Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pilnībā apturēt viltus ziņas varētu tikai cenzūra

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Dāvis
D
Vai tad Latvijā nav cenzūras ? :))) Manuprāt aprobežotie kompelsainie amerikāņu līdzskrējēji visus faktus sagroza - drīz paši mirss badā bet smaidot teiks ka ēst negrib un ka dzīvo kā persiki paradīzē !
jancis
j
Viltus ziņas var apturēt tikai gudri lasītāji. Diemžēl, tādu ir maz.
rekur
r
Cenzūra var izslēgt no inform.telpas jebkuru subjektu pēc Cenzora vēlēšanās. Es piemēram kritizēju NRA par to, ka viņa atbalsta necenzētu lamāšanos Komentāros. Man tagad ir liegts komentēt NRA, bet lamāšanās Komentāros turpinās. Tā, kā Cenzūra var daudz.
M
M
Cenzūra nevat apturēt viltus ziņas, jo tā pati par sevi ir viltus ziņu avots. Viltus ziņas varētu apturēt atvērtība un spēja domāt, bet domājošu pūli ir daudz grūtāk vadīt.
vēsture
v
Patiesi godīga politika nebaidās no viltus ziņām, jo godīgās politikas gadījumā valda patiesība un nevienam nav nekādas vajadzības meklēt patiesību citur. Draugiem uzticas. Savukārt "politkorektuma" un citu "korektumu" apstākļos sabiedrība vairs neuzticas 4.varai un meklē patiesību citur. 4.vara vairs nav draugs, bet manipulators, kurš uzspiež savu viedokli - par ko balsot, ko pirkt, ko domāt, ko atbalstīt. Ja 4.vara ir diktators, sākas sabiedrības sacelšanās pret 4.varu, un citi ziņu avoti (gan godīgi, gan viltus ziņu avoti) kļūst par šīs sacelšanās vadoņiem.
to Ekharts
t
Viltusziņas netiek sauktas par meliem, jo tad katrs varētu novērtēt un jautāt: "Bet tie taču nav meli! Kāpēc tos aizliedz?" Tāpēc ir vajadzīgs jēdziens "viltusziņas", lai aizliegt varētu ne tikai melus, bet arī citas kādam nevēlamas ziņas. Cenzūrai ir jauns vārds - "politkorektums". PSRS attīstījās no asiņainās totalitāras diktatūras caur "attīstītā sociālisma" stagnāciju uz demokratizāciju un plurālismu un attiecīgi uz sabrukumu. Eiropas Savienība attīstās no demokrātiskajām neatkarīgajām valstīm caur attīstītā multikulturālisma stagnāciju uz ... Viens labums, Eiropas Savienībai nav savas armijas, nav savas policijas un nav savas KGB.
Vecsčekists>toE.
V
Kāpēc Tu esi tik pārliecināts, ka spēcīgas policejiskas iestādes trūkums ir "viens labums"? Vai vari iedomāties migrantu salašņu pūļus pie VDK Robežapsardzības spēku kontrolētām robežām? Vai vari iztēloties TĀDU narkotiku daudzumu VDK darbības areālā? Beidz taču izdarīt secinājumus no emocijām. PS. es gribētu redzēt, ko liberāli pļurkstošie indivīdi darītu, ja viņiem pašiem būtu jāpārvalda valsti... .
 • 5
 • 1
hmm
h
Tā kā mediji pārstāv tikai savus īpašniekus, tad sabiedrību nepārstāv neviens. Sabiedrība pati sevi pārstāv internetā. Tā kā sabiedrībā ir dažādi cilvēki, tad arī viņu ziņas ir dažādas. Ja mediji būtu godīgi, nekādas vajadzības pēc viltus ziņām nebūtu bijis.
Pareizaisjautājums
P
Par godīgumu jādiskutē katrā atsevišķā gadījumā, bet... mediji taču nepieņem likumus... . Ja ir pieņemts naivs likums, kura pieņēmēji sapņo(murgo) par cilvēka dabas pārveidošanu (kā savā laikā boļševiki) ... ko mediji tur daudz var padarīt?
 • 5
 • 1
Raivis
R
Canzūra ir nelikumīga. Satversmes 100 pants. Cilvēkiem ir tiesības brīvi izpausties. Tas ir viens no stūrakmeņiem civilizācijā kas atdala mūs no vergiem. Ja valdība grib kontrolēt vārda brīvību, kas būs nākamais? kotrolēs ko darīt? komunisms un nacisms nāk atpakaļ.
Pareizāatbilde
P
Raivi, komunisms un nacisms neko daudz nevar "nākt atpakaļ", ja viņš nekur īpaši tālu nav aizgājis... .
 • 11
 • 1
jānis
j
Un kuri tad būs tie superspeciālisti, kuri spēs vienus melus nošķirt no citiem meliem? Cenzūra jau tagad pastāv, jo pateikt skaidri savas domas, saukt lietas saprotamos vārdos tāpat nevar. Stulbums visaptverošs!
Ekharts
E
Normālā valodā šādus ziņojumus sauca par meliem,nez kāpēc,tagad ieviests šis pastulbais termins-viltus ziņa?Vai tad ,obligāti viss jāpārliek pa taisno no anglosakšiem?
j
Reiz jau mums tas viss bija un pavisam nesen PSRS sistēmā, kad viss bija meli un izdomājums, kas tikai neatbilda valsts interesēm un nesaskanēja ar pastāvošo ideoloģiju un to izplatītāji bija dzimtenes nodevēji un prosķitukas....
 • 18
 • 3
ha, ha
h
Un Sorosa stipendiāti būs tie, kas izlems, kura ir viltus ziņa un kura ne?
Krējums Saldais
K
Kas vispār ir viltus ziņa? Latvijas veiksmes stāsts ir īstenība, vai viltus ziņa, vai nē? Latvijai, cik man zināms, pat nav savas ziņu aģentūras - Leta jau sen pārdota. Un kāpēc Tramps teica - Fake Yours News?
Par
P
viltus ziņu izplatīšanu jāvaino mūs politiķi un viņiem opaklausīgie mēdiji? Tiesdāt Saeimas deputātus un vēl lielākas "zivis'?
Irlielāmērāticams
I
ka arī ar cenzūru ir stipri nokavēts.
00
0
Iemācies veidot teikumu, ka.
 • 4
 • 6
Pravietisnejaukais
P
Ko jūs domājat darīt ar tām viltus ziņām, kuras nāk no visas pasaules, ne tikai no Krievijas, Turcijas un Ķīnas? Visa pasaule ir pilna ar meliem, ko labi parāda "Jāņa atklāsmes grāmatas" pēdējā lappusē teiktie vārdi par meliem.
Pravietisnejaukais
P
Dievturi, ja Tu būtu Bībeli izlasījis, mēs varētu pastrīdēties, bet Tu to neesi darījis. Novēlu kādreiz pamēģināt. Sāc no "Jaunās derības", tas ir svarīgi. PS. Vai Pāvila vēstule Romas draudzei 1:19 arī varētu būt meli?
 • 8
 • 4
Dievturis
D
Bībele - visnekaunīgākie meli !
 • 7
 • 13

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai ikdienā izjūtat atlikušos Covid-19 noteiktos ierobežojumus?

Kopā nobalsojuši: 235

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas