Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Var atsākties diskusija par autoratlīdzībām

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
>:-)
&
Kāda idille, gandrīz visi ieurbušies telefonos, lai tas muldoņa, kā censtos nozombēt aunu baru, nekas nesanāks ! "Dzelzs kupols" Stāsti mani­­­m Daugaviņa :D
sorry
s
Ļaudis, es šaubos vai Eiropā, nu varbūt kaut kur Albānijā ir nejēdzīgāks autortiesību likums kā Latvijā. No vienas puses, dabūt savus grašus par uzrakstīto ir klusais bezprāts, no otras - pie mums atzīst tikai pasaules autortiesību pirmo daļu - 70 pēc nāves, bet neatzīst otro, laiku, parasti 120 gadus, pēc kura JEBKURAS autortiesības beidzas. Mūsu valsts bibliotēka, kas apēda desmitgades kultūras naudu, neļauj lasīt onlainā pat 1793 gada grāmatu. Autortiesības Latvijā ir pat ne viens trakonams, tur ir divi.
Irlielāmērāticams
I
ka pašnodarbinātos vajadzētu trenkāt pēc iespējas mazāk, jo viņi paši tiek galā ar lietām, ar kurām netiek galā valsts. Diemžēl, kā jau parasti, reālie pašnodarbinātie ir sajaukti vienā putrā ar tiem blēžiem, kuri savus uzņēmumus pataisa par viltus pašnodarbināto arteļiem. Rodas jautājums - bet vai tad to nevarēja paredzēt???
Nenormāla proporcija
N
Visiem darba nodokļiem lielākā daļa aiziet uz sociālo, vienīgi autoratlīdzībām ir otrādi - 80% uz IIN un 20% uz sociālo. Tā ir kārtējā valdības nelietība
OO
O
Arī no autoratlīdzības var veikt sociālās iemaksas. Taču žurnālistiem izdevīgāk saukt sevi par sabiedrības sargsuņiem, nemaksāt un izkliegt savu neapmierinātību. Divkosīgi sanāk.
NLO
N
Autortiesību atlīdzība žurnālistiem un citiem radošo jomu darbiniekiem būtībā ir sava veida aplokšņu alga, no kuras netiek veikti atskaitījumi personas sociālajai aizsardzībai - slimības un bezdarba pabalstiem, pensijām u.c. Kamēr tādu vajadzību nav, saņēmēji to pat uztver kā privilēģiju (vai dzirdēts, ka protestē pret šādu lietu?). Arī darba devējiem mazinās izmaksas. Politiķi, pieļaujot īpašus nodokļu režīmus, ilgus gadus ir gājuši "4.varas" pavadā.
  • 2
  • 0
ta nu gan
t
Pašnodarbinātais, tas nozīmē, ka pašiem no saviem ienākumiem bija sociālais nodoklis jāsamaksā, kas ir mazāks kā darba ņēmēja sociālais nodoklis. Bet vai tad pašnodarbinātie vispār saņems bezdarbnieka pabalstu? Viņi taču paši sevi nodarbina.
  • 7
  • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Es beidzot esmu atpakaļ pie sevis

"Kam vēl ir tik forša darba vieta! Kad apnīk strādāt ar linu, paņemu vilnu, un tā es te sēžu, adu vai tamborēju – dārzā saulītē kājas sacēlusi, citreiz jūrā iemērkusi," teic tekstilmākslinie...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas