodzē sēžu un apspriežu laikus, neparedzot bibliotēkas stundas u.c. kvalifikācija sun darba kvalitātes celšanas ikdienas darbus.
utt
u
Jā, ASV skolotājs strādā 46 stundas nedēļā, bet viņš arī saņem 60 000 USD gadā. Piezīmēsim ,ka dzīve ASV ir stipri lētāka par dzīvi Latvijā.
Gariks
G
Fufels par to lēto ASV dzīvi.tikai deglis,un šmotkas lieltirgotavās,un vecie modeļi.kā arī mašīnas,kas tur jūra.
  • 3
  • 5
trusis nejaukais
t
nu nu, nerunaa dumiibas, nav gan leetaaka kaa latvijaa. tas ka degviela leetaaka nenoziimee ka dziive ir leetaaka.
  • 3
  • 5
rekur
r
Nostrādāto stundu skaits ir mazāks, bet darba samaksa, arī ir 3-4 reizes mazāka ar visām salīdzināmajām valstīm.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas