Saskaņā ar britu speciālistu atklājumu atbilde ir saistīta ar divām cilvēka evolūcijas iezīmēm – staigāšanu uz divām kājām un cilvēka smadzeņu dramatisko paplašināšanos. Agrīnajām cilvēkveidīgo sugām, piemēram, Ardipithecus un Australopithecus bijusi tikai viegla nosliece vairāk lietot labo roku – līdzīgi kā mūsdienu lielajām pērtiķu sugām. Tomēr, parādoties Homo erectus un neandertāliešiem, labās rokas loma palielinājusies. «Sākot staigāt vertikāli, cilvēkveidīgajām būtnēm atbrīvojās augšējās ekstremitātes, radot jaunas iespējas instrumentu lietošanai, komunikācijai ar žestiem un citām smalkās motorikas darbībām, kurās vienas rokas apmācīšana devusi priekšrocības ātrāk nekā abu vienlaikus,» žurnālā PLOS Biology publicētajā ziņojumā skaidro komanda. Smadzenēm sākot straujāk augt un reorganizēties, nosliece vairāk izmantot labo roku nostiprinājās un noveda pie tā, ka kreiļu īpatsvars populācijā ir tikai ap 10%.
Labroču noslēpums atklāts
Zinātniekus jau sen nodarbinājis jautājums, kādēļ 90% no visiem cilvēkiem dominējošā roka ir labā? Nomācošais īpatsvars ir aptuveni līdzīgs visās kultūrās un apdzīvotajās teritorijās, un vairākas desmitgades ilguši pētījumi nav snieguši pārliecinošu atbildi. Taču nu Oksfordas Universitātes speciālisti nākuši klajā ar ticamu mīklas atminējumu. Skaidrojums meklējams smadzeņu attīstības īpatnībās.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

