Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Valsts finansētās brīvpusdienas plāno pārlikt uz pašvaldību pleciem

Valsts finansētas brīvpusdienas - ekstra vai reāla vajadzība?

Brīvpusdienas no valsts tiek finansētas bērniem no 1. līdz 4. klasei. Savulaik tika plānots, ka tā būs līdz pat 6. klasei. Tomēr lielākā daļa pašvaldību jau pašlaik no saviem līdzekļiem finansē brīvpusdienas no 5. līdz pat 9. klasei, trešdaļa pašvaldību – arī vidusskolēniem. Gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), gan Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) ir vienisprātis – tā ir valstij neraksturīga funkcija, taču LPS nav mierā ar ministrijas priekšlikumu šo funkciju no 2020. gada janvāra pārlikt uz pašvaldību pleciem bez attiecīga finansējuma. Ietaupīto naudu – 19,6 miljonus eiro – IZM iecerējusi novirzīt pedagogu algu palielināšanai, daļu, iespējams, arī zinātnei.

Top komentāri

Pareizāatbilde
P
"ekstra vai reāla vajadzība?" Atbildiet paši uz jautājumu : CILVĒKS LATVIJĀ - EKSTRA, VAI REĀLA VAJADZĪBA?
pašvaldības tērē nenormāli
p
Eiropā pašvaldības tērē vidēji 11% no nodokļu ieņēmumiem, bet Latvijā - 19,5%, turklāt, visu laiku gaužas, ka nepietiek naudas
Margarēta
M
Brīvpusdienas bērniem daudzās pašvaldībās ir sakarīgākais naudas izlietojuma veids, citādi gan bagātās, gan nabagās nezina, kur naudu likt: flīzē takas uz jūru kilometriem garumā, taisa sazin kādus pieminekļus un memoriālus, izdāļā penšu koriem un visādiem pašdarbniekiem braukāt uz margināliem festivāliem "nest {ielikt vajadzīgo pagasteli} VĀRDU pasaulē (atver jebkura sūnu ciema mājaslapu un iečeko lēmumus, vienmēr ir garš saraksts ar to, kam piešķirti līdzekļi dalībai pasākumos, reizēm tas ir izglītojoši, var uzzināt, ka eksistē visādi Dieva pamesti kakti kaut kur Slovākijā vai Ungārijā, kur nu taisās nest Sūna Ciema vārdu mūsu Sūnu Ciema pensionāru deju kolektīvs, paukotāji, laivotāji, adītāji un sazin kas vēl, kas piezīdies pie pagastmājas ar saviem hobijiem un čomiem. Katram Sūnu Ciemam ir arī pa 5-6 sadraudzības Dorfiem pa visu Eiropu, kur vismaz reizi 2 gados jādodas Sūnu Ciema delegācijai (saprotams, ka tajā ietilpst tikai Sūnu Ciema pozīcija, opozīcija sūkā ķepu).
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas