Kubas Iekšlietu ministrijas paziņojumā arī apgalvots, ka identificēti visi seši ievainotie un viens no dzīvību zaudējušajiem. Par lielāko daļu esot informācija, ka viņi iepriekš veikuši noziedzīgus un vardarbīgus nodarījumus. Viņu nodoms bijis «veikt iefiltrēšanos ar teroristiskiem mērķiem». Uz ātrlaivas atrastas pistoles, automāti un spridzekļi. Ministrija arī paziņoja, ka esot aizturējusi vēl kādu personu, kas atzinusies par līdzdalību plānotajā operācijā.
ASV valsts sekretārs Marko Rubio, uzrunājot medijus Sentkitsā un Nevisā, kur viņš bija ieradies tikies ar Karību jūras valstu līderiem, uzsvēra, ka ātrlaivā nav atradušies ar ASV valdību saistīti cilvēki. Viņš teica, ka ASV sākušas izmeklēšanu, lai noskaidrotu notikušo un to, ko Kubas piekrastē darīja cilvēki ātrlaivā. «Mēs noskaidrosim, kas tieši notika, kas bija iesaistītie, un par tālāko rīcību lemsim, balstoties uz noskaidroto,» valsts sekretāru citē BBC. M. Rubio teica, ka ASV izmeklētāji ātri savākšot informāciju un ka ASV krasta apsardzes kuģis devies uz rajonu, kas atrodas iespējami tuvu notikušās sadursmes vietai.
Viņš arī piebilda, ka ASV nepaļausies uz informāciju, ko izplatījusi Kubas valdība, bet neatkarīgi pārbaudīs faktus par notikušo. «Ir ļoti neparasti pieredzēt šādu apšaudi atklātā jūrā. Tas nav kaut kas tāds, kas notiek katru dienu,» teica M. Rubio.
ASV un Kubas attiecībās pēdējā laikā pieaugusi spriedze, it īpaši pēc tam, kad ASV karavīri Venecuēlā 3. janvārī sagūstīja tās prezidentu Nikolasu Maduro un nogādāja to tiesāšanai Ņujorkā, apsūdzot narkotiku kontrabandas organizēšanā.

