Laika ziņas
Šodien
Migla
Skolās literatūra no obligātās pārtapusi ieteicamajā, bet diskusiju karstums nerimst

Trakāk par Mērnieku laikiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
mankurtiem mankurtu valsts un dzīve
m
un patiesi, tā ir katra vecāka paša izvēle, vai dot savbam bērnam lasīt grāmatas vai nē. Mankurtiem bērni dzimst mankurti. Jo viņiem visiem sāp galva, ja kaut kas jādara vairāk par pamatinkstinktiem. Dažiem mankurtiem bērni piedzimst kā bērni, bet vecāki - mankurti grib tos mankurtizēt. Negrib, ka viņu bērni ir bērni - ar nākotni, ar sirdi, ar empātiju, ar spēju izjust dzimtenes mīlestību.Viss ir vecāku rokās. Nākotne vai iznīcība.
mankurtiem mankurtu valsts un dzīve
m
...jo viņi cieš neticamas necilvēcīgas sāpes - kad viņi bija mazi bērni, viņiem galvā uzlika dzīvnieka izmērcētu dzīvnieka kuņģi un nekad nenoņēma. Bērna galva pieauga izmērā, bet kuņģis tik spieda uz nabaga radības smadzenēm, mati nevarot izaugt cauri kuņģa cepurei, kas, spiežot bija saaugusi ar galvu, auga iekšā radības galvā... šie radījumi bija atkarīgi no saimnieka, jo tas viņiem pasvieda ēst, jo ēdiens un pārošanās bija vienīgais mierinājums, kas šo radījumu briesmīgās mokas atviegloja. Varbūt. Un viņi izpildīja katru saimnieka pavēli, jebkuru!!! ~Viņus sauca par mankurtiem. Ar saspiestām, sāpēs svelošām smadzenēm. Viņiem nebija ne emociju, ne mātes, ne tautas, ne dzimtenes, ne mazāko empātiju - līdzīgi kā tiem, kas nav lasījuši Kaķīšu dzirnaviņas, Nāves ēnā, ne izpratnes par paaudzēm un godu un visu citu - jo viņi nebija lasījuši Raudupieti, ne Mērnieku laikus. Bet viņi zināja, kas ir ēst... un pāroties, jo viņiem smadzenes bija saspiestas ar dzīvnieka kuņģi. Bezmāju radības
mankurtiem mankurtu valsts un dzīve
m
Kirzgīzu rakstnieks Čingizs Aitmatovs uzrakstīja garstāstu / romānu "Un garāka par mūžu diena ilgtst" , ko ar kāri lasīja visi elitāro Rīgas skolu vidusskolnieki 20.gs. 80os gados. Dailes teātrī bija izrāde ar Eduardu Pāvulu un Hariju Liepiņu galvenajā lomā - viņš spēlēja Jedigeju. ..Redziet, es vēl pat atceros varoņa vārdu. Tad es sāku studēt un mēs ar kursu (tagad esam visi ļoti īpaši cilvēki Latvijā, mūs atpazīst te un pasaulē) aizbraucām uz Viļņu, kur skatījāmies Eimuntas Ņekrošus iestudētu izrādi - Un garāka par mūžu diena ilgst - tipiskā šī pasaulslavenā režisora rokrakstā. Neaizmirstamas 3,5h. Nosēdētas 3-atā uz viena maza papildkrēsla teātra zāles pašās beigās, stūrī. Tas ir stāsts par nākotni, kad ASV prezidents ir afroamerikānis, šajā ziņā nākotne ir pienākusi. Un par pagātni - par to, kā iekarotāji nodrošināja, ka iekarotās zemes jaunieši būs mūžīgi vergi, bezdomu un bezjūitu radījumi, gatavi izpildīt saimnieka pavēles, nogalināt, sadistiski mocīt, utt., jo viņi cieš...
Lelde
L
Ir redzēti daudz visādi veidi un metodes kā pelnīt naudu. Domāju pie sevīm, vai tās reāli arī strādā. Tad nu ķēros pie eksperimentiem un mēģināju dažādas šīs piedāvātās ''metodes'' Nonācu pie secinājuma, ka reāli var arī ko nopelnīt tikai vienā no šīm piedāvātajām metodēm. Tā kā nevēlos, lai jūs tērētu savu laiku ar viltus ''peļņas internetā'' metodēm parādīšu šo veidu. Ja ceri, ka tas būs pamācība kā dienas laikā kļūt par miljonāru, dodies vien meklēt kārtējo “brīnummetodi”, bet patīkamu un pastāvīgu kabatas naudu pārsimts eiro ik nedēļu te var uztaisīt bez iespringšanas. Viss sīkāk ir aprakstīs šajā mājaslapā: https://goo.gl/yfrtlJ Šī mājaslapa palīdzēja man izprast kā šī metode strādā un arī pamācība ir ļoti detalizēta un viegli izprotama.
Margarēta
M
Tad ir tā, ka vecumā, kad patīk Remarks, jālasa Mērnieku laiki, kas ir tik tālu, ka tur aprakstīto problemātiku mūsdienu pusaudzis neuztver par sev aktuālu. Un nekādas vērtības (atšķirībā no Remarka) tur sev neatrod. Tikmēr diezgan labi, tieši bērniem un jauniešiem rakstīti latviešu literatūras darbi vispār negūst ievērību. Lai gan tie būtu piemērotāks materiāls lasīšanai skolā. Jāmēģina kaut kā pierast pie domas, ka nebūs nekāda traģēdija, ja visa populācija nebūs izlasījusi no vāka līdz vākam visu latviešu literatūras zelta fondu, ka nebūs traģēdija, ja būs cilvēki, kas nebūs lasījuši tos sasodītos Mērnieku laikus.Piemēram, šobrīd skaitās, ka lasījuši ir visi, bet vai mēs varam teikt, ka sabiedrības līmenis ir augsts? Baidos, ka nē.
Margarēta
M
Galvenā problēma ar literatūras mācīšanu ir tā, ka aiz pārcentības sabāzt programmā pēc iespējas vairāk klasikas, aizmirstas, ka bērns ir bērns, nevis augumā mazs pieaugušais. Tad nu viņam nākas lasīt savam vecumam nepiemērotus daiļdarbus, kuru autori tos ir rakstījuši pavisam citam lasītāju lokam. Lasītpatiku un patiku pret latviešu literatūru tas diemžēl nevairo. Labākajā gadījumā bērns brīvajā brīdī lasa kaut ko aizraujošāku, kas parasti ir ārzemju autora darbi, un gandrīz zemapziņā izveidojas nostāja: ārzemju autorus var lasīt izklaidei un priekam, latviešu literatūra ir pienākums.
aizliegts viedoklis
a
- bet tos, kas veidoja programmu, vajadzētu nošaut ar peintbola marķieri 99 reizes!
aizliegts viedoklis
a
No saviem skolas gadiem neatceros nevienu no iepriekš nosauktajiem. ''Mērnieku laiki'' pusaudzim vēl par nopietnu, ''Meistaru un Margaritu'' manā laikā skolā nemācīja, bet pārējie ir raudamgabali no padomju idiotšova ''Vaīīī vaīīī vaīīī cik briesmīga bija dzīve pirms 1917. gada vaīīi vaīīī vaīīī''. Pie tam katrs pats par sevi šie darbi pat var nebūt slikti, bet lasot TIKAI TĀDUS jaunais cilvēks riskē iegūt riebumu pret literatūru kā tādu. Arī ''Pasakas par ziediem'' ir lieliskas, pat ģeniālas, bet KĀDA SAKŅAUGA PĒC MAN VĒL LITERATŪRAS PASAULĒ DEPRESIJU MEKLĒT??? No skolas laika latviešu literatūras - NEOBLIGĀTĀS - uzreiz varu nosaukt Kārļa Kraujiņa ''Spoku dzirnas'', skolas gados sākās arī iepazīšanās ar Aleksandru Čaku un Andreju Dripi. Pārējos autorus nācās ''pielasīt klāt'' patstāvīgi un vēlāk. Par skolas literatūras stundām neko sliktu nevaru teikt - turpinājums sekos
Par to lasīšanu
P
Diemžēl tā nu ir, ka tajās ģimenēs, kurās vecākiem nekādi nav laika nedz bērnam mācīt lasīt, nedz runāt, nedz domāt, ar tādiem "niekiem" kā literatūra jau nekrāmējas. Planšete, mobilais, dators- lai tik netraucē, lai tik aug tupumā un trulumā. vēl var paskatīties izcili stulbās "Lauku sētas", "Plikos randiņus', "Ugunsgrēkus" "zombijmultfilmeles" vai "vampīrkrēslas" un visu citu "patiesu kultūru", kas gāžas no TV ekrāniem. Piedevām vēl IZM 27 gadu garumā veiktās "trulum-tupumrefrmas"20 itin kā ministrīšu izpildījumā. Tad nav jābrīnās, ka visādas "profesorancānes' sāk apgānīt i savu kultūru, i literatūru, jo ir tak nopietns pasūtījums... Brīnos, ka skolā vēl palikuši arī SKOLOTĀJI, ne tikai "skolotāju pienākumu pildītāji". Par to, ka SKOLOTĀJI vēl var visu to murgu izturēt un kaut cik vēl IZGLĪTOT mūsu jauno audzi- par to milzu paldies viņiem. Gauži žēl, ka šodienas vecāki, kas jau savu izglītību apguvuši pēdējos 27 gados, visai vāji izprot to, ko viņu bērniem dos literatūras lasīšana.
  • 2
  • 0
Jantariks un Co
J
Mums, īstiem latvietiskuma un pilnvērtīgas izglītības patiesajiem aizstāvjiem, ir izdevīgi, ka tauta debilizē un brauc uz Angliju tualetes mazgāt ! Latvijai jāpaliek brīvai ! Galvenais, ka man maksā vairāk kā 16 000 mēnesī !!!
rusdeģenerātelim
r
aizver žaunas, putina prostitūta!
  • 0
  • 2
dd
d
Izaug paaudze, kas neko nejēdz no tautas gara mantojums. Dzīvo Ugunsgrēka un citu seriālu līmenī.
Margarēta
M
Varētu padomāt, ka Ugunsgrēka veidotāji un fani ir no Marsa. Cik man zināms, tā ir paaudze, kas tak padziļināti skolā tās garamantas ir apguvusi. Tātad visa tā dziļās latviešu literatūras rakstīšana un reflektēšana par vērtībām Zaļajā zemē, Zelta zirgā (kā man riebās skolā un aizvien riebj šī luga!!!) un Skalbes pasakās ... pie Ugunsgrēka vien ir novedusi.
  • 1
  • 2
komunistelim
k
Kas tev teica, ka tieši depresīvais kaķītis un raudulis cibiņš ir tautas gara mantojuma pamats?
  • 1
  • 3

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 203

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Latvijai vajag: Asistentus

Kad piezvanu Guntai Ķilkutei, lai uzaicinātu viņu uz sarunu, sieviete neslēpj prieku. Viņai jau kādu laiku šķiet – skaļāk ir jārunā par to, ka Latvijai vajag asistentus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata