Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Krievijā importa aizstāšana pārtop eksportā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
rekur
r
Ar pārtiku kopumā šodienas Krievijā problēmu nav. Bet ir atsevišķas vājas vietas pārtikas ražošanā. 1. Pārtikas rūpniecība. Izejvielas ir, bet pārstrādājošo jaudu nepietiek. 2. Piena ražošana nesakārtota. Rezultātā piena produktu nepietiekami, daudz viltojumu ar palmu eļļas piejaukumu. 3. Nepietiekamā daudzumā ražo cūkgaļu un liellopu gaļu. Bet ir izredzes 5 gadu laikā visu sakārtot No vieglās rūpniecības. Jāattīsta vietējā apģērbu un apavu ražošana. Nepietiekami tiek ražota sadzīves tehnika.
Tavs vārds
T
Labs raksts. Autors zina drēbi.
breksis
b
Raksturígi Krievijai - "Kamér pérkons nenodárdés, tikmér zemnieks nepárkrustísies". (Krieviski tam sakámvárdam ir pareizáka jéga.) Kad situácija un apstáklji piespiezh, tad arí Krievijas vadítáji spéj pastrádát arí tautas labá. Kaut tá bútu arí Latvijá. Bet nebús, jo neapmierinátie vienkárshi EMIGRÉ.
SKATIES DIVREIZ !
S
pilni veikali piestūķēti krievelijas precēm . SKATIES DIVREIZ ,NEPĒRC NEKO KRIEVELIJĀ RAŽOTU !!!
IGNORE
I
Maksimās piebāzts ar Rošeniem. FUI, KONFEKES APSLACĪTAS AR DONBASIEŠU ASINĪM ! DOMĀJOŠS CILVĒKS NEKAD NEPIRKS !
 • 4
 • 15
Zinaida Zeltmute
Z
Nu re, krievija paris gados spej milzigi palielinat lauksaimniecisko razosanu n pabarot 1 50 milijoni Krievijas iedzivotaju un turpina attistibu, tikai Latviajs debilie, idiotiskie ministri, ieredni, deputati doma ka Latvija iznicinat lauksaimniecibas precu razosanu un iznicinat so nozaru pastavesanu...noladetais izdzimtenis Gorman un Roze likvideja latvija svalsti 3 cukurfabrikas, kas vispar ar pratu nebija saprotams, jo bez cukura razosanasa neviena valsts nevar but neatkariga, jo cukurs ir svarigaks par naftu, gazi, oglem...nerunajo jau par to, ka razojot cukuru paliek blakusprodukri majdzivnieku uzturam, piemeram, melasi, kuru tagad ieved no Krievijas, Baltkrievijas...luk ka Latvijas idioti, debiliki, izdzimteni vada Latvaniju, kura valda nabadziba, posts, bezceriba, tikei iedomajaties, ka Latvija ir pensionari kuri sanem 70 eiro/menesi, neticami bet ari tas ir Latvijanijas vadonu 27. gadu sasniegums, fakts..
haha
h
Tādai Zeltmutei būtu vieta kaut kur Krievijā, bet nevis šeit rakstīt savus apzināti debīlos spriedelējumus. Izskatās, autors ar noteiktu mērķi latviski gānās par šo nabadzīgo Latviju. Nesaprotami, kā tik "gudrs" cilvēks spēj dzīvot tik nolaistā valstī.
 • 2
 • 6
čekistu sūkātājam
č
Trolli, emigrē uz savu Maskaviju un liec Latviju mierā.
 • 7
 • 16
grafists
g
Vai kāds krievu "statistikai" tic ?
??
?
A kur pazuda trollēni ,kas brēca ,ka krievi teju badā mirst )))?
Jautājums
J
Un kāda veida atpaliek? Vai pārtikas, vai kultūras ,vai kāds cita līmenī??vajag paskaidrot
 • 3
 • 0
kremlinu trollim
k
Ko murgo, kremlin? Kad kāds ko tādu ir teicis? Bet to, ka Krievijas dzīves līmenis ievērojami atpaliek no Latvijas, tāpat visiem, izņemot kremlinus, ir skaidrs.
 • 9
 • 12
njus
n
Saprātīgāki un mazāk emocionāli cilvēki par to brīdināja pirms sankciju pieņemšanas. Ka Krievijai tās būs mazāk sāpīgas kā atsevišķām ES valstīm, sevišķi Baltijas valstīm, bet ilgtermiņā Krievija iegūs, jo tā tomēr ir milzīga valsts ar auglīgām zemēm. Sankciju ietekmē tā stimulēs savu ražošanu, bet, zaudējušas Krievijas tirgu, nozares atsevišķās ES valstīs nīkuļos un nonīks un Krievijai būs mazāka konkurence eksporta tirgos. Lūdzu, tieši tas arī ir noticis. Nu, nav sākuši ķīnieši ēst mūsu šprotes, bet Krievija tikmēr ir atspērusies ražot eksportam. Pirms noteikt sankcijas, reizēm ir vērts padomāt, kuram trāpīs vairāk.
Anjansonamm
A
Mīļais draugs ,es saprotu ka mēs negribam pat dzirdēt,ka krievi nemirst badā, bet grib it negribot jāatzīst ,veikali krievijā ka,bija pilni ar produkciju TA arī ir pārpildīti. Kādas kvalitātes produkcija, tad ja taisnību sakot arī mūsu zemē produkcija no ES ienāk no pirmā labuma. Ja ko rakstu,vismaz jāzin,Krievija ir blakus un ceļi ir vaļā ,brauc un paskaties.
 • 9
 • 3
Trollis JT
T
Par tiem eksporta tirgiem... viņi ļoti labi var iztikt bez eksporta tirgiem. Energoresursus citiem vajag tik pat, cik krieviem vajag valūtu, ieročus tirgot viņiem nevarēs aizliegt ne ar kādām sankcijām. A tehnoloģijas , ja vajadzēs, viņi nozags tāpat, kā jau zaga agrāk un... kā to labprāt dara visi pārējie. Un, ja Krievijā neiestāsies tāds režīms, kas regulāri apslaktē visus, kas uzdrošinās domāt, tad arī ar tām tehnoloģijām viņi būs pašpietiekami.
 • 8
 • 4
anjansons
a
Ka Krievijai tās būs mazāk sāpīgas kā atsevišķām ES valstīm ------------------- es kaut kā neatceros, ka tās mums būtu bijušas īpaši sāpīgas, kamēr Krievijā vēl tikko bija recesija un tagad IKP pieaugums no janvāra līdz augustam bija 1.7 %... Tas, ka vietējie krieveļi te brēca, ka gals būs klāt to gan atceros, bet tie nav fakti.
 • 9
 • 9
Kate
K
bet sankcijas lika Baltijas razotajiem vel vairak pieversties citiem tirgiem, nevis palauties uz noietu Krievija, kura biezi izmantoja sis tirdzniecivas santazhesanu politiskiem nolukiem.
 • 16
 • 6
Trollis JT
T
Krievu tauta atjēdzas no boļsevistiskās ekonomikas murga un kā eksportēja pārtiku cara laikā, tē eksportēs arī turpmāk. Sankcijas , savukārt, panāca tikai to, ka krievu ražotājs atrodas bezkonkurences apstākļos. Ko viņi iesāks, kad pārprodukcija sasniegs uzacu līmeni... vot to mēs redzēsim.
haha
h
Visu atpalikušo valstu valūtas ienākumi balstās uz agrārās produkcijas eksportu. Naftas un gāzes ienākumi nonāk tikai vadoņiem pietuvinātu personu rīcībā, bet par valsts kasi rūpējas citi. Tāpēc agrārie monopolisti spiesti rūpēties arī par valsts kasi. Tikpat "laimīga" ir arī Venecuēla.
 • 0
 • 2
pepe
p
haha, vai to vēlējās ES? :D
Anjansonamm
A
Tas ka tā saucamie bēgļu no tuviem austrumiem nemaz tik nabagi nebija, varēja redzēt televīzija ,kad radīja tos bēgļu plūdus .Gandrīz visiem aifoni, zelta ķēdes ap kaklu un dabūt tos tūkstošu eiro vai dolārus lai lai parceltos pāri jūrai .uz Eiropu,un ja ir ģimene berni.Jautājums ,cik mums tie 1000 eiro ir zeķē ,vai bankā, lieki.Tā kā nedomāju ,ka tie bebku baigi cieta badu,Tie kuri cieš badu nekur nedeg,viņiem nav naudas.
 • 7
 • 0
Trollis JT > anjansons
T
Pareizi Tu saki - "ES neaizliedza". Neaizliedza, bet ieturēja tādu politiku, ka Krievijas atbildes reakcija bija 101% paredzama. So, tāpēc pareizi ir uzskatīt, ka ES aizgāja no Krievijas tirgus. Tas izklausās neticami, jo ir absurdi. Bet, par to jautājiet grāfienei Eštonei. Starp citu, ko dara Eštone, eks - augstā eks - komisāre?
 • 8
 • 2
anjansons
a
ES neaizliedza pārtikas produktu importu uz Krieviju, to izdomāja paša Krievija kā atbildi ES sankcijām. Skaidrs, ka bezkonkurences apstākļos var attīstīt ražošanu. PSRS laikā jau ar ražoja visādus Žiguļus, Moskvičus u.t.t. uz vella paraušanu. Jautājums kā vienmēr ir par kvalitāti un kur to mantu var likt, bet pasaulē pārtikas tirgus pieaug un tur pietiks i krievam, i mums i visai ES nākotnes izaugsmei, jo 3 miljardi aziātu lien laukā no nabadzības un grib daudz maz normālus produktus, kas nebūtu sagandēti ar indēm kā Ķīnā vai abšaubāmu sanitāro situāciju kā Indijā... Krievu statistika teica, ka ekonomika augusi par 1.7%, kas šodien uz ES fona ir diezgan pasūdīga izaugsme, ņemot vērā, ka Baltija aug par 4 bišķi pāri
 • 12
 • 6
Fe
F
Ukrainas dēļ nedomājošiem vairāk s..u nekā bija gaidīts. Ukrainā paplēsīsies un brāļu tautas atkal dzīvos mierā ,bet ziepes ir ievārītas.
 • 6
 • 10

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Cik partijas vai partiju apvienības, tavuprāt, tiks nākamajā Saeimā?

Kopā nobalsojuši: 5

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits