Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Grenlandes pirkšana – solis atpakaļ vēsturē

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
xio
x
Par Livoniju - nākamajā numurā jābūt kļūdas labojumam. Pēteris I no zviedriem dabūja Igauniju (Estland, mūsdienu Z Igauniju) un Zviedru Vidzemi (Livland, kas vēlāk kļuva par Vidzemes guberņu, ar latviešu un igauņu daļām). Šī Livland (Zviedru Vidzeme) nav Livonija (mūsdienu LV+EE). Un Pēteris no zviedriem nevarēja dabūt pārējo mūsdienu LV teritotiju: Poļu Vidzemi (Latgali) un Kurzemi (poļu vasali).
bet
b
Tie nebija Viduslaiki, kad Vācijai atņēma gan Prūsiju, gan Silēziju, gan Elzasu un Lotringu. Bet varbūt tomēr tie bija Viduslaiki?
Izlasi rakstu!
I
Tad nebūs jāraksta tik muļķīgi komenti.
 • 4
 • 5
Lops
L
Kas tad ir Livonija? Varbuut taa sauca to govi par kuru trusis taa satraucies?
xio
x
Ar Livoniju mūsdienās ir tāda putra, pamatā analfabētisma dēļ elementārās vēstures lietās. Ar visādiem tūrisma, pārrobežu projektiem, kur Ziemeļ-Vidzeme skaļi un bez jautājumiem pārtop par Ziemeļ-Livoniju. Pirms 1917.g. Krievijas Vidzemes guberņā bija arī igauņu daļa ar Tartu, Vīlandi, Pērnavu. Vāciski šo Vidzemes g. sauca par Livland, igauniski Livamaa, krieviski Ļifļaņģija. Angliski, iespējams, Livonia. Tad nu daudziem Livonija kļuvusi par sinonīmu Vidzemei, Krievijas Vidzemes guberņai, Zviedru Vidzemei ... vai arī, kaut ko pa fikso no angļu val. vai igauņu piespēlētiem materiāliem tulkojot , Salacgrīva ir nokļuvusi "Ziemeļlivonijā".
 • 3
 • 0
trusis nejaukais
t
sedleniek kura govs nu buutu maavusi..
Pietack Krustingk
P
Baltijas, Sibīrijas, TA iekarošana un Aļaskas sagrābšana ir Krievijas koloniālisma politikas acīmredzamais pierādījums. Iespējams, ka arī teritoriju pirkšana ir tas pats tikai civilizētākā formā.
Nezinītim
N
Tolaik tā rīkojās visi. Tādā gadījumā ASV nav nevienas likumīgas teritorijas. Tai skaitā par krellēm "nopirktas". Viss iekarots, pret pamatiedzīvotājiem izvērsts visīstākais genocīds.
 • 8
 • 4
Virspusējs raksts
V
Pēdējā robežu pārdalīšana Eiropā nenotika pēc II PK . Šajā sakarā Baltijas valstīs un vēl citur Eiropā II PK vēl un nebeidzās ar Vācijas atkalapvienošanos. Krievija robežu pārdalīšanu turpina arī mūsdienās.
Un
U
ASV ne? Tikai formāli tā vairs nesaucas ASV teritorija, kaut arī, piemēram, Irākā ir ASV marionešu valdība, bet karaspēks palicis. Atbrīvotāji atbrīvo un aiziet, ne tā kā jeņķi:))))
 • 5
 • 6
citu vidū
c
Livonija nav mūsdienu Igaunija un Latvija...
Kuzja un Muris
K
Kurā muļķa skola'tu iemācījies šīs "aplamās gudrības".
 • 2
 • 0
xio
x
Vispār jau ir. Tikai šajā rakstā "Livonija", ko no Zviedriem nopirka Pēteris I, ir Zviedru Vidzeme, vāciski Livland (mūsdienu D-Igaunija un Latvijas Vidzeme). Tad nu šī Zviedru Vidzeme (Livland , " Livonija") aplami paplašināta līdz klaiskās viduslaiku konfederācijas Livonijas robežām, kurā tiešām ietilpa visa mūsdienu LV+EE.
 • 2
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Breksits, Dikenss un britu joki par pasauli

Politkorektuma laikmetā būt komiķim ir arvien grūtāk, bet vienlaikus – tieši humors pēdējos mēnešos bijis tik svarīgs kā vēl nekad. Itāļu izcelsmes skotu satīriķis, režisors un rakstnieks Armando J...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata