Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Reizi nedēļā Mūzikas akadēmijas kafejnīcā būšu pieejams ikvienam, sola jaunais Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis

Kafija ar rektoru

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Paul Berkolds
Mūzikas pasaule kļūst par vienu. Robežas starp augstām un zemām, dargām vai lētām mākslām arvien izkūst. Dūks Elingtons teica ir tikas divas mākslas - labas un sliktas. Jāveicina saprašanu un mijdarbību pār visām mākslas žanrām. Klausītāji to pieprasa, studenti to grib, pedagoğijai jāturās līdzi. Atbalstu jauno Rektoru un viņa domāšanu. Novēlu veiksmi.
GG
G
Prānis ir ļoti sakarīga, laba un inteliģenta izvēle. Protams, pārējie kandidāti arī bija laba. Kopumā mūziķu vidē par Prāni ir labas atsauksmes, ļoti novērtē viņa pieredzi un dabisko inteliģenci.
yagiga
y
Daži pārējie kandidāti bija ok, bet Normunds Vīksne izcēlās ar savu virtuozo neinteliģenci un arī aprobežotajām stratēģiskās domāšanas iespējām. Pievienojot visai biežās komunikācijas problēmas ikdienas darbā, valodu nepārzināšanu (kas vispār bija raksturīga iepriekšējai vadībai globālā līmenī iesk. pat rektora nespēju izmocīt no sevis vairāk par 2 teikumiem, no kuriem viens bija classical saxophone...) - tas nu lika lūgt Dievu,ka nu tikai ne viņu! Aber viņu mierinot grūtajās ciešanās KM jau uzreiz veikli iestūma par Dārznieku VKKF - tagad varēs atriebties visiem, kas viņu neievēlēja, vai vienkārši nesaprast vairākumu no projektiem.
  • 7
  • 0
RE
R
Ne jau tikai biļetes cena ir arguments (lai gan, ļoti bieži ir). Disonanse ir tas īstais arguments. No vienas puses mūzikā (mākslā) ir šī brīvība, cerības, emocijas, kaisle un maigums, cilvēcība, elegance un takts, izsmalcinātība un groteska. Bet no otras puses dzīvē ir cīņa par maizes kumosu, vadītāja necilvēcība un netaisnība, darba mehanizācija, meli un krāpšanās peļņas vārdā, aprēķins un pāri visam nežēlīgi garas un nebeidzamas darba stundas, lai tiktu pie kapeikām un kaut kā varētu izdzīvot. Daļai sabiedrības šī disonanse nav un viņu dzīve ir cilvēcīga. Taču pārāk lielai sabiedrības daļai dzīve nav cilvēcīga un disonanse ir redzama tik skaidri, ka sāk likties, ka mūzika un māksla melo, ka mūzika un māksla kalpo bagātajiem un varenajiem, ir vienā karā nometnē ar viņiem. Un vai tā nav? Ja mūzika un māksla nespēja sevī rast cilvēcību, lai kaut nedaudz uztvertu un apzinātos šīs pasaules nelaimes, vai tad tāda mūzika un māksla patiešām ir patiesa? Varbūt tiešām opijs, ne vairāk?
RE
R
Labi, ka viss notiek un attīstās un Mūzikas akadēmija ir gatava ieiet pasaules apritē, ka mūzikā ir kaut kas vairāk par Dziesmusvēktiem. Bet izskatās, ka šis būs kārtējais labais un profesionālais cilvēks, kuram būs vienaldzīga Latvijā sociāli atstumtā sabiedrības daļa, kuri koncerti nav pieejami, kuri ikdienas rūpēs par maizes gabalu uzskata gan par neiespējamību, gan par apgrēcību paņemt un palasīt grāmatu vai aiziet uz koncertu. Tas taču viss ir paredzēts tiem, kuri nav apspiesti un pazemoti. Katram cilvēkam, kas ietiek kādā augstākā amatā, no Dieva nāk pienākums atcerēties arī par citiem.
apspiestajam pazemotajam nabadziņam
a
un, ja briesmīgā Latvija tevi apspiež un pazemo, vācies mājās. Es tevi neesmu uz Latviju saucis.
  • 0
  • 4
lumpenim
l
Beidz troļļot, atslēdzies no neta un pārdod troļļojamo kasti - gan koncertiem iznāks, gan vēl pāri paliks!
  • 4
  • 1
atbilde re
a
baroka orķestris Kollegium muzikum un Senās mūzikas centrs jau gadiem regulāri sniedz koncertus par brīvu un zāles patiešām ir piepildītas un pārpildītas. Mēs ar manām draudzenēm cenšamies nepalaist garām nevienu no tiem. Tā ir cik es noprotu Māra Kupča personīgā iniciatīva, kas diemžēl pagaidām nekādi nav saistāma ar Mūzikas akadēmijas līdzšinējo stratēģiju, bet esmu pārliecināts, ka Prāņa kungs kā senās mūzikas katedras profesors ir par to gana labi informēts un pieņemu, ka viņš tādas aktivitātes atbalstīs. Jāpagaida, tad redzēsim.
  • 9
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai mūsdienās bez pieejas internetam ir iespējams pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā?

Kopā nobalsojuši: 937

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Aktuāli

Lavas mežģīnes okeānā

Terseira ir neparasta sala. Tās centrālā pilsēta pēc atdzimšanas no drupām iekļuvusi UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Te atrodamas kāpnes, kas ieved vulkāna krāterī. Reliģiskie svētki aizstāj...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā

SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons

Pasaule

Vairāk Pasaule

Politika

Vairāk Politika

Tēma

Vairāk Tēma

In memoriam

Vairāk In memoriam

Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag

SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes