Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rosina apvienot valsts sociālās aprūpes centrus Vidzeme un Zemgale

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
starp citu
s
Kāds LM darbinieks (un ne jau vecākais referents vai zemāka čina) vaļsirdīgā sarunā par to kāpēc vecajiem cilvēkiem pansionātos jāmaksā tik liela summa (virs 500 eiro mēnesī) atzina, ka valsts politika esot pansionātus nākotnē likvidēt.
ta nu gan
t
Interesanti, cik tad administrācijas darba vietas tiks ietaupītas? 1 grāmatveža un 1 vadītāja? Bet tas nenozīmē, ka Zemgales SAC nebūs nepieciešami 2 grāmatveži, bet atlikušajam vadītājam pieaugs transporta izmaksas un lielāka alga par lielāku slodzi. Nesamazinās taču pavārus vai sanitārus? Ak jā, rakstīts taču, ka nu tik varēs pieņemt fizioterapeitus un aprūpētājus un.. un.. un tos visus tā 1 grāmatveža vietā. Vai tikai nebūs kārtējā reforma reformas pēc.
Pareizāatbilde
P
Fizioterapeitam gan būtu ko darīt - masēt pārgurušos aprūpētājus. Bet tas nav atļauts!
  • 2
  • 1
Pareizaisjautājums
P
Ko pansionātā darīt fizioterapeitam? Vai masēt mirstošos?
  • 0
  • 1
Seniors
S
Samazinat , Ministriju darbinieku skaitu !!!Valsts budzeta , bus vairak - Naudinas !!! Ari Ministriem un vinu rokas puisiem - bucotajiem , jasamazina menesa algas ! KAUNS , kad sanem 10 000 tukstosus un vairak - menesi , Tautas laba , nedara = NEKO , tikai plano, plano !!!
kollega Buksbaums
k
Nu ko vajag rakstīt atklāti. Centralizācijai būs rezultāti. Iegādāsimies ragutiņas ar ko vecos cilvēkus aizgādāt uz mežu. Mākslinieks Poikāns savulaik tam veltīja pat mākslas darbu ar Riekstkodi kā monumentālo varoni.
Krējums Saldais
K
Tad apvienojiet visu. Vēl Kurzemi + Latgali + Rīgu. Būs megaekonomija. Somijā uz 10 aprūpējamiem ir 7 aprūpētāji, Latvijā, labākajā pansionātā, tikai 3. Tie, kuri plāno visādas reorganizācijas, nekad nevienu paši nav aprūpējuši un nav saskārušies ar šo jomu praktiski. Ja 10 cilvēkus aprūpē tikai 3, kā Latvijā, tad viņiem pēc būtības jārukā vismaz 56 stundas diennaktī, lai nodrošinātu puslīdz cilvēcīgus aprūpes apstākļus apstākļus - pamperi un apmazgāšana lielākais daļai vairākas reizes dienā, asistēšana tiem, kuri vēl nokārtojas paši, ēdināšana, ģērbšana, mazgāšana, matu un nagu griešana. Un vēl aizpildīt laiku tiem, kuri vēl var kaut ko izdarīt. Pie kam Somijā to dara profesionāļi ar atbilstošām iekārtām, telpām un atalgojumu. Latvijā :(
Irlielāmērāticams
I
ka samazinot birokrātisko mašinēriju un atmetot visādus sadomātus, vecajiem ļaudīm absolūti nevajadzīgus "pakalpojumus"... mūža nogales pavadīšanas pakalpojums kļūtu pieejams daudz vairākiem klientiem. Līdz šim viena pansionāta iemītnieka izmaksas nemitīgi brauc debesīs.
Irlielāmērāticams
I
Krējum, esmu gan aprūpējis, gan pastrādājis. Ko jēgpilnu, Tavu-prāt, tie 7 somu speciālisti dara ar tiem 10 klientiem? Un cik klientam šāds pakalpojums izmaksā?
  • 0
  • 0
Kursis
K
Vai 500-600 EUR mēnesī nav pietiekama maksa par vietu pansionātā? Kur lai vecie cilvēki ņem tādu naudu?
  • 6
  • 1
Krējums Saldais
K
Tu kādreiz esi kādu aprūpējis? Vai pastrādājis kādā SAC? Nav runa par birokrātiju. Ir laika gaitā izveidojies noteikts "standarts" cik aprūpētāju vajadzīgs 10 cilvēkiem. Somijā, piemēram - 7 SPECIĀLISTI. Birokrātija jāsamazina nevis SAC, bet ministrijā.
  • 19
  • 2

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Magoņa lietas materiāli demonstrē Juraša metodes(18)

Turpinoties bijušā a/s Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā Limbažos, atklājas aizvien jauni fakti par to...

Atdzīvina mūžīgo likumu

Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Tas iesniegts Saeimā jau 2013. gadā, nodots no viena sasaukuma uz nākamo, taču pieņemts joprojām nav. Realitātē ideja tiek muļļāta ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas