TTT Rīga basketbolistes grauj Olympiakos un tuvojas FIBA Eirolīgas ceturtdaļfinālam

Latvijas čempionvienība sieviešu basketbolā TTT Rīga trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra 12. kārtas mačā savā laukumā ar rezultātu 70:44 (22:16, 14:4, 16:11, 18:13) pārspēja Grieķijas klubu Pirejas Olympiakos.

TTT Rīga basketbolistes ar septiņām uzvarām 12 spēlēs B apakšgrupā ieņem trešo vietu un spērušas platu soli pretī ceturtdaļfinālam.

TTT Rīga rindās ar 17 punktiem rezultatīvākā bija Ieva Pulvere, 13 punktus guva Kristīne Vītola, bet ar 11 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Šeja Pedija.

Tikmēr pretiniecēm 12 punktus iemeta Ivana Tikviča.

Laukuma saimnieces maču iesāka neveiksmīgi, nespējot apturēt pretinieču uzbrukumus, kas viešņām pirmajās trīs minūtēs ļāva iekrāt jau deviņu punktu pārsvaru (12:3). Tiesa, ar Pulveres tālmetieniem ātri tika lauzta cīņas gaita, un TTT Rīga ceturtdaļas beigās veica 12 punktu izrāvienu, pirmās desmit minūtes uzvarot ar 22:16.

Otrās ceturtdaļas ievadā rīdzinieces guva vēl divus bezatbildes grozus. Pretinieces divus punktus atguva, bet TTT Rīga atkal veica izrāvienu, kā rezultātā pārsvars pārsniedza jau desmit punktus (29:18), bet pirmais puslaiks tika uzvarēts ar 36:20.

Otrā puslaika ievadā rīdzinieču pārsvars sasniedza jau 20 punktus, bet trešā ceturtdaļa tika noslēgta jau ar 21 punkta handikapu (52:31). Spēles noslēdzošajā ceturksnī mājinieces turpināja dominēt abos laukuma galos un svinēja graujošu uzvaru ar rezultātu 70:44.

Abu komandu pirmā apļa cīņā rīdzinieces izbraukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 70:51.

Latvijas komanda šo FIBA Eirolīgas sezonu aizvada veiksmīgi, jo 11 mačos guvusi sešas uzvaras, kas ļauj B grupas kopvērtējumā ieņem trešo vietu un reāli cīnīties par vietu ceturtdaļfinālā, kurā iekļūs apakšgrupas četras labākās. Savukārt Olympiakos basketbolistes pagaidām guvušas tikai vienu uzvaru un tabulā ir pēdējās starp astoņām komandām.

Tikmēr rīdzinieču tuvākā sekotāja Šopronas Uniqa trešdien sarūpēja Kurskas Dinamo pirmo zaudējumu sezonā, Krievijas vienību viesos uzvarot pagarinājumā ar rezultātu 93:83 (13:17, 22:18, 21:18, 18:21, 19:9). Tiesa, "Dinamo" jau bija nodrošinājusi uzvaru apakšgrupā un vietu izslēgšanas turnīrā.