Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Tramps prasa sabiedrotajiem aizsardzības izdevumus palielināt līdz 4% no IKP

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
x
x
Бюджет альянса на этот год – 1,013 трлн долларов. Из них 706 млрд, или 70% – вклад США. Это значит, что альянс – это США, которые все тянут на себе, плюс 28 остальных стран. Без США Североатлантический альянс – это пустой звук, фикция! Eвропейские партнеры вряд ли всерьез отнесутся к призывам Трампа взвалить на себя бремя ответственности за альянс. США не пойдут на «обнищание» и ослабление НАТО, они не будут действовать во вред своим геополитическим интересам. А те же немцы не пойдут на повышение военных расходов, зная, что американцам волей-неволей придется их прикрывать. Следовательно, расклад останется прежним, а требование Трампа, скорее всего, рассчитано на внутриамериканскую аудиторию. Очевидно, что в ближайшее время Трамп не добьется от союзников повышения взносов не то что до 4%, а даже до 2%.
Pipars
P
Tramps lieliski trollē eirozonu... Nav brīnums... kā nekā 4 reizes viņš ir bijis bankrots un no nekā atkal pacēlies... Čerčils savulaik neizturēja pasaules elites noturības pārbaudījumus tāpēc arī netika pieskaitīts pasaules elitei... Tramps ir pavisam cits stāts... viņš ir Kisindžera līmeņa cilvēks... Gaidām Putina un Trampa tikšanos... un neaizmirstam ka Putins nav šīs tikšanās iniciātors... Domāju mums visiem šoruden tuvojās globālo finanšu tirgu sabrukuma moments... tāpēc ir pienācis tas vēsturiskais brīdis kad jāsaskaņo kara ar liberālajiem finansistiem un banķieriem norises scenārijs... Trampam ir vajadzīgs sabiedrotais... viens pats viņš šito sistēmu bez Putina pārziņā esošās sabiedriskās drošības koncepcijas, supersistēmu vadības teorijas un alternatīvās economic PSRS politekonomijas skolas, delikāti nesagraujot civilizāciju uz mūsu zemes... nespēs izdarīt...!!!
ņirga
ņ
trampuļkins troļļo pats sevi :P Ja Čērčils nebija pasaules elite, tad kurš bija? tu vai varbūt madžiņš? Ko? Tagad par tēmu, nesekmīgais. Pirmkārt, varbūt Napoleons vēl varēja galvā sarēķināt, cik vīru vajadzīgs nākamajai kampaņai, bet mūsdienās, KAD AR VADĪBU JAU SEN NODARBOJAS KOLEKTĪVI, tādi aprēķini ir neiespējami pat teorētiski. trampuļkina paziņojums ir redneku fasistiem adresēts populistisks saulklis un ka tāds arī jāuztver :P
 • 2
 • 0
Trampa esma
T
Es neuzsēstos uz Trampa ēsmas. Viņš to muld apzināti, lai, zinot, ka neviens negribēs tērēt 4%, viņam būtu iemesls izstāties no NATO.
viesis
v
Solis trešā pasaules kara virzienā :(
okupantam
o
Negribi nomainīt plati, valsts nodevēj cenzūras drauģeli?
 • 3
 • 1
daži skaitļi
d
Ja izbeigtu imigrāciju, tad aizsardzībai varētu piešķirt pat vairāk nekā 4% no IKP. Piemēram, Beļģijā 2015.gadā tika veikts pētījums par imigrācijas izmaksām 2014.gadā (vēl pirms lielās imigrācijas krīzes): kopumā Beļģija zaudēja 23,2 miljardus jeb 5,9% no IKP. No tiem 8,9 miljardi attiecas uz ES iekšējo imigrāciju un 14,3 miljardi uz imigrantiem no citām valstīm (arī nelegālajiem imigrantiem). Lūk, trešo valstu imigranti izmaksāja Beļģijai aptuveni 3,6% no IKP. Un tas bija 2014.gadā. Turklāt Beļģija nebija no tām “imigrētākajām” valstīm. Var tikai iztēloties, cik zaudē Vācija un Francija.
CENZŪRA IR FAŠISMS, MADŽIŅ
C
Ja iztriektu no Latvijanacstiski noskaņotos krieveļu migrantus un viņus apkalpojošo madžiņredakcijas personālu, tad varētu vispār izformēt armiju un krievi mums vēl piemaksātu par to, ka nebruņojamies :P Pēc madžiņgestapo domām aizliegts viedoklis, nekas, atkārtoju un atkārtošu vel 1000 reižu, ja vajadzēs! Cenzūra Latvijā joprojām ir nelikumīga! Cenzoriem rokudzelžus!
 • 2
 • 2
daži skaitļi
d
Starp citu, Itālijas valdības plānos bija samazināt imigrācijas budžetu par 5 miljardiem šogad. Valdība sākusi darboties tikai jūnijā, līdz ar to var pieņemt, ka 1.pusgadā 5 miljardi jau ir iztērēti. Turklāt imigrācijas budžets netika likvidēts, bet tikai samazināts.
 • 1
 • 2
Reksis
R
"Gribi mieru - gatavojies karam", teicis Bismarks. Trampam ir taisnība. Nu cik ilgi militārā budžeta bezierunu izpildes vietā var strēbt alu, ēst desiņas ar kāpostiem kamēr amerikāniem nezkāpēc mūs jāaizsargā. Tāpēc jau Putins tikai ņirdz par NATO spējām kādu nosargāt. Tad jau var Euronews Štefans Grūbe uz sarunu par NATO lietām uzaicināt "latviešu politologu" Mamikinu. Tad kāpēc ne Gapoņenko vai Girsu?
Plutarhs
P
Pirmkārt, to teica nevis Bismarks, bet romieši. Otrkārt, kāpēc 4 procenti, nevis 27 vai 92? Treškārt, kaut kā nedzirdēju nacista putina ņirgas pēc 700 krievu nacistu sprāgšanas Sīrijā!
 • 3
 • 2
labi
l
Ja piespiest Vāciju un Franciju ieguldīt 4% aizsardzības budžetā, tad varēs gulēt mierīgi, jo šāda NATO spēs aizsargāt savas dalībvalstis.
trampnacistu murgi
t
Tikko tu, fašisteli, nolemsi par 4 procentiem, nacistelis tramps pieprasīs 8.
 • 2
 • 4
zvirbulēns
z
Trampam žetons!
Vārds
V
Nevis žetons, bet latviešu nauda idiot :D
 • 6
 • 11
skats no malas
s
Citāts: "līdz 2024.gadam šobrīd nosprausto mērķi - 2% no IKP - sasniegs tikai puse no alianses dalībvalstīm". Lūk, Obamas 8 gadu valdīšanas sekas: pazeminātas ASV kaujas spējas, atļauts citām NATO dalībvalstīm nepildīt savas saistības, atļauts Putinam okupēt Krimu un Donbasu, aizmirst par Sīrijas sarkanajām līnijām, miljoni imigrantu iepludināti gan Amerikā, gan Eiropā.
skats no rusnacstijas
s
Tātad, rusnacisteli, pirms Obamas ASV kaujas spējas bija supervarenas un visi ASV pretinieki bailēs trīcēja?
 • 3
 • 2

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai uzticies Latvijas tirgū strādājošajām bankām?

Kopā nobalsojuši: 404

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Venecuēla slēdz robežu ar Kolumbiju

Venecuēlas viceprezidente paziņojusi par Kolumbijas robežas slēgšanu un šāds solis sperts dažas stundas pēc tam, kad opozīcijas līderis Huans Gvaido ieradās Kolumbijas pierobežas pilsētā Kukut...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits