Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Charlie Hebdo pārpublicē Muhameda karikatūras

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
eesti pois
e
Malači franči bet tuksnešu kamieļgalvām vajadzētu saprast vienu- balto cilvēku pacietība pret lopiskumu nav bezizmēra, var smagi, ļoti smagi dabūt ciest.
pareizi darīts
p
Nedrīkst pakļauties muhamedāņu teroram.
Янис
Я
Нельзя издеваться над религией, независимо от того, христианская, мусульманская или какая то другая. К сожалению христиане сейчас очень далеки от Бога.
krievu cūkas
k
Nesaprazdams kirilicu, es to mīnusoju automātiski.
 • 3
 • 1
vērotājs
v
Ņirgāties par reliģiju, piemēram, svētvietā vai rituāla laikā kā to darīja Pussy Riot aktīvisti - tā nevar, jo tāda rīcība ierobežo cilvēku tiesības praktizēt reliģiju. Aizskarot fiziskās telpas svētumu, kurā cilvēki grib praktizēt savu reliģiju, viņi padara tās reliģijas praktizēšanu neiespējamu tajā telpā. Musulmaņu problēma ar karikatūrām un cita veida eiropiešu izteiksmes veidiem ir problemātiska, jo viņi piesakās ne tikai uz fizisku telpu kaut kur praktizēt savu reliģiju, bet arī uz visu intelektuālo telpu, kurā rietumu kultūras pamatvērtība ir spēt pieturēties pie sava viedokļa. Tipisks rietumu civilizācijas piemērs ir ka es varu nepiekrist nevienam vārdam, ko tu saki, bet es aizstāvēšu tavas tiesības pieturēties pie sava viedokļa kaut vai ar savu dzīvību, jo tu līdzīgi aizstāvēsi manas tiesības uz viedokli un tā paušanu. https://lvportals.lv/viedokli/268456-kas-ir-varda-briviba-un-vai-to-var-ierobezot-2015
 • 1
 • 0
multikulturālisms zeļ un plaukst
m
Veicot aptaujas Latvijā, kādreiz tika sniegtas šādas ziņas: X% sabiedrības kaut ko atbalsta, tā domā XL% latviešu, XK% krievu un XC% citu tautību cilvēku. Pēdējā laikā šādas ziņas nez kāpēc netiek sniegtas. Arī franču aptaujā tiek sniegti tikai visas sabiedrības vidējie uzskati un vēl atsevišķi musulmaņu uzskati. Jau šie skaitļi ļoti atšķiras. Tie atšķirtos vēl vairāk, ja atsevišķi būtu norādīti arī nemusulmaņu uzskati. Aptaujas metodoloģijā ir norādīts gan aptaujāto vecuma struktūra, gan dzimumu struktūra, gan dzīvesvietas struktūra, gan turīguma struktūra, bet cik musulmaņu un nemusulmaņu nav norādīts, kaut šie dati noteikti rīkotājiem ir zināmi. Kāpēc multikulturālisti tā baidās no patiesības? Ja kādam interesē, visi aptaujas dati ir šeit: https://www.ifop.com/wp-content/uploads/2020/09/117524-Pr%C3%A9sentation_Ifop_CH_2020.08.31.pdf
vērotājs
v
Malači. Kādam ir jāstājas pretī tai svešu normu uzspiešanai, vārda brīvības atņemšanai.
vērotājs Jānim
v
Nolamāt mani nav vārda brīvība. Atkarībā no konteksta tā pat var nebūt viedokļa paušana. Vārda brīvība ir ierobežota ar citām tiesībām.
 • 3
 • 2
Янис
Я
Если я тебя на улице покрою матом, это наверное будет свобода слова.
 • 0
 • 11
multikulturālisms zeļ un plaukst
m
59% Francijas pilsoņu (franču un "līdzfranču" kopā) uzskata, ka žurnālisti drīkst zīmēt reliģiskās karikatūras. Francijas musulmaņu vidū tie ir tikai 19%, kas nav pārsteigums. Savukārt pārsteigums ir tas, ka tā uzskata tikai 35% Francijas pilsoņu vecuma grupā līdz 25 gadiem (gandrīz divreiz mazāk nekā vecuma grupā virs 35 gadiem, kur atbalsts karikatūrām ir 64%). Vai nu jaunākā paaudze ir tā nobijusies no teroraktiem, ka ir gatava atteikties no vārda brīvības, vai nu, kas ir ticamāks, tas nozīmē, ka jaunākajā paaudzē ir daudz vairāk musulmaņu. Statistika rāda, ka jaundzimušo vidū imigrantu bērni ir virs 40%.
vērotājs Saldajam Krējumam
v
Tas vai konkrēti tev kaut kas patīk vai nepatīk nedrīkst spēlēt lomu tiesībās, kas attiecas uz visu sabiedrību. Ja ierēdnim kaut kas nepatīk, tas pats par sevi nav pamats itin nekam izņemot šī ierēdņa viedoklim. Ja tavs tēvs vai māte dara kaut ko, kas man nav pieņemams, tad es drīkstu paust viedokli, kurā es kritizēju viņu darbības. Karikatūra, dziesma, raksts, pasaka, runa, filma, avīze u.tml. - žanram nav nozīme, tie visi ir runas izpausmes veidi.
 • 2
 • 0
Krējums Saldais
K
"59% Francijas pilsoņu (franču un "līdzfranču" kopā) uzskata, ka žurnālisti drīkst zīmēt reliģiskās karikatūras." . . . . Tieši tas ir multikulturālisms. Tad jau karikatūras var zīmēt arī par jūsu tēvu, māti, bērnu. Ļoti patiks?
 • 2
 • 8
vērotājs
v
Mērīt atbalstu vārda brīvībai (un iespējams vēl citos jautājumos) procentuāli nav prātīgi. Vārda brīvība ir viena no rietumu demokrātijas pamatvērtībām. Pat ja vairākums domā, ka tā nav laba, nenozīmē, ka drīkstam to liegt. Vairākuma tirānija ir reāls bieds, no kā jāuzmanās.
 • 8
 • 0
multikulturālisms zeļ un plaukst
m
Sakarā ar Charlie Hebdo teroraktiem Francijā tika veikta sabiedrības aptauja, kas uzrādīja interesantus faktus. 40% mulsulmaņu uzskata, ka šariāta likumi ir augstāki par Francijas likumiem. Vēl pirms dažiem gadiem līdzīga aptauja uzrādīja, ka šādu cilvēku bija mazāk par 30%. Turklāt musulmaņu jauniešu vidū (līdz 25 gadiem) reliģija ir svarīgāka par Francijas likumiem 74% jauniešu. Tad 26% Francijas musulmaņu jauniešu NEnosoda šos teroraktus, kas nozīmē, ka viņi tos atklāti atbalsta. Ņemot vērā, ka aptaujās cilvēki mēdz izskatīties pieklājīgāki nekā viņi īstenībā ir, tad var lest, ka patiesais stāvoklis Francijā ir vēl drausmīgāks.
Krējums Saldais
K
Jūsu minētajiem datiem nav nekāda sakara ar multikulturālismu, bet ar Islama ekspansiju. Būtu normāli, ja arī kristieši uzskatītu, ka Dekalogs ir augstāks par kaut kādas laicīgas valsts likumiem. Šaubos, vai Pēterim interesēs, kā jūs būsiet pildījis laicīgos likumus, lai gan arī tie būvēti uz Dekaloga pamata.
 • 2
 • 3
Višī
V
Nu , ar divam nedēļām vajadzētu pietikt, ja nu kas ...
 • 2
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits