Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Viņķele neapdrošinātajiem piedāvās noteikt mazu, bet obligātu iemaksu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
.
.
Nolādēti labi atceros tos laikus, kad ieviesa nesamērīgi augsto socnodokli- 35%, un tad visa Saeima un valdība dziedāja lakstīgalu mēlēs, ka likme tik liela tāpēc, lai visiem iedzīvotājiem varētu nodrošināt bezmaksas medicīnisko aprūpi. Tagad tas ir aizmirsts, un ieviests vēl viens obligātais maksājums. Un vēl- cik reizes Latvijas iedzīvotājs maksā par medicīnu? Pirmo reizi- ar socnodokli. Otro- kad konstatē, ka jāgaida gadu rindā uz izmeklējumiem vai manipulācijām, un pēc gada jau garantēti spīd skuju taka, tāpēc jāmaksā no paša kabatas. Trešo reizi jāmaksā "dakterīšiem"aploksnītē, savādāk nu nekādi! Un tagad būs vēl viens "neliels, bet taisnīgs maksājums".
>:-)
&
Treknajiem taukumūļiem, vienu pusdienu izmaksa, bet kādam, 1/5 aldziņas ?
Margarēta
M
Saprātīgi ir tas, ka valsts apdrošinās arī tos, kas nestrādā, jo kopj invalīdu, un 3. grupas invalīdus. Čačkienes plāns to neparedzēja, toties čačkienes plānā valsts apdrošināja mūkus un mūķenes. 3, grupu parasti dod onkoloģijas pacientiem, cilvēki nav spējīgi strādāt, tuvinieki viņus uztur, kopj, nebūtu taisnīgi, ja viņiem būtu jāmaksā. Tāpat nav taisnīgi, ka būtu jāmaksā cilvēkiem, kas medicīnas sistēmas trūkumu dēļ ir spiesti atstāt darbu, lai rūpētos par smagi slimu tuvinieku, jo palitaīvās aprūpes, kā zinām, mums nav, slimnieku kopēju dienesta normāla arī nav. Tāpēc sanāk, ka valsts Čačkienes sistēmā šos cilvēkus sodītu 2x: ar to, ka nav organizētas aprūpes smagi slimajam cilvēkam, tā jāuzņemas pašam, kas bieži nav savienojams ar nodarbinātību, un vēl valsts tevi pasludina par kaut ko nevēlamu un, ja vēlies arī pats ārstēties, maksā 281 eiro uz sitiena par mistiskiem 3 gadiem, kā to paredzēja ZZS grandiozā ideja.
una
u
Nu nezinu gan. Iepriekšējais modelis ļāva izmantot visādus pakalpojumus, izņemot, piemēram, sarežģītu sirds operāciju, kas maksā vairākus tūkstošus, bet maniem paziņām to veica par velti, jo ir nodokļu maksātāji. Ja nebūtu, būtu jāmaksā. Varbūt tomēr tas būtu godīgi?
rom4nov
r
Jus varat maksat par 40% mazak par elektroenergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu - http://bit.ly/electrolv Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!
Terrra Nova
T
Tas labi: Kad latviijci kas te negrib integrēties bariem te pulcējās 9.maja Pārdaugavā, lai uzspļautu tautai un valstij, pie kuras paši atbrauca, tad atliek tikai priecāties par tādu ciemiņu aizbraukšanu...
mc
m
Šis būs nodoklītis par to,ka dzīvo šeit vai esi Latvijas rezidents.Viss pārējais,kā agrāk,gribi dzīvot maksā!Nav naudas mirsti nost.
redz>mc
r
Jūsu viedokli atbalstu: Katru dienu te lasot latviijcu gaudas, cik te dzīve slikta un cik Rodina laba, atliek tikai priecaties, ka šie beidzot aizbrauks....Tas uz reiz mazinās te spriedzi un veicinās attīstību...
 • 5
 • 2
>mc
&
bet tas nemaz nav slikti: Cerams, ka tas liks masveidā latviijciem aizbraukt uz savu mīļoto Rossiju...
 • 3
 • 3
hmmm
h
Neliela grupa, kuru uztur laulātais, vai kapitāla pieauguma. BĻĀVIENS. Un kur paliek bomži, bezpajumtnieki, sauc viņus kā gribi. Un vēl virkne dzīves pabērnu, kuriem nav mazturīgo status, bet kuri iztiek sazin no nekā. Es šeit nerunāju par sprediķošanu kā vajadzētu dzīvi dzīvot un ka paši vainīgi. Runa ir tikai par to, ka tiek izstrādāta sistēma, tai vajadzīgi OBJEKTĪVI DATI. Bet mums atkal rāda LAKOTO FASĀDI "aizmirstot" pieminēt REĀLO SITUĀCIJU. Un pēctam brīnās, kāpēc plānotais nesaskan ar reālo. Tur tas āķis.
Beks>hmmm
B
Jums rāda to ko jūs gribat redzēt....Ja jūs masveidā gribētu redzēt to nelakotu fasādi, tad to ar rādītu.....Politiķi tautai saka to ko tauta grib dzirdēt...
 • 3
 • 1
Ass
A
Ko si valsts sistēma var nodrošinat saviem pilsoniem?Padomju laikos visi kauca par rindām pie bezmaksas ārstiem !Tagat visi priecājas par valdibas nicinošo attieksmi pret tautu!
GH>Ass
G
Kas tie par padomju laikiem? Es zinu okupācijas laikus...Vai tie būtu tie paši padomju laiki? Un kas ir tie visi? Tu un latviijci-kas te ir tikai imigranti?
 • 5
 • 1
Sirmgalvjisievietesunbērni
S
"Kreisi" domājošā sabiedrība nevar pierast, ka laba medicīna ir pieejama par labu naudu.
redz>lula
r
Viss tiesa: Bet nodokļus gan ne tuvu visi nemaksā...Vai nu tu melo, vai nezini lietas būtību...
 • 4
 • 1
ļuļa
ļ
visi strādājošie veic sociālās iemaksas, par kādiem kreisi domājošajiem tu runā? varbūt vajadzētu sākt ar to, ka likvidē slimnīcu valdes, samazina ministrijas darbinieku skaitu utt, tad arī nauda radīsies! kādreiz stradiņus pārvaldīja 3 cilvēki - galvenais ārsts, viņa vietnieks un virsmāsa, tagad jebkura slimnīca ir kļuvusi par partijnieku barotavu ar nezin cik tūkstošu lielu algu! sistēma ir netaisnīga un noziedzīga, un tieši kreisa - normālā kapitālismā nauda ir jānopelna, nevis jāsaņem par piederību valdošajai partijai!
 • 8
 • 1
pag
p
un ja nav naudas, tad mirsti nost? Tas naudas zagļiem gan ir pierasts...
 • 5
 • 4
>:-)
&
AVE dakter MORITURI TE SALUTANT ! Ko čammāties, pa taisno uz kapiem, bez liekajiem slimnīcas un morga apmeklējumiem ?
Rolands
R
Arī stājoties labklājības ministres amatā,Viņķeles kundze,bija gatava ieviest tikai mazu nodokli pensijām virs 180 latiem!
Ja laulātais uztur otru laulāto
J
tad katrs euro, kas izdots otra laulātā uzturam, ir jau aplikts ar 1% sociālo nodokli. Tad kāpēc būtu jāmaksā dubultā?
JKL
J
kas aplikts? Kur aplikts? Ko var muldēt tukšu?
 • 5
 • 4
Ar ko tas atšķiras no Čakšas modeļa
A
Čakšas modelis tieši to jau paredzēja - 1% pie sociālā nodokļa un pārējiem fiksēts maksājums
Margarēta
M
Ar to, ka čakšas modelis bija murgains un paredzēja 2 grozus, 2 kastas + iemaksāt vajadzēja par mistiskiem 3 gadiem, par 1 samaksāt nevarēja. bet ja cilvēks iepriekšējo gadu dzīvojis ārzemēs, kāpēc viņam jāmaksā uz atpakaļu. Bija paredzēts, ka šogad jāsamaksā par 2018., 2019. un arī 2020. gadu. Varbūt cilvēks nemaz līdz 2020. nenodzīvos vai plāno valsti tad atstāt.
 • 4
 • 1
Finansovijs
F
51 EUR - šaubīga summa. Būtu jāpārdomā un jāizskata citi varianti, citas summas - 53, 55, 57.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas