Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Akcīzes nodokļa piemērošana vai palielināšana neveselīgajiem pārtikas produktiem, tajā skaitā saldajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem, nav viennozīmīgs zelta risinājums, kas palīdzēs samazināt saldo dzērienu un našķu patēriņu sabiedrībā

Vai našķi ir nākamie rindā? Neveselīgo produktu patēriņa mazināšanai ar nodokļu celšanu ir par maz

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Druvis
D
Vienkārši vajag cukuram uzlikt desmitkārtīgu akcīzi. Kandžu tad arī nebūs izdevīgi dzīt.
>:-)
&
Tirgus. Spirķik, sigaretki, pečeņki, konfetki, kola, limonāde ???
Aizliegt pirkt līdz 18 gadiem!
A
tad būs kārtība
Komisārs Reksis
K
Vai nebūtu prātīgāk psludināt nodokļu atlaides veselīgiem vai vismaz nekaitīgiem produktiem? Un otra lieta - atlaides arī tiem, kuri spēj savākt atpakaļ un pārstrādāt savas produkcijas iepakojumus!
Detektīvs Caps
D
Kā tad tu taisies pārstrādāt to plastmasu - pats grauzīsi? Šo nodokļu ieviešanas mērķis nav mainīt pircēju paradumus, bet gan ierobežot ražotājiem preču ražošanu, padarot šos saldūdeņu ražošanu dārgu. Pie reizes liekot pircējiem maksāt par viņu ārstēšanās izdevumiem. Tie pircēji, kas rūpējas par savu veselību, un kas var atļauties, tie nepērk šos cukurūdeņus. Ieteikums samazināt nodokļus veselīgiem produktiem ir stulbs, jo ir grūti definēt kas ir veselīga pārtika - vai ar ķīmijām apsmidzināta augļu un dārzeņu pārtika ir veselīga? Vai nitrātiem pārbagātā augu produkcija ir veselīga, ja no šo nitrātu paaugstinātā sastāva cilvēkiem ir alerģijas? Vai gaļa tiek uzskatīta par veselīgu? Kaut pēdējos pāris miljonus gadus cilvēku senču pamatēdiens ir bijusi gaļa. Ņenci vispār ēd tikai gaļu un dzīvo vidēji ilgāk, kā tie, kas ēd čipšus. Nav universālas veselīgas pārtikas, jo cilvēka organismam ir nepieciešamas dažādas pārtikas vielas, tāpēc ierobežot var tikai kaitīgu vai pārlieki daudz lietotu.
  • 0
  • 5
K.R.
K
'pasludināt'
  • 0
  • 3
prokurors Vioriks
p
Tik uzliec nodokli eklēriem un vecrīgai. Atvečaju sitīšu
ļuļa
ļ
mērķis ir tikai un vienīgi izdomāt jaunus nodokļus budžeta piepildīšanai. ja kādam patiesi rūpētu cilvēku veselība, tad jau sen būtu pieņemts aizliegums tirgot pārtiku, kuras sastāvā ir palmu eļļa. bet ar to ir piestūķēts viss, pat liela daļa maizes.
JanisT
J
Ziemeļkoreja! Kas nākamais, apēdīsi konfekti un uz cietumu? Izskatās, ka drīz ar likumu noteiks, ka visiem jāpārtiek no balandu zupas, kā kārtīgā lēģerī.
Dāvis
D
JanisT domāju ka LV tā būs jo aptaurētie psihiski slimie politiķi un ierēdņi realizē tadu politiku, ka tiek tirgoti produkti kas indē tautu un balandu eko zupa te var būt vienīgā izeja! Tikai katrs nepavilks tādu eko dietu...
  • 5
  • 2
Viedoklis
V
Tās nav rūpes par iedzīvotāju veselības stāvokli . Ja patiesi uztrauktos par cilvēku veselību , tad vismaz pensionāriem izveidotu pieejamus stomatologa un zobu protezēšanas pakalpojumus . Rūpes par veselību ? Tad kāpēc Veselības ministrija neuztraucas par produktiem , kuru sastāvā ir palmu eļļa un vesela Mendeļejeva tabula ar E vielām ?! Par pārējo nemaz nav vērts runāt . Visas rūpes ir Budžeta maciņš un tas jāpapildina neizjaucot Sponsoru un Lieluzņēmēju intereses . Varētu izveidot Latvijas Valsts Kapitāla uzņēmumus , lai valsts uzņēmumi Pelnītu naudu , bet tad tiks mazināti privātuzņēmēju ienākumi un Saeimā nav nevienas partijas , kurai uzdevumos būtu Latvijas Valsts Kapitāla attīstības plāni . Vienīgais līdzeklis , lai mazinātu šo " rūpi par veselību " ir - mazāk pirkt šīs preces un tad cenu augšupeja apstāsies .
>:-)
&
EU!!! Tie sīcekļi, taču, ar kāru aci, skatās uz "Prozit " konfektēm!!! Laikam jau, "pazīst drēbi" :D
Komisārs Reksis
K
Pircējs 'jāuzāķē' no mazotnes
  • 5
  • 1
Žanna
Ž
Mazulītes bildē snaikstās gar Prozit konfektēm:))
>:-)
&
Nav ko bidlogāniem konfektes rīt un kolas dzert! Lai rij sakaltušu maizi ar pliku ūdeni! Kā bonuss - drupačas no kungu galda :D
Dāvis
D
Našķi ar krāsvielām ir bīstami bet dabīga šokolāde ko vairs nevar nopirkt Latvijā ir veselīga un pat ārstējoša. Nemurgojiet ievediet kakao pupas un taisiet īstu šokolādi. Laima tagad ražo sūdus no pusfabrikatiem + krāsvielas!
Irlielāmērāticams
I
ka daudz mazāku ļaunumu politiķi nodarītu tad, ja savas politiskās pašapliecināšanās labad censtos ieviest trīsstūrainos mākoņus. Vai arī mācītu lakstīgalām Latvijas himnu.
Soduvalsts
S
Aizliegt! Publiski kaunināt! Ja nelīdz - atjaunot miesas-sodus!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atdzīvina mūžīgo likumu(2)

Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Tas iesniegts Saeimā jau 2013. gadā, nodots no viena sasaukuma uz nākamo, taču pieņemts joprojām nav. Realitātē ideja tiek muļļāta ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas