Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Vēsturnieks Gatis Krūmiņš atceras potenciālo kaimiņbalsotāju sevī, cīņu pret interfronti, izvērtē šo vēlēšanu pārsteigumus un norāda uz politiskās elites domāšanas kļūdām

Izaicinājums demokrātijas sistēmai

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
farss pēc farsa
f
Demokrātija ir blefs, nevis tautas vara - vai to nav pieradījušas labējās partijas (Latvijas ceļš, TP JL, V, JV un galējā, manuprat, deģenerācijas pakāpe - genderistu par!)? Nav nevienas partijas, kas pārstāvētu latviešu tautas intereses,.
hmmm
h
Demokrātijas uzdevums nav pārstāvēt visu tautu, kas par muļķībām! Demokrātijā savastarpēji līdzsadzīvo dažādas grupas un katrai grupai ir savi pārstāvji, kuri bieži sīvi cīnās. Posts un nelaime tai nācijai, pār kuru "atbildību" uzņemas viena vienīgā īsta visas nācijas partija. Piemēram, kompartija vai NSDAP. Demokrātija nepadara cilvēku ne par labāku, ne sliktāku, cilvēks ir tāds pats, ar tie pašiem instinktiem. Fīča ir tajā, ka vara nepieder nevienam konkrēti, par katru lēmumu jāizcīna sīva cīņa, jāvienojas par komromisiem. Rezultātā vara nav tik brutāla pret vienkāršo cilvēku - mēs esam pasartāgti no tādiem "argumentiem" kā nošaušana, koncentrācijas nometne un, vismaz Latvijā, tauta samērā veiksmīgi soda politisko eliti par grēkiem - cik daudz varenu partiju un politiķu nav pārvēlēti, jo apriebās.
 • 3
 • 1
haha
h
Protams, ja par latviešu tautu dēvētu tikai tos, kas māk lamāt valdību.
 • 6
 • 5
Heh
H
Nu nav jābūt lielam profesoram lai izsecinātu, ka vecās valdības vietā būs cita. Ja 2 mēnešus pirms vēlēšanām tikai 30% vērtē valdības darbu pozitīvi, tad skaidrs, ka tās 3 partijas nedabūs vairāk par 30%! Kāds tur brīnums? Tā arī notika - NA, ZZS un JV kopā dabūja 32 mandātus(pāris nāca klāt no 5% nepārvarējušiem), aptuveni 25 atskaitām Saskaņai un skaidri zinām jau pirms vēlēšanām, ka 45 tiks sadalītas starp citiem, jauniem spēkiem. Vienīgais jautājums ir vai A/Par ir jauns vai vecs spēks :)
cc
c
KPV arī ir vecs spēks, tikai Kaimiņš neasociējas ar iepriekšējo Saeimu, jo kad jāsāk darīt, tad viņš kļūst nemanāms.
 • 7
 • 3
tādi esam
t
Patiešām - kas ar latviešiem notiek? Neticami, ka Valmierā, kas ir attīstīta pilsēta, var vairāk nobalsot par "uzņēmēju" ar nodzertu un nopīpētu balsi nevis par bijušo mēru, kas tomēr sevi apliecinājis kā saprātīgs vadītājs. Neticami, ka lepnie kurzemnieki cer uz pajoliņa kaimiņdukša un nekaunīgā administratora spējām panākt labāku dzīvi. Aiz naida pret valsti Šlesera projektu atbalstīja ārzemēs dzīvojošie laukstrādnieki un pabalstu saņēmēji, bet te...nožēlojami, ka tik tālu jau sabiedrība deģenerējusies.
Edge
E
Ticami, ka pēc prihvatizācijas un denacionalizācijas nekas vairāk nenotiek - kā bija 10"% vidusslānis, tā arī palicis. Nožēlojama deģenerācija, ko nepiesegt ar ekonomikas izaugsmes procentiem "uz papīra". Sk. Reinis Jansons: Netveramā vidusslāņa noslēpums jeb kāpēc runāt par vidusslāni? (Delfi) Diemžēl saskaņā ar Finanšu institūta veiktā pētījuma rezultātiem Latvijā vidusslānim, ieskaitot turīgos iedzīvotājus, šobrīd atbilst nedaudz mazāk par 10% iedzīvotāju.
 • 6
 • 4
zvirbulēns
z
Akadēmiskie amati Asistents – docenta vai profesora palīgs praktisko darbu vadīšanā. Lektors – docenta vai profesora palīgs lekciju pasniegšanā. Docents – drīkst pasniegt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas studentiem. Asociēts profesors – tikai savā augstskolā atzīts profesors. Profesors – starptautiski atzīts amats, kuru var iegūt pēc 3 gadu pieredzes asociētā profesora amatā. Šis ir vienīgais amats, kas drīkst kļūt par augstskolas rektoru. --------------------------- Gint, Tev ir trīs gadu pieredze asociētā profesora amatā? Kā Tu tiki rektora krēslā, ja nav? Kad būsi profesors?
zvirbulēns
z
Es, varbūt, neko i nerakstītu, bet tā bilde, tā bilde, mēmās šausmas! Kad es redzu šitādus švītiņus, sebe na ume cilvēciņus, tad gribot negribot kas jāsaka! Tādi viņi ir, - situēti, labi kopti, ņirdzīgām sejām un ar daiļd-šanu pa virsu!
ha
h
Jūsu IQ ir atbilstošs KPV līmenim...
 • 7
 • 9
biedri:
b
kas tad jums liedz rakstīt zinātnisku darbu un kļūt par situētu švītu-profesoru???
 • 11
 • 10
zvirbulēns
z
Tikmēr Vidzemes Augstskolas rektora Gata Krūmiņa ienākumi 2017 gadā bija 50 995 eiro. Ja izdalām ir 12, re, mēnesī Gatis mums iekapājis 4249 eur ( šogad, jādomā, gads bijis vēl labāks) Teikšu kā ir, nav daudz, bet taupīgi dzīvojot, dzīvot var! :) Un peld nierīte taukos, neko ne redz vairs, ne dzird, ne jūt, bet gatavs spriedelēt par demokrātiju. Starp citu, zināšanai, ar demokrātiju viss ir kārtībā, te nekas nav mainījies, nekas nav apdraudēts, ja neskaita tā saucamo eliti, kura peld taukos bez jēgas un nojēgas!
>Edge
&
Tas tak ir labi ka garantē. Tad jau būs tas ko latviijci vēlās: Liš bi nebilo voini.
 • 5
 • 8
Edge
E
Ar "koloniālo demokrātiju" (A.Zinovjevs) viss kārtībā, tāpēc Latvijā vidusslānis 10% (Swedbank pētījums) - nav pamata kaut kam mainīties. 1933.g. Vācija neatradās sabiedroto karaspēks, toties Latvijā pašlaik NATO kaujas grupa garantē stabilitāti (stagnāciju). Spēles Jēkaba 11 turpināsies - gadiet OIK turpinājumu, pilsonīši.
 • 5
 • 14
zvirbulēns
z
Kad Vidzemes augstskola tiks pievienota kādai lielākai augstskolai...nauda tomēr jātaupa, rektors (Gatis) izmaksa lielu naudu, kaut viņš 100 gadus nav vajadzīgs kā rektors.
???
?
Tipiska demagoģija - runāt nevis par rakstu, bet par autoru. Parasti tā rīkojas, ja nav argumentu, lai iebilstu autora rakstītajam, jāķeras klāt bezgaumīgajām apkšbiksēm. Nemaz neatšķiras no suņu būdas fanu paņēmieniem.
 • 10
 • 6
wtf
w
Kas tie par ekspertiem... Vienmer ierasti politkorektas runas, savu izglitibu stampu un domasanas ietvaru atstradasana, neka jauna, neka svaiga, nulle redzejums un vizija. Laiki jau sen ir mainijusies. Eksperti veel nee.
reptilis
r
...viņi neko nemana...nedzird...neredz...,bet ir eksperti:)))))
 • 17
 • 5
zvirbulēns
z
Gatis ar savu lielo algu atrāvies no zemes, peld....Viss ir daudz vienkāršāk, 40% cilvēku grūti dzīvojās, viņi smagi strādā, aldziņa maza, sitās pa dzīvi kā māk, un neredz tam galu! Un tad vēl izlasa uz reklāmas stabiem "Mēs strādājam", vai arī "Labo darbu čempioni" - kaut karies aiz riebuma, un tad jau var nobalsot kaut par suni.
redz>Bet
r
Viss tiesa-kādam tā varbūt ar vajadzētu rīkoties. Tik pat pareizi būs teikt, ka tiem, kas ir prihvatizējuši visu visapkārt tā vajadzētu rīkoties vēl daudz vairāk.
 • 5
 • 6
Bet
B
Varbūt kādam, kam tā mazā aldziña, nenāktu par łaunu padomāt, ko viña prot, kāda viñiem izglītība un cik centīgi viñi patiesībā strādā?
 • 9
 • 13
reptilis
r
Puisis ar viltoto...izspiesto smaidu fotogrāfijā sevi pieskaita pie elites.....:)))))....neko nav spējis prognozēt...un viņam prasa viedokli?????E.Zirnim ir laba humora izjūta.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Pēckarš

Atgriezties vietā, kur esi uzaudzis, šķiet it kā pašsaprotami. Bet kāpēc atgriezties laikā, kurā esi dzīvojis pirms trīsdesmit un vairāk gadiem? Kāpēc atcerēties vārdus, kuri zuduši no mūsu ikdienas ...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata