Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tirgotāju aicinājums saīsināt paralēlo cenu atspoguļošanu ikdienas precēm nav radis dzirdīgas ausis

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) aicinājums saīsināt ar eiro ieviešanu saistīto paralēlo cenu atspoguļošanas laiku ātrās aprites jeb ikdienas patēriņa precēm nav radis dzirdīgas ausis.

Eiro ieviešanas likumprojekts paredz, ka preču un pakalpojumu cenu un tarifu paralēlās atspoguļošanas periods latos un eiro sāksies trīs mēnešus pirms eiro ieviešanas dienas un ilgs sešus mēnešus pēc tās. LTA iepriekš ierosināja samazināt ikdienas patēriņa precēm paralēlo cenu atspoguļošanas laiku līdz mēnesim - divām nedēļām pirms un divām nedēļām pēc eiro ieviešanas Latvijā, taču šis ierosinājums atbalstu nav guvis.

Eiro projekta vadītāja Dace Kalsone trešdien LTA sēdē skaidroja, ka deviņi mēneši ir minimālais laiks cenu atspoguļošanai latu un eiro valūtās, ko valsts var piedāvāt, lai sabiedrību varētu sagatavoties valūtu maiņai. Citās valstīs paralēlās cenu atspoguļošanas periods bijis pat ilgāks piemēram, Igaunijā tas ildzis gadu, bet Slovākijā pat 16 mēnešus.

LTA prezidents Henriks Danusēvičs gan atzīmēja: "Ja Latvijā ir paredzēts pats īsākais termiņš, tas neizslēdz iespēju, ka pie mums tas nevarētu būt vēl īsāks."

Kalsone paskaidroja, ka normu par paralēlo cenu atspoguļošanu paredz eiro ieviešanas likumprojekts un LTA varēja savus priekšlikumus likumprojektam iesniegt Saeimā, kur patlaban šis likumprojekts tiek izskatīts.

Kā ziņots, Latvijas valdība izvirzījusi mērķi pievienoties eirozonai no 2014.gada sākuma.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas