Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Ukrainas parlaments pieņēmis likumprojektu par pareizticīgo baznīcu īpašumiem

Ukrainas parlaments pieņēmis likumprojektu, kas regulēs baznīcas īpašumu nodošanu vienotajai Ukrainas pareizticīgo baznīcai.

Likumprojekts varētu skart aptuveni 12 000 baznīcu un to īpašumus.

Konstantinopoles ekumēniskais patriarhs Bartolomejs šomēnes parakstīja dekrētu par Ukrainas pareizticīgās baznīcas neatkarību no Krievijas pareizticīgās baznīcas, ar kuru tā bija saistīta kopš 1686.gada.

Ukrainas parlamenta pieņemtajā likumprojektā izklāstītas procedūras attiecībā uz baznīcas īpašumu nodošanu gadījumā, ja draudze brīvprātīgi gribēs kļūt par vienotās Ukrainas pareizticīgās baznīcas daļu.

Draudzes, kas nevēlēsies pievienoties, varēs izīrēt baznīcas īpašumus.

Top komentāri

Jānis
J
Lai gan tik tiešām Konstantinopoles Baznīcas Patriarhs parakstīja dekrētu par mākslīgi jaunizveidotās "Ukrainas PB" neatkarību no Maskavas patriarhāta Pareizticīgās Baznīcas, taču ir jāņem vērā vairāki fakti, ko jebkurš interesents var pats izlasīt en.wikipedia.org vai www.pravoslavie.ru rakstos: 1) Kanoniskā Ukrainas PB (Українська Православна Церква) kopš 17.gs., ir bijusi un paliks Maskavas Pariarhātra Pareizticīgās Baznīcas sastāvdaļa. 2) Konstantinopoles Patriarhs legalizēja jaunizveidoto struktūru politiska spiediena rezultātā, kurā tika apvienotas: 2.1 "Українська автокефальна православна церква (УАПЦ)" - neliela daļa kas atdalījās no Maskas Patriarhāta PB 20.gs. sākumā 2.2 un 1995 pašpasludinātā "patriarha" Filareta "Украї́нська Правосла́вна Це́рква – Ки́ївський Патріарха́т (УПЦ-КП)", ko visas Autokefālās Pareizticīgās Baznīcas (Rumānijas, Bulgārijas, Aleksandrijas, Maskavas u.t.t.) atzina kā neleģitīmu visus 28.g. 2.3 Tikai ap 5% Maskavas Patriarhāta "atkritēju" dra
virgo
v
Arī Latvijas Pareizticīgo baznīca jāatgriež atpakaļ pie Konstantinopoles patriarchāta — kā tas bija pirms Latvijas okupācijas 1940. gadā.
Pravietisnejaukais
P
Kristīgā baznīca vislabāk darbojas tad, ja viņai nav nekādu īpašumu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

ES budžeta samits beidzas bez vienošanās(10)

Eiropas Savienības (ES) samits par bloka budžetu nākamajiem septiņiem piektdien beidzies ar strupceļu, 27 dalībvalstīm nespējot rast kopīgu pamatu, pavēstīja līderi.

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits