Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Reformas kļūdu labojums

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
leons
l
Tukums- tad Zemgale,tagad Kurzeme. Kā būtu pareizi?
kolēga Arnolds Buksbaums
k
Valstis un vēsturiskās zemes nav viens un tas pats kā daži iedomājas.
Akmens laikmets
A
Tā kā valsts administratīvi teritoriālais dalījums nesakrīt ar vēsturiskajām zemēm, valstij ar savu sūdaino koku vispār nevajadzētu maisīties pa vēsturi, citādi var iznākt vēstures viltošana.
 • 5
 • 4
Bomars
B
Viltvardis jau nedomaa vispaar, bet visu laiku melo kopaa ar Vienotiibu!
 • 5
 • 6
Sirakūzietis
S
It kā jau tāds likums ir nekaitīgs. Tomēr man rodas jautājums - vai tāda kulturālu lietu formalizēšana vispār ir vajadzīga? Mani apmierināja, piemēram, doma, ka robeža starp Kurzemi un Zemgali ir diezgan aptuvena un nav precīzi noteikta. Nepamet sajūta, ka Levits grib ierakstīt savu vārdu vēsturē, un tik vien.
Tālis Abriņš
T
Pašreizējā ietvarā nosaukums Kurzeme neatbilst Kurzemes (Courland) patiesajam nosaukumam, jo Kurzemē ietilpa arī Zemgale un Augškurzeme (Augšzeme, Sēlija). Tāpēc t.s. Kurzemei piedāvātajā ietvarā patiesākais nosaukums ir Kursa (Curonia). Tajā pašā laikā atzīstama ir Kursas un Zemgales robeža, kas vilkta kā robeža starp kuršu un zemgaļu pilskalnu izplatību.
Strīdi nebeigsies
S
Vēl labāk atcerēties alu laikmetu,kad cilvēki bija tērpušies zvērādās ar koka nūju rokās.
 • 5
 • 3
Sirakūzietis
S
Aplami. Kādreiz bija Kurlandes guberņa, un kaut arī to inerces dēļ pat XX gs. pirmajā pusē sauca par Kurzemi latviski, mūsdienās mēs sauksim lietas īstajos vārdos. Tātad - Kurzeme un līdzās Zemgale, tad Sēlija.
 • 3
 • 4
Krējums Saldais
K
Tas nav kļūdu labojums. Ja šito Saeima pieņems, tad būs jāveido jaunas pārvaldes struktūras, lai īstenotu šo likumprojektu. IMHO - nekā personīga, vienkāršs biznesa projekts, kur iegruntēties pēc prezidentūras kopā ar savu kanceleju, jo otrā termiņa visdrīzāk nebūs.
Krējums Saldais
K
Nesaprotu mīnusotājus - runā, ka pārāk lieli administratīvie izdevumi. Gandrīz Zemākā minimālā, zemākais dzīves līmenis eiropā. Naudas nepietiek ne māsiņām, ne skolotājiem, ne pažarniekiem. Nerunājot par invalīdiem. Bet visi priecīgi maksā Kultūrkapitāla fondam. Kādus 10 miljonus gadā vismaz? Visi priecīgi maksā Lakteņdāzam. Finansējumu neatradu. Un tagad visi priecīgi maksās jaunajam Levita kantorim. Bet sūdzās, ka slikti dzīvojam :)
 • 2
 • 2
Krējums Saldais
K
B. Rubenim - nepiekrītu. Tas ko piedāvā Vējoni, sorry, Levits ir tikai jauni izdevumi, kurus apmaksāsim mēs visi. Bez jēgas. Tikai maksā. Dubultā. Par dublējošo pārvaldes un kultūras nozari novadiem. Tev to vajag?
 • 5
 • 7
B. Rubenis
B
Tā velti un bieži vien nepamatoti pukodamies jau esi kļuvis par saskābušo krējumu.
 • 6
 • 4
Bomars
B
Nevis 1) darba vietu radiishana, 2) nevis uznjeemeejdarbiibas attiitsiishana, 3) nevis nabadziibas mazinaashana, 4) nevis jaunu skolu celtnieciiba, nevis to sleegshana, 5) nevis jaunu celu buuveeshana un uztureeshana, 6) nevis perifeerijas regjionu elektrifikaaciju, 7) nevis pashvaldiibu investiiciju piesaistiishana, 8) nevis bezdarba mazinaashna, 9) nevis sociaalass nevienliidziibas mzinaashana un 10) nevis lauku iedziivotaaju dziives kvalitaates uzlaboshana, bet REDZ ZEMJU LIKUMS, ir tas kas pietruuka reformai....Melis paliek melis, bet taads jau ir Viltvaardis!
Raivis
R
SĒLIJAI BŪT!
Jens Z
J
Jaunākā teritoriālā reforma ir izveidojusi Aizkraukles novadu, kas iestiepjas gan prezidenta piedāvātajā Sēlijā, gan Vidzemē. Tātad prezidenta priekšlikums ir nevis kļūdu labojums, bet gan jaunu neskaidrību radītājs. Iznāk, ka dzīvodamam latgaļu pārpilnajā Kokneses novadā, man administratīvi (arī vēlēšanu un apgabaltiesas jautājumos) jāpieder Zemgalei, bet identitātes piederība jāizjūt Vidzemei. Tas sanāk kā apustulim Pāvilam Sv. rakstos, brīžiem jādievojas, ka esmu Romas pilsonis, brīžiem jāsit sev pa krūtīm un jāapzvēr, ka esmu farizejs un farizeja dēls...
tā nu ir
t
tiešām esmu jūtīgs pret smakām un politiskām kakām
 • 5
 • 3
Jans Mogiļņijs
J
Tiešām sāc atgādināt sv. Augustīnu, kurš aiz kauna sarka un bālēja, kad kādam citam blakuesošam indivīdam gadījās nolaist gāzi.
 • 6
 • 6
edisons
e
Nekad nav bijis tā, ka nav kļūdas! Tāpēc ir jāuzklausa vietējo cilvēku teiktais, jo tikai viņi vislabāk uz vietas izjūt un zina situāciju.Galvenais akli un tuvredzīgi neturēties lēmējiem pie sava izdomātā. Tas liecina par cilvēka lecīgumu, iedomību, trulumu un nelielām prāta spējām. Tādi cilvēki nav jālaiž pie teikšanas, jo tas rada cilvēkiem neērtības, diskomfortu un materiālos zaudējumus.
Latvju puika
L
Mums ir vēsturiskās latviešu valstis, ne zemes. Kurlande, Livonija un Inflantija. Un okupēta vēsturiskā teritorija Abrene .
Analfabētei
A
Vēstures pētniecība gan neliecina par to, ka latvieši jelkad būtu izveidojuši jūsu minētās valstis tag. Latvijas teritorijā.
 • 11
 • 2
Tālis
T
Ja jau visu tad visu! 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā kā atsevišķs kultūrvēsturiskais novads tika izdalīta arī Maliena — Vidzemes austrumu daļa, kurā runāja augšzemnieku izloksnē, pārējā Vidzemes daļa tika dēvēta par Vidienu.
Malēnietis
M
Malēnietis ir tāds augšzemnieciska latviešu valodas dialekta runātājs, kuŗa kultūru lielā mērā ietekmējis ģeogrāfiskais tuvums Igaunijai, vācu muižas dzīve un sadzīve, vēsturiskā pieredze Zviedrijas valsts sastāvā, kā arī ar to saistītā luterticība (atšķirībā no poļiem līdzīgajiem latgaļiem).
 • 6
 • 1
Arturs Priedītis
A
Nācijas tēva likumprojekts ir vēl lielāks murgojums nekā Pūces murgojums. Nācijas tēva murgojums ir ārprātīgs murgojums, tas ir neiedomājams šarlatānisks un vēsturiski melīgs murgojums! Nav īsti saprotama šī murgojuma funkcija. Vai tā ir tikai nācijas tēva nekompetenta izdarība, lai tautai parādītu savu gudrību jeb šī murgojuma mērķis ir novērst uzmanību no kaut kādas jaunas grandiozas nacionālās nelietības? Skaidrs, ka murgojums masu cilvēkiem patiks. Ap to eksaltēti dīdīsies inteliģence. Nācijas tēvs ir pietaisījis pamatīgu čupu, sabiedrības zināšanās iemānot pamatīgu šarlatānisma un melu porciju. Par to plašāk skat. blogā "Postcivilizācijas dienasgrāmata".
:):):):):):):):)
:
Murgojumi gadās. Tā, piemēram, Artur, Jūs saviem vecākiem esat izdevies kā absolūts murgojums....
 • 5
 • 9
Nācijas Tēvs
N
Nu gan samurgoji !
 • 13
 • 8

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas