Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs: Krievija izveidojusi plašu ietekmes aģentu tīklu visā ES

Krievija ir izveidojusi plašu tīklu ar ietekmes aģentiem dažādās Eiropas Savienības (ES) valstīs, lai ietekmētu valstu demokrātiskos procesus, šodien konferencē Riga StratCom Dialogue 2018 norādīja Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs Miks Marens.

Viņš skaidroja, ka Krievijas pamata stratēģija ir veidot tīklu ar ietekmes aģentiem jeb cilvēkiem, kas var izmantot savu ietekmi vai statusu, lai ietekmētu sabiedrības un politiķu lēmumu pieņemšanu. Marens uzsvēra, ka šos cilvēkus kontrolē Krievija, piedāvājot viņiem resursus un ietekmi, kā arī finansiālu palīdzību un biznesa iespējas.

Viņš piebilda, ka šajā tīklā ietilpst politiķi, akadēmiķi un žurnālisti. Tāpat Marens uzsvēra, ka Kremļa atbalstītie politiķi ir gan labējā, gan kreisajā politiskajā spektrā.

Marens skaidroja, ka Krievijai nav nepieciešams ietekmēt vēlēšanu balsu skaitīšanu, jo tā spēj ietekmēt vēlētāju izvēli. Viņš arī minēja divus piemērus - pirmajā gadījumā kādas Eiropas valsts parlamenta loceklis apciemoja Krievijas okupēto Krimu. Šo ceļojumu viņam apmaksāja Krievija un drīz pēc ceļojuma politiķis savā parlamentā sāka lobija kampaņu, lai tiktu atceltas sankcijas pret Krieviju. Savukārt otrajā piemērā kādas citas valsts politiķis sāka reklamēt biznesa attiecības ar Krievijas okupēto Krimu, viņš uz to organizēja politiķu un uzņēmēju braucienus, kā arī lobēja sankciju samazināšanu.

Izlūks arī uzsvēra, ka Krievijas stratēģija ir "ilgtermiņa spēle", Kremlis regulāri pamanot marginālus politiķus dažādās valstīs, kuri ar Krievijas palīdzību iekļūst parlamentos, tādējādi kļūstot par Krievijas ietekmes aģentiem parlamentos.

Noslēgumā Marens norādīja, ka stratēģija cīņai ar Krievijas ietekmi sastāv no četriem punktiem - apturēt, atklāt, informēt un savstarpēji sadarboties ES un NATO līmenī. Viņš piebilda, ka nevajag uztraukties par Krievijas provocēšanu - "mums nevajag uztraukties, vai Putins naktī varēs gulēt".

Top komentāri

TrollisJT
T
Ko izlūkdienesta vadītājs gribēja panākt , publiski atstāstīdams lietas, ko var atrast katrā trešajā jūtjūba failā? PS. Ir vēsturiski pierādījies... ja izlūkdienesti sāk nodarboties ar politiku, tas parasti beidzas slikti priekš izlūkdienestiem.
Jantariks un Co
J
Tikai nedomājiet, ka mūsu infantilitāte un nekā nedarīšana, lai tauta neizbrauktu un neizmirtu ir tādēl, ka "...Kremļa atbalstītie politiķi ir gan labējā, gan kreisajā politiskajā spektrā...." un tādēļ, ka "..Krievijas stratēģija ir "ilgtermiņa spēle", Kremlis regulāri pamanot marginālus politiķus dažādās valstīs, kuri ar Krievijas palīdzību iekļūst parlamentos, tādējādi kļūstot par Krievijas ietekmes aģentiem parlamentos....." Mēs, īstenie nacionāļi esam ļoti mīļi, protam taisīt skaistus šovus Krasmalā un sacelt brēku par mazāk svarīgu lietu, lai pēc tam ātri noklustu. Mēs esam godīgi puikas, kam ir savs uzņēmums - Maksātnespējas bodīte un OIK kasīte. Nedomājiet par mums neko sliktu !
reptilis
r
Kāds pārsteigums! To neviens,protams,neredzēja...nedzirdēja...nesaprata:))))....Visspilgtākais piemērs Vācijas bijušais kanclers....ASV prezidenta kandidāte b.Klintone,kuras vīrs ņēma ""legālu""kukuli par lekcijas nolasīšanu Maskavā...un naudu Klintonu fondā par urāna darījuma atļaušanu:)))...pie mums pat -bijušais premjers Kalvītis:)))....u.t.t.....u.t.t.....
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vaļu atbrīvošana no "cietuma" Krievijā ieilgs(1)

Par spīti Holivudas zvaigžņu sāktajām kampaņām, leģendārā jūras dzīļu pētnieka Žaka Īva Kusto dēla Žana Mišela Kusto aicinājumiem un Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēlei izmeklēt šo problēmu,...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits