Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vērtēs akadēmiskā personāla terminēto darba līgumu atbilstību Satversmei

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
santa
s
Ziniet kāpēc "nedarbojās"šī sistēma? Tāpēc, ka vairums ievēlēto strādā tur daudzus gadus, ieņem amatus un saņem labu algu. Daudziem nav rezultātu, bet sistēmā ienāk arvien vairāk jaunu cilvēku (ātrāk domājošu, progresīvāku, at labiem rezultātiem, bet bez laba nodrošinājuma). Objektīvi tie ir konkurenti. Un, pašreizējā sistēma tieši tādēļ "nedarbojās", ka pienācis laiks dot viņem vietu. Piemēram, daudzās pasaules valstīs ir vecuma ierobežojums. Arī Lietuva grasās (iespējams, ka jau ir) pieņēmusi lēmumu par vecuma ierobežojumu 65 gadi. tas, protams, nezislēdz iespēju strādāt projektos vai zinātnē, bet ne ievēlētā statusā.
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
LATVIJĀ NEVIENU KRIEVU FAŠISTU !
pētniece
p
Pilnībā piekrītu terminētajam līgumam, lai gan pati esmu pirmspensijas vecumā. Zinātniekiem, kuriem ir publikācijas Scopus un Web of Science datu bāzēs, kuri strādā projektos, vai vada projektus, nebūtu jābaidās no tā, ka atkārtoti neievēlēs. Jebkura zinātniski pētnieciska iestāde būs ieinteresēta paturēt vai piedāvāt darbu šādam zinātniekam. Ar mūsu institūtā ir pensijas vecuma zinātnieki, kuri gadiem nav uzrakstījuši publikācijas, neraksta zinātnisko projektu pieteikumus un nestrādā projektos.
pētniece
p
Papildinu. Terminētā līguma atcelšana pirmspensijas un pensijas vecuma zinātniekiem nemotivēs zinātniska produkta radīšanai. Ir taču ērti saņemt algu un pensiju un dzīvot pašpietiekami kādreiz paveikto pētījumu aurā. Zinātnei paredzētā nauda jāapsaimnieko racionāli. Cik nozīmīgu publikāciju pēdējos gados ir šim profesoram, ja tā uztraucas?
  • 3
  • 0
Viks
V
Ir pienācis laiks patīrīt akadēmisko vidi. Nav normāli, ka vieni un tie paši profesori sēž krēslos n-tās desmitgades, lai arī nav ne zinātniskās publikācijas, ne jebkādi citi sasniegumi akadēmiskajā vidē. Atklāts konkurss veicinās augstākās izglītības attīstību Latvijā. Pirmspensijas profesorus, protams, var saprast. Ko viņi darīs, ja zaudēs vietu? Būs jāsāk dzīvot reālā pasaulē.
santa
s
Patiesībā pasaules valstīs ir vēl "beztiesiskāka"situācija - daudzkur nemaz nav ir garantēts "bezrūpīgs" darbs šajā jomā. Līgumi beidzās, ir jāpamet darbs, īpaši tas attiecas uz pētniecību. Es minēju drīzāk citu problēmu - jūs varat būt ievēlēts, bet tas nenozīmē vēl ka jums būs laba alga. Algas līgumi daudziem ir terminēti (parasti uz semestri) un patiesībā nav nekādas garantijas, ka jūs saņemsiet tādu pašu atalgojumu nākošajā periodā. Īpaši tas attiecas uz bāzes finansējumu. To piešķirot tiek ņemts vērā visas struktūrvienības veikums. Tas, protams, ir liels stress tiem, kam tādi līgumi. Ir laiks attīrīt akadēmisko vidi un ļaut strādāt tiem, kas tiešām vēlas un arī spēj mainīt šo sistēmu.
  • 1
  • 0
varbūt vajag lasīt
v
Jūs rakstu izlasījāt? tagad IR konkursi un līgumi tiek slēgti uz sešiem gadiem. Un neskatoties uz to, ir Jūsu pieminētās problēmas. Tātad šis mehānisms nestrādā un savu mērķi nav panācis. Tai pat laikā jāatzīst, ka arī profesori, asociētie profesori, lektori, docenti ir tādi pat cilvēki, kā citi un kāpēc tad viņiem jāstrādā uz terminēta līguma pamata bez sociālajām garantijām, kad līgums beidzas? Pamēģiniet šo attiecināt uz skolotājiem, tad paskatīsimies, kas būs par protestiem.. Augstskolu mācībspēki bijuši pacietīgi, varbūt jau pārāk ilgi....
  • 6
  • 2
santa
s
Esmu "akadēmiskais personāls"un domāju ka šie terminētie līgumi ir pareizi, jo mērķēti uz sasniegumu gūšanu (kvalifikācija ir jānopelna). Drīzāk prettiesiski ir tie terminētie līgumi, kas tiek pārslēgti katru semestri - tam nav sakara ar ievēlēšanu, bet gan ar finansējumu. Diemžēl stundas likme visu laiku krīt.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas