Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +4 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Neapmierinātība ar demokrātiju – rekordaugsta

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Reālie iemesli
R
Kembridžas Universitātes pētnieks Foa neko daudz nesaprot! Problēma nav nekādās krīzēs, bet demokrātijas nerealizēšanā - morālā vājumā, alkatībā, demokrātijas standartu nerealizēšanā, korupcijā! Šveicē tiek realizēta tiešā demokrātija - ko tauta grib, tas arī notiek, korupcijas nav. Un viņi ir apmierināti. Norvēģija pie demokrātijas pieturas arī tāpat - kad sabrauca migranti un dēļ tā krasi pieauga noziedzības līmenis - norvēģi patrieca migrantus (tūkstošiem!) no valsts - jūs to zinājāt?! Neviens šeit par to neraksta! EU muļķīši to nedara! Vēlreiz saku - vaina ir korupcijā, alkatībā, naudas iemainīšanā pret morāli. Visādas Vācijas (Nord Strem 2 realizācija pret Austrumeiropas gribu) un ASV (Trampa nerēķināšanās ar likumiem) ir ievērojami korumpētas - tieši augstā līmenī. No kurienes tad radīsies apmierinātība ar šādu "demokrātiju"?
Sergejs P.
S
Kaut ko par Norvēģiju samelojies, melnie tur dzīvo cepuri kuldami. Pāris gadus atpakaļ cečņu grupējumu ar ģimenēm deportēja, tas tiesa. Bet tas arī viss.Nu jau tur sāk palikt jautri, paši Ziemeļeiropas pederasti nr.1 kā paši atzīst, īsti nezina ko iesākt. Mājokļu cenām tāds kosmos ka drīz būs liela bēdu ieleja.Un tur nav Demokrātija, tur jau Socialisms,uz ko gāja PSRS. Un to ASV nekādi nevarēja pieļaut.
 • 1
 • 0
hmmm
h
Neapmierinātība ar demokrātiju ir tāpēc, ka tā saucamā tauta nebūt nav ne "svēta", ne super gudra, nedz arī taisnīga. Padomājiet paši, cik stulbai ir jābūt sievietei, lai piekto reizi pēc kārtas sūdzētos, ka šamējo, kārtējo reizi ir piekāvis vīrs. Padomājiet, cik caurmērā pastulbiem jābūt cilvēkiem, lai SISTEMĀTISKI ievēlētu tos, kurus tūlīt pat lamā. Kaut vai tas pats piemērs ar Kaimiņa KPV.LV - kad es pirms vēlēšanām rakstīju, ka tur ar NEAPBRUŅOTU ACI redzams STULBUMS - bija gūzma niknu komentāru - tu neko nesaproti, laikam esi kāds oligarhu maksas komentētājs. Uzskatu, ka ar demokrātiju nav ne vaianas. Cita lieta, ka tauta ir pati spējīga šo demokrātiju diskriditēt. Demokrātija ir IESPĒJA kuru var arī izniekot, pati par sevi demokrātija vēl negarantē jums laimi, bagātību, pārticību. Mana pozīcija: es neesmu apmierināts ar tautas kvalitāti.
Labspadoms
L
Sāc ar sevi! (Nevajag tālu iet... .)
 • 1
 • 0
Reksis
R
Demokrātija ir likumu( nevis Putina,Trampa vai kāda cita dzimtā pagasta bandjugana saistošo noteikumu) diktatūra. Tas ko Lavijā dēvē par demokrātiju ir pat zem amēbu līmeņa
Ezis
E
Hitlers arī visu darīja pec likuma. Viņam ar likumu diktatūru viss bija kartībā. Bet vai tādēļ to var saukt par demokrātiju? :)
 • 1
 • 2
Temīda
T
Problēma nav demokrātijā, problēma ir demokrātijas trūkumā. Svarīgi pievērst uzmanību diviem jēdzieniem, kurus parasti lieto kopā: "demokrātija" un "tiesiskā valsts". Abi skan skaisti. Vai kādam būtu iebildumi pret tautas varu? Vai kādam būtu iebildumi pret likuma varu? Bet ir viens BET. Ar "tiesisko valsti" saprot nevis tautas (tātad vairākuma) demokrātiski pieņemto likumu varu, bet gan tautas neievēlēto konstitucionālo tiesu tiesnešu varu. Ja patiesi demokrātiskā valstī likumus lemj tauta referendumā (tieši) vai ar ievēlēta parlamenta starpniecību, tad "tiesiskajā valstī" ir kāds (tautas neievēlēts), kurš nosaka, par ko drīkst vai nedrīkst rīkot referendumus, kā interpretēt likumus, un kurš arī var atcelt demokrātiski ievēlēta parlamenta likumus. Šādā "tiesiskā valstī" tautai ir atņemta augstākā vara. Būtībā, "demokrātiska valsts" un "tiesiskā valsts" ir kļuvušas par pretstatiem. "Tiesiskā valsts" ir kļuvusi par mazākuma diktatūras nosaukumu.
hmmm
h
Ir ilūzija, ka tauta ir vienota. Tiešī dēļ šīs ilūzijas eksistē neapmierinātība ar demokrātiju - katrs nezkādēļ sadomājies, ka visi pārējie, nu labi vismaz 51% domā tieši tāpat kā viņš. BET TĀ NAV. Mēs parasti draudzējamies ar tiem, kuri mums patīk, tāpēc šķiet, ka visi cilvēki mums apkārt domā apmeram tāpat, bet "citādie" ir mazākumā. LR nekad neviena partija nav ieguvusi 51%. Tas ir mīts, ka kautkāda šaura grupa traucē tautai pašrealizēties - šobrīd notiek parakstu vākšanas par Saeimas atlaišanu - izskatās ka nesavāks, jo izņemot politiski aktīvākus vairākumu tas nemaz nesatrauc. Un kāds ir līdzdalbīas procents vēlēsānās - knapi 50%. Bet past galvenasi - kāpēc tu uzskati ka tu visos jautājumos esi to "apspiesto" 51% daļā? Pamēģini dabūt 51% piemēram, 9 stāvu mājas iedzīvotāju vidu par renovāciju vai apsaimniekotāja nomaiņu! Tas ir mīts, ka eksistē "cietais vairākums" Mēs visi zem "tautas gribas" iedomājamies ko citu un beigās brīnamies par sabalsotā koprezultātu.
 • 0
 • 0
hmmm
h
Demokrātija nav balsošanas mašīna. Ja 51% nobalso, ka 49% jāstaigā plikiem un tie vēl divreiz dienā jānoper, tad tāda valsts nebūs tiesiska. Demokrātija ir 1) dažādība 2) iecietība. Bez dažādības demokrātija nav vajadzīga - visi vēlas vienu un to pašu, bez iecietības demokrātija nav iespējama, jo norit visu karš pret visiem. Ja kādā ciematā visi vēlētos mājas krāsto tikai zaļas, tad demokrātija krāsas izvēlē nebūtu vajadzīga, bet ja katrs krāsotu citā krāsā bet netīkamo bojātu, tad šai ciemā būtu kautiņš. Tu prezumē ka sabiedrībai jāfunkcionē tikai un vienīgi vienprātībā, ka ir tikai viens stila kā ģērbties - visām sievietēm jāstaigā hidžābā jo tā vēlas vairāk nekā 51%Tava uzskata vājā vieta - ka ja tev kaut kas nepatīk, tad tas obligāti jāpārbalso un jāizsakuž. Tolerance latīņu valodā nozīmē spēju paciest sāpes. Pieaugušam, nobriedušam cilvēkam jāspēj paciest noteikta deva saprātīgas sāpes. Kāpēc tu domā, ka tu pats nebūsi MAZAKUMA 90% jautājumu..
 • 0
 • 0
Ezis
E
Mums ir buržuāzijas jeb kapitālistiskā demokratija. Par to bieži aizmirst, bet tai ir sava specifika. Tā nav visas tautas vara. Tā ir bagātās tautas vara :)
 • 3
 • 0
fakts
f
Vai Latvijā zem demokrātiskā aizsega valda totalitārs liberālo eiropedarastu kopums????
Tas ir ļoti bīstami
T
jo var pāraugt fašismā
Ezis
E
Jā, par to zinatnieki vēl strīdas. :) Īsā versija, manuprāt, skan šādi: "Fašisms ir atklāta, teroristiska finanšu kapitāla diktatūra."
 • 3
 • 0
vairāki jautājumi
v
Kas ir fašisms? (Vārdnīcas definīciju var neņemt vērā, jo tā vienkārši ir absurda no pirmā vārda līdz pēdējam: Fašisms ir despotisks politiskais režīms un ideoloģija, visreakcionārākās buržuāzijas diktatūra, kurā tiek izmantotas teroristiskas valdīšanas metodes.) Mazliet skaidrāks ir Vikipēdijas dotais raksturojums: Fašisma ideoloģiju raksturo spēcīga centrālā vara, kas nepieļauj opozīcijas izveidošanos, autoritārs vadonis un iejaukšanās pilsoņu privātajā dzīvē, militarizācija, agresīva ārpolitika, radikāls nacionālisms, represijas pret politiskajiem pretiniekiem. Bet te var apcerēt: un ja ir spēcīga centrālā vara ar opozīciju? un ja bez vadoņa? un ja bez iejaukšanās privātajā dzīvē? un ja bez militārisma? un ja ar miermīlīgu ārpolitiku? un ja ar mērenu nacionālismu (bet tieši nacionālismu, nevis multikulturālismu)? un ja bez represijām?
 • 4
 • 0
pseidokreiss populisms
p
Eiropā valda pseidokreiss populisms, bagāto lobēti likumi, tiesu sistēma, kurā taisnīgums ir dārgu advokātu pusē, nesamērīgi augsti tiesu izpildītāju tarifi un cilvēka parastā beztiesiskums
Pepe
P
Demokrātijai, tas ir, vairākuma varai nav nekāda vaina. Cilvēki ir neapmierināti ar liberālo demokrātiju, kurā vara pieder mazākumam.
Antirusists
A
rēcīgi , kad puķins un lukašenka vervelē par demokrātiju ...
Pravietisnejaukais
P
1. Samuēla grāmata, 8. nodaļa.
Dainis
D
ASV ir demokrātija? Ja papētītu atklāsies, ka tur kur apgalvo ka ir demokrātiska pārvalde, reāli tā ir autoratīva! Latvija nav demokrātiskas pārvaldes un es to varu pamatot ar faktu kopumu.
ļuļa
ļ
un latvijā vispār valda kakistokrātija. ja kāds nezin, iesaku ieguglēt kakistocracy.
kļūdas labojums
k
Nevis kakistokrātija, bet gan kakokrātija. Kā vārdā kakofonija. Abu vārdu pirmā daļa ir atvasināta no grieķu vārda "kakos" (κακος), kas nozīmē "slikts".
 • 7
 • 0
Krauss fon Cillerguts, pulkvedis
K
Man liekas, demokrātijai principā nav ne vainas. Kaut arī Latvijā labprāt izmēģinātu monarhiju, tās spožās fasādes dēļ. Mēs varētu viegli tikt pie kāda pašlaik nevaldoša karaliskā nama pārstāvja, kurš ar prieku tiktu pie reālas karalistes. Diezgan interesanti būtu, ja mūsu karalis būtu no Romanovu dinastijas. Kā Latvijas karalis, viņš/viņa rezidētu Rīgā, bet vēsturisku iemeslu dēļ pievienotu saviem tituļiem arī "Божиею милостию мы, пресветлейший и державнейший великий государь и великий князь всея Великия и Малыя и Белыя России самодержец: Московский, Киевский, Владимерский, Новгородский, царь Казанский, царь Астраханский и царь Сибирский, государь Псковский, великий князь Смоленский, Тверский, Югорский, Пермский, Вятцкий, Болгарский и иных, государь и великий князь Новагорода Низовские земли, Черниговский, Рязанский, Ростовский, Ярославский, Белозерский, Удорский, Обдорский, Кондийский и всея северные страны повелитель, и государь Иверския земли".
Martins
M
Šķiet, ka šī galējā tā saucamā demokrātija, kad bagātais vai bandīts atnākt tavu biznesu, atņemt zemi vai māju un piesegties ar sev izdevīgu likuma interpretāciju, nav vairs demokrātija, bet gan feodālisms.
ļuļa
ļ
kurā no šīm valstīm ir demokrātija? cik nu esmu pamanījusi, vienīgā valsts, kur pilsoņi var izteikt savu gribu ar referendumiem un tā arī tiek ievērota, ir šveice. visur citur plaukst un zeļ plutokrātija, kas tagad vēl ir izsludinājusi jauno reliģiju - grietiānismu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits