Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Samazinājies Latvijā adoptēto bērnu skaits, tomēr pieaugusi adopcija uz ārzemēm

Šogad līdz jūnijam Latvijas iedzīvotāji adoptējuši 36 bērnus, kas ir par desmit bērniem mazāk nekā pirms gada šajā periodā, savukārt uz ārvalstīm adoptēti 32 bērni, kas ir par pieciem bērniem vairāk, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Latvijas iedzīvotāji joprojām izvēlas adoptēt gados jaunākus bērnus. 28 no 36 adoptētajiem bērniem ir vecumā līdz desmit gadiem, bet astoņi - no desmit līdz 18 gadiem. Savukārt uz ārvalstīm adoptēti 12 bērni līdz desmit gadu vecumam, bet 20 - vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1209 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 821 bērns ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Patlaban adopcijai pieteikušies 195 adoptētāji no Latvijas un 32 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem 418 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 438 bērni to nevēlas vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pērn kopumā adoptēti 195 bērni, kas ir par 51 bērnu mazāk nekā gadu iepriekš. No pērn adoptētajiem bērniem 68 bērni tika adoptēti uz ārzemēm, kas ir par 51 bērnu mazāk, savukārt Latvijas iedzīvotāji adoptējuši tikpat daudz bērnu, cik pirms gada, proti, 127 bērnus.

Kā ziņots, LM rosina ārvalstu adoptētājiem vairs neļaut adoptēt bērnus no audžuģimenēm. Ministrija izstrādājusi noteikumu projektu Adopcijas kārtība, kas paredz, ka ārvalstu iedzīvotāji varēs adoptēt otra laulātā bērnu, bērnu ar kuru ir radniecīgas saites, kā arī bērnu, kurš atrodas institūcijā, vairs neparedzot iespēju adoptēt bērnus no audžuģimenēm.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas