Pagājušās nedēļas nogalē Ženēvā, gaidot Pasaules Veselības asamblejas sanāksmi, atklāts Zudušo ekrānu memoriāls, kas veidots, lai pieminētu bērnus un jauniešus, kuri zaudējuši dzīvību digitāla kaitējuma dēļ. Atklāšanas pasākumā uz skatuves līdzās Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektoram Tedrosam Adhanomam Gebreiesusam kāpa arī Saseksas hercogiene Megana Mārkla, kura savā runā izcēla steidzamu nepieciešamību pēc spēcīgākas starptautiskas aizsardzības bērniem digitālajā vidē. Megana salīdzināja aizsardzības trūkumu digitālajā vidē ar citām nozarēm: «Mēs nelikām vecākiem izveidot pašiem savas drošības jostas. Mēs nelūdzām bērniem lietot nedrošus medikamentus. Mēs neraustījām plecus par saindētu ūdeni vai bojātām rotaļlietām un nesaucām to par progresa cenu. Mēs rīkojāmies, un tagad pasaulei ir jārīkojas vēlreiz.»
Pasākums tika rīkots, lai uzsvērtu, ka draudi jauniešiem digitālajā vidē nesamazinās. Attīstoties tehnoloģijām un mākslīgajam intelektam, tie tikai aug, tādēļ tam būtu jāpievērš plašāka sabiedrības uzmanība.

