Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valsts vides dienests veiks pārbaudi saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem SIA ZAAO darbībā

Valsts vides dienests (VVD) veiks pārbaudi SIA ZAAO, kā arī pieprasīs uzņēmuma paskaidrojumus saistībā ar svētdien, 7.aprīlī, publiski izskanējušo informāciju par iespējamiem pārkāpumiem tā darbībā, nenodrošinot sadzīves atkritumu šķirošanu poligonā Daibe, portālu Diena.lv informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Pārbaudes laikā VVD inspektori ne tikai klātienē apsekos un apzinās situāciju poligonā, bet arī iepazīsies ar SIA ZAAO grāmatvedības uzskaiti un tajā uzskaitīto atkritumu apjumu atbilstību deklarētajiem atkritumu apjomiem.

Vienlaikus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un VVD aicina ikvienu, kura rīcībā ir informācija par iespējamiem pārkāpumiem, kas saistīti ar vides prasību neievērošanu, vispirms par to informēt atbildīgās iestādes. Tādējādi tiks radīti priekšnoteikumi, lai ne tikai konstatētu iespējamos likumpārkāpumus, bet sodītu vainīgos, kas atsevišķās situācijās, kad informācija guvusi plašu rezonansi, ir apgrūtināti.

2013.gada 26.februārī, valdība atbalstīja VARAM izstrādāto Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu 2013.-2020.gadam, kas nosaka turpmākos mērķus atkritumu apsaimniekošanas jomas attīstībai un pasākumus to sasniegšanai. Plāns paredz pasākumus, lai novērstu atkritumu rašanos, atkritumus pēc iespējas vairāk otrreizēji izmantojot un pārstrādājot, un pēc iespējas mazāk tos noglabājot.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas