Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Kuģim ar 54 imigrantiem aizliedz ieiet Itālijas ostā

Itālijas humānas palīdzības grupa, kuras kuģim aizliegts ieiet Lampedūzas salas ostā, piektdien paziņoja, ka atsakās vest 54 jūrā izglābtos imigrantus uz Maltu.

Kā arguments atteikumam tiek minēts attālums un uz kuģa esošo cilvēku psiholoģiskais stāvoklis.

Grupa Mediterranea Saving Humans Twitter raksta, ka tās kuģis atrodas pie Itālijas teritoriālo ūdeņu robežas pie tās tālākās dienvidu salas Lampedūzas, bet tam ar ministra dekrētu aizliegts ieiet valsts ūdeņos. Uz kuģa esošos imigrantus izglāba ceturtdien no piepūšamas gumijas laivas pie Lībijas krastiem.

Nevalstiskā organizācija norādīja, ka ministra dekrēts ir nelikumīgs, jo to nevar attiecināt uz kuģi, kas pārvadā jūrā izglābtus cilvēkus, kā arī Itālija nevar kuģim ar savas valsts karogu aizliegt ieiet tās ūdeņos.

Malta ir paziņojusi par migrantu uzņemšanu saskaņā ar vienošanos, kas noslēgta ar Itāliju un paredz, ka Malta uzņems tik migrantu, cik jau ir valstī. Par tādu vienošanos Malta paziņoja ceturtdienas vakarā. Uzskatāms, ka tās mērķis ir izvairīties no 21.reizes, kad Itālijas populistiskā valdība atsaka atļauju ostās ieiet humānās palīdzības grupu kuģiem, kas izglābuši migrantus jūrā.

Itālija uzstājusi, ka ir jāiesaistās Lībijas krasta apsardzei un jānogādā migranti atpakaļ Lībijā, bet nevalstiskās organizācijas norāda, ka tas ir pretrunā jūras tiesībām, jo Lībija nav droša osta, ko apliecina šonedēļ migrantu centrā notikušais sprādziens, kurā gāja bojā vairāki desmiti cilvēku.

Savukārt Itālija apgalvo, ka humānās palīdzības kuģu klātbūtne iedrošina cilvēku kontrabandistus un Itālijai salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm negodīgi ir jāuzņemas lielāks slogs par migrantiem no Ziemeļāfrikas.

17 dienas strupceļā bija nonākušas Itālijas un Vācijas aktīvistu organizācijas Sea-Watch 3 kuģa sarunas par atļauju ieiet Lampedūzas ostā, līdz 26.jūnijā kuģa kapteine paziņoja, ka nepakļausies aizliegumam un iebrauc Itālijas ūdeņos.

Pret kuģa Sea-Watch 3 kapteini Karolu Raketi turpinās kriminālizmeklēšana par nepakļaušanos varasiestāžu rīkojumiem un Itālijas imigrācijas likumu pārkāpšanu, palīdzot nelegālajiem imigrantiem.

Itālijas valdība noteikusi, ka labdarības organizāciju kuģiem, kas pretēji aizliegumam iebrauks Itālijas ūdeņos, varēs piemērot 10 000 līdz 50 000 eiro lielu sodanaudu.

Top komentāri

Pareizi te saka
P
Lai ved atpakaļ uz Lībiju.
ta nu gan
t
Varbūt Lībijā nav drošu ostu, bet ir taču droša osta, piemēram, Aleksandrija, Tunisa, Alžira, Kasablanka, Dakāra, Keiptauna....
Andris
A
Tas ir labi. Tie nelieši, kas ved imigrantus uz Eiropu, panāks, ka Itālijā par Salvīni balsos 60% vēlētāju.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits