Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Jaunais zelta laikmets

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Kurš nolēma sūtīt uz Kannām šo vājo filmu, kuras vienīgā vērtība ir lokāli sentimentāla? (Kā zināms, lugas autors Gunārs Priede pēc šīs filmas ar Rolandu Kalniņu vairs nesveicinājās...) Tad jau drīzāk varēja sūtīt "Kad lietus un vēji sitas logā."
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Nu, tas ir tāpat, kā teikt, ka Maskavas KGB paši izvēlējās, kurus no Latvijas sūtīt uz Sibīriju, kurus nesūtīt! - Tos izsūtāmo sarakstus Maskavai un filmu sarakstus Kannām tak paši savējie vien stādīja, ne, cienītais/cienītā?!?
  • 7
  • 1
nerrim
n
Palaidi garām tādu sīkumu, ka Kannas pašas izvēlas, kura filma viņuprāt ir laba, kura nav. Tu vari kaut vai savu filmu sūtīt, tik un tā neņems, ja nepatiks.
  • 5
  • 3
Psihoze!
P
Dita RIetuma atgādina Jurija Bogatirova varoni filmā Melnās Acis. Kad Mastrojani iebrauc Krievijas ciemā, Bogatirova varonis bļauj "Pati Romas pilsēta pagriezusi savu sirmo galvu". Rietumai ir psihiskās dzemdības, nesaprotot to, ka drīz valsts naudas, pie patreizējā Latvijas eknomiskā modeļa, apsīks, un , latvieši kinoproducenti, ar atsevišķiem izņēmumiem, nebūs spējīgi vairs ražot lielformātā darbus, kā Kalniņa filmas, ko finsēja Maskava, nevis ES. Starp citu, Rietuma aizmirsa piebilst, ka parasti Kannu festivāla žūrijas komisiju pārvalda viņas nīstie amerikāņi un viņu nauda. Tas, ka latviešu filmu iekļauj programmā, ir apsveicami, bet no tā izriet, ka tūlit visa Eiropa un ASV steigsies investēt korumpētā valstī vienas filmas dēļ. Un šeit, gad Rietuma varētu sev jautāt: kāpēc 27 gados Latvijā nav ne vienas filmas par korupciju, bet ir vidējas kvalitātes darbi, kas šur tur paņirb festivālos....Bet to viņa nav spējīga atbildēt, jo ir vienkārši kinokritiķe
Dita Krikuļa
D
Es piekrītu! Dita ir kritiķe, nevis KNC vadītāja, jo no kino ražošanas, kā taisīt kino, vēl jo vairāk finansēšanas viņa NESAPROT IT NEKO, precizāk, citējot vienu politķi: ja Dita atvestu govi, viņa nezinātu, no kuras puses govi slaukt. Visu, ko Dita māk, ir diedelēt nodokļu maksātāju naudu, nevis meklēt KNC finansējumu pašai. Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kur svarīgāko valsts kinoorganizāciju iedota kritiķei, kurai ir interešu konflikts, par cik viņa ir dienā kultūras nodaļas direktore. Kur skatās KNAB un Saeima? Un kapēc neieliek viņas vietā cilvēku, kurš saprot, kā ražot kino.
  • 1
  • 0
Alla Borisovna
A
To visu, ka tik mazā valstī kā Latvija vairs nebūs tāda vēriena kinoražošanas kā padomju lakā, kad Rīgas kinostudija stradāja gigantiskajā PSRS tirgū, domāju, kinocentra vadītāja saprot gluži labi. Bet tagad ir svētki filmai "Elpojiet dziļi" un mēs priecājamies līdz ar režisoru un operatoru un citiem, kas pie filmas strādāja. Arī komponistu Kalniņa kungu.
  • 0
  • 0
Onslow
O
bet tā gribās par negatīvo! pamācies no Ādolfa kā iespaido sociāli labvēlīgas filmas...
  • 0
  • 3

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 378

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Veselības aprūpe politisko cīņu priekšplānā

Iepriekšējās nedēļas nogalē Somijā par atkāpšanos paziņoja Centra partijas pārstāvja Juhas Sipiles vadītā valdība. Šāds solis sperts tikai mēnesi pirms šajā valstī gaidāmajām parlamenta jeb Eduskunt...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata