Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 25. jūlijs
Jēkabs, Žaklīna

Latvijā astotā augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū

Latvijā pašlaik ir astotā augstākā saslimstība ar Covid-19 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Salīdzinājumā ar pārējo Eiropu Latvijā saslimstības rādītājs pasliktinās, jo iepriekšējā nedēļā Latvija ieņēma 13.vietu.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 19.aprīļa līdz 2.maijam liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 441,2 gadījumi. Līdz šīs nedēļas sākumam augstāks 14 dienu inficēšanās līmenis nekā Latvijā bijis Kiprā, Zviedrijā, Horvātijā, Nīderlandē, Lietuvā, Francijā un Slovēnijā.

Visaugstākais saslimstības līmenis pašlaik ir Kiprā - 1145,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, bet zemākais - Islandē ar 42,3 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir noslīdējis līdz 388,3 gadījumiem, kas ir 11. augstākais rādītājs Eiropā. Lietuvā saslimstības līmenis pēdējās divās nedēļās ir audzis līdz 576,4 gadījumiem, un tā pašlaik ir piektajā vietā, liecina ECDC dati.

Latvijā ir samazinājies 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 47,7 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. Šajā rādītājā Latvija ir noslīdējusi no 12. līdz 14.vietai starp ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību.

Augstākā mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Ungārijā, Bulgārijā un Polijā. Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 66,6, bet Igaunijā - 54,2 gadījumi.

Tāpat Latvija joprojām ir ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes sarkanajā zonā, kurā ir arī lielākā daļa citu Eiropas valstu. Šajā zonā atrodas Eiropas reģioni, kuros 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 150 un 500 gadījumiem.

Baltijas valstīs brīdinājuma kartes tumši sarkanajā zonā, kura liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 500 gadījumus, joprojām atrodas Viļņas reģions Lietuvā. Savukārt pārējā Lietuvas teritorija tāpat kā Latvija un Igaunija ir sarkanajā zonā.

Tumši sarkanajā zonā ir Zviedrija, Kipra un Horvātija, lielākā daļa Nīderlandes, atsevišķi reģioni Francijā un Spānijā.

Oranžajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 25 un 150 gadījumiem, atrodas Islande, Portugāle, Slovākija, lielākā daļa Dānijas un Īrijas, kā arī reģioni Norvēģijā, Somijā, Spānijā un Grieķijā.

Savukārt zaļajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāka par 25 gadījumiem, atrodas Somijas un Norvēģijas ziemeļu daļa.

 

 

Top komentāri

Marta Mētra
Ko gribējām, ja vakcinācijas procesā joprojām bardaks! Ļaudis tiek mudināti tusēt uz mazajiem veikaliņiem, kur ar ventilāciju bēdīgi un nav iespējas izklīst pa tirdzniecības centru! Kāpēc gan , lai tirdzniecības centrā neieviestu vakcinācijas punktu un visiem labi - cilvēks iepircies un savu vakcīnas devu saņēmis!! Cik ilgi mucā dzīvosim?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits