Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ukrainas parlaments pieņēmis likumprojektu par pareizticīgo baznīcu īpašumiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Jānis
J
Lai gan tik tiešām Konstantinopoles Baznīcas Patriarhs parakstīja dekrētu par mākslīgi jaunizveidotās "Ukrainas PB" neatkarību no Maskavas patriarhāta Pareizticīgās Baznīcas, taču ir jāņem vērā vairāki fakti, ko jebkurš interesents var pats izlasīt en.wikipedia.org vai www.pravoslavie.ru rakstos: 1) Kanoniskā Ukrainas PB (Українська Православна Церква) kopš 17.gs., ir bijusi un paliks Maskavas Pariarhātra Pareizticīgās Baznīcas sastāvdaļa. 2) Konstantinopoles Patriarhs legalizēja jaunizveidoto struktūru politiska spiediena rezultātā, kurā tika apvienotas: 2.1 "Українська автокефальна православна церква (УАПЦ)" - neliela daļa kas atdalījās no Maskas Patriarhāta PB 20.gs. sākumā 2.2 un 1995 pašpasludinātā "patriarha" Filareta "Украї́нська Правосла́вна Це́рква – Ки́ївський Патріарха́т (УПЦ-КП)", ko visas Autokefālās Pareizticīgās Baznīcas (Rumānijas, Bulgārijas, Aleksandrijas, Maskavas u.t.t.) atzina kā neleģitīmu visus 28.g. 2.3 Tikai ap 5% Maskavas Patriarhāta "atkritēju" dra
ede
e
Ukrainā visu laiku baznīca īrēja no valsts īpašumus. Ar šo jauno likumu vēlas piespiest baznīcas pievienoties jaunajai, ne īsti likumīgajai (vismaz pašlaik) baznīcai. Nevēlamajiem droši vien neko neizīrēs.
konstatēts moskalis
k
.
  • 2
  • 2
vaivaivai
v
stambuls, nevis konstantinopole.. kad nosaukums mainisies atpakal us konstantinopole, tad shis bus okay
Pravietisnejaukais
P
Kristīgā baznīca vislabāk darbojas tad, ja viņai nav nekādu īpašumu.
virgo
v
Arī Latvijas Pareizticīgo baznīca jāatgriež atpakaļ pie Konstantinopoles patriarchāta — kā tas bija pirms Latvijas okupācijas 1940. gadā.
Jānis
J
Tas bija īss brīdis, pēc arhibīskapa Jāņa Pomera nogalināšanas, un kad bija Padomju varas jukas Krievijā un līdz ar to Maskavas patriarhāta Baznīcā.
  • 0
  • 1
Ass
A
Aizej pasaki to pareizticīgajiem un redzēsi atbildi.Tev vel pareizticīgos ASV priesterus var palīga atsūtīt un papīru no Turcijas uz dienu iedot)))
  • 2
  • 1
Pravietisnejaukais
P
Jēzus Kristus Baznīcai nav vajadzīga nedz Konstantinopole, nedz Masakava , nedz Roma.
  • 3
  • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits