Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Lakers pirmo reizi kopš 2015. gada uzvar Mineapolisā

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienība Losandželosas Lakers otrdien svinēja uzvaru regulārā čempionāta spēlē, pārtraucot savu septiņu zaudējumu sēriju Mineapolisas pilsētā.

"Lakers" izbraukumā ar rezultātu 112:104 (30:27, 27:29, 29:28, 26:20) uzveica Minesotas "Timberwolves".

"Lakers" basketbolisti "Target Center" arēnā nebija uzvarējuši kopš 2015.gada 25.marta.

Uzvarētājiem ar 30 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Lebrons Džeimss, bet 24 punktus pievienoja Deniss Šrēders.

Losandželosas komanda aizvadīja savu pirmo no vairākām turpmākajām spēlēm bez Entonija Deivisa, kurš iepriekšējā mačā atsvaidzināja Ahilleja cīpslas savainojumu.

"Timberwolves" rindās jaunu karjeras rekordu - 28 punktus - sasniedza debitants Entonijs Edvardss, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas un piecreiz rezultatīvi piespēlēja. Karls Entonijs Taunss šoreiz guva 15 punktus.

Citā mačā Bruklinas "Nets" pretinieku laukumā atspēlēja 24 punktu deficītu un ar rezultātu 128:124 (22:33, 32:42, 34:25, 40:24) pārspēja Fīniksas "Suns".

"Nets" izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas un pārtrauca "Suns" sešu panākumu sēriju.

Ņujorkiešiem 38 punktus guva Džeimss Hārdens, bet 24 punkti bija Džo Herisa kontā. "Nets" komandai savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt Kevins Durents un Kairijs Ērvings.

Kādreizējās "Suns" zvaigznes Stīva Neša vadītā "Nets" vadību pārņēma 31 sekundi pirms pamatlaika beigām, kad Hārdens ar tālmetienu panāca 126:124. Laukuma saimnieki nespēja iekarot grozu spēles pēdējās divās minūtēs un 48 sekundēs.

Fīniksas vienībā rezultatīvākais ar 29 punktiem Kriss Pols, bet 22 punkti bija Devinam Bukeram. Lielāko daļu jeb 17 punktus Pols guva ceturtajā ceturtdaļā, taču ar to nebija gana, lai nosargātu vadību.

Tikmēr pārliecinošu uzvaru svinēja Ņūorleānas "Pelicans", kas viesos ar 144:113 (29:32, 34:26, 38:23, 43:32) guva virsroku pār Memfisas "Grizzlies".

"Pelicans" komandā ražīgākais ar 31 punktu, septiņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Zaions Viljamsons, 27 punkti bija Džošam Hārtam, bet 22 punkti - Brendonam Ingremam. Mājiniekiem 28 punktus guva Dža Morants.

Pēdējās piecās savstarpējās spēlēs uzvarējusi "Pelicans" komanda, kas 2019.gada NBA draftā ar pirmo numuru izraudzījās Viljamsonu, priekšā "Grizzlies" otrās kārtas izvēlei Morantam.

Citviet Toronto "Raptors" viesos ar rezultātu 124:113 (33:33, 31:31, 30:27, 30:22) bija pārāka pār Milvoki "Bucks", kas piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas.

"Raptors" rindās 33 punktus guva Freds Vanvlīts, bet 23 punkti bija Paskālam Sjakamam.

Viesu uzvaru aizēnoja Kaila Laurija gūtā trauma. Viņš pirmajā puslaikā kreisās potītes savainojuma dēļ devās uz ģērbtuvi, bet spēles otrajā daļā atgriezās laukumā, taču trešajā ceturtdaļā noslēdza maču. Laurijs 22 minūtēs paguva gūt 18 punktus, izcīnīt sešas bumbas zem groziem un veikt sešas rezultatīvas piespēles.

Milvoki komandu no zaudējuma neglāba Jaņņa Adetokunbo 34 punkti, desmit atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles.

"Bucks" iepriekšējo reizi četras spēles pēc kārtas zaudēja 2019.gada Austrumu konferences finālā, kad sērijā pret "Raptors" izsēja vadību 2-0 un piekāpās ar 2-4.

No Austrumu konferences vadošajām komandām Bostonas "Celtics" mājās ar rezultātu 112:99 (30:26, 29:28, 27:21, 26:24) uzvarēja Denveras "Nuggets".

Bostoniešiem 27 punktus iekrāja Džeilens Brauns, bet 21 punkts un astoņas rezultatīvas piespēles bija Džeisonam Teitamam.

"Nuggets" komandā ar 43 punktiem izcēlās Nikola Jokičs, kurš 40 punktu slieksni sasniedza trešo reizi sezonām bet 25 punkti bija Džamalam Marejam. Denveras vienībai šajā mačā nevarēja palīdzēt pieci rotācijas spēlētāji, tajā skaitā Pols Milseps un Monts Moriss.

Visbeidzot Portlendas "Trail Blazers" viesos ar rezultātu 115:104 (34:21, 30:29, 29:29, 22:25) apspēlēja Oklahomasitijas "Thunder", svinot piekto uzvaru pēc kārtas.

Uzvarētājiem 31 punktu, 12 no tiem pēdējās četrās minūtēs un 11 sekundēs, guva Damjans Lilards. Pēdējā nogrieznī Lilards, spēlējot ar piecām piezīmēm bagāžā, realizēja četrus tālmetienus.

Gerijs Trents juniors piebalsoja ar 19 punktiem, bet Eness Kanters - ar astoņiem punktiem un 21 atlēkušo bumbu.

Mājiniekiem 23 punkti bija Lū Dortam, bet 17 punktus guva Hamidu Djallo. "Thunder" ceturto maču pēc kārtas nācās iztikt bez sava rezultatīvākā spēlētāja Šeja Žilžesa - Aleksandra, kurš sastiepis kreisās kājas potīti.

Austrumu konferencē pirmo vietu ar 18 uzvarām 28 spēlēs ieņem Filadelfijas "76ers", bet Rietumos pirmā ar 23 panākumiem 28 cīņās ir Jūtas "Jazz".

NBA pamatturnīrā plānots aizvadīt 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.