TTT Rīga FIBA Eirolīgas sezonu noslēdz ar smagu zaudējumu titulētajai UGMK

Latvijas sieviešu basketbola komanda TTT Rīga piektdien Itālijas pilsētā Skio FIBA Eirolīgas pamatturnīra pēdējā spēlē ar rezultātu 41:90 (7:24, 8:24, 8:23, 18:19) kapitulēja Krievijas grandam Jekaterinburgas UGMK.

Rīdzinieces, kuras no "play-off" cerībām atvadījās pēc ceturtās spēles, pamatturnīrā zaudēja visās sešās cīņās.

"TTT Rīga" komandā rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Megana Hafa, desmit punktus guva Džesika Tomasa, bet deviņi punkti bija Kitijai Laksai. Zem groziem ar sešām atlēkušajām bumbām atzīmējās 17 gadus vecā Ieva Korzāne.

Pretiniecēm ar 20 punktiem izcēlās Marija Vadejeva, bet 11 punkti un 12 bumbas zem groziem bija Britnijai Grainerei.

Latvijas vienības pārstāves UGMK komandai piekāpās visos spēles elementos, jo īpaši metienos no spēles (25,4%/53,97%). "TTT Rīga" izpildīja tikai trīs soda metienus, no kuriem divus realizēja Dinija Pāvelsone.

Cerības iekļūt nākamajā kārtā rīdzinieces zaudēja pēc ceturtās spēles, kurā ar 52:82 pārliecinoši zaudēja Žironas "Spar Citylift". Latvijas komanda otrajā sabraukumā pēc zaudējuma pret Žironas klubu ceturtdien ar 68:78 piekāpās Skio "Famila".

No apendicīta operācijas turpina atkopties galvenais treneris Mārtiņš Gulbis, tāpēc viņa pienākumus pildīja Andris Steļmahs, kurš komandu vadīja arī trijās pagājušās nedēļas Eiropas Sieviešu basketbola līgas (EWBL) spēlēs. Gulbis palīdzēja komandai neklātienē - pirms spēlēm un puslaika pārtraukumā sazinoties ar komandu "Zom" platformā.

Izbraukumā kopā ar komandu nedevās uzbrūkošā aizsardze Ieva Pulvere, kura 15.janvārī EWBL spēlē salauza pirkstu, tāpēc nevarēja piedalīties Eirolīgas otrajā sabraukumā. Eirolīgas pirmajā sabraukumā Pulveri aizvietoja Kate Krēsliņa, kurai tobrīd bija divu mēnešu pārtraukums Beļģijas čempionātā. Šoreiz uzbrūkošā aizsardze bija aizņemta Eiropas kausa izcīņā.

"TTT Rīga" aizvadītajā nedēļā EWBL turnīrā Minskā izcīnīja trīs uzvaras pār Minskas "Horizont" (80:72), Minskas "Cmoki" (82:61) un Grodņas "Olimpia" (79:41) vienībām.

Savukārt UGMK pēc pirmā apļa Eirolīgā Krievijas čempionātā septiņiem panākumiem pievienoja vēl piecas uzvaras. Komanda šosezon 12 mačos svinējusi uzvaras un ieņem otro vietu aiz Kurskas "Dinamo", kas aizvadījusi par dueli vairāk.

Otrajā Eirolīgas sabraukumā UGMK pirmajā spēlē ar 74:58 uzvarēja Skio "Familia" vienību, bet ceturtdien ar 90:83 pārspēja Žironas klubu.

Latvijas komandai noteikti atmiņā palikusi 2019.gada novembra spēle pret UGMK, kurā savā laukumā izdevās izcīnīt pārsteidzošu uzvaru ar 89:81.

Rīdzinieces decembra sākumā Žironā C apakšgrupas "burbulī" zaudēja visās trīs spēlēs, kamēr UGMK svinēja trīs panākumus.

UGMK šosezon Eirolīgā uzvarējusi visās piecās spēlēs un nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs. Ar trim panākumiem seko Žironas komanda, par vienu uzvaru mazāk ir "Familia", bet Latvijas klubs piedzīvojis zaudējumus visos piecos dueļos.

FIBA valde septembrī lēma, ka Eirolīgas turnīrā tiks mainīts izspēles formāts. Šāds lēmums pieņemts, vērtējot Covid-19 izplatību Eiropā, kā arī par prioritāti nosakot spēlētāju un pārējo iesaistīto personu drošību.

Kvalifikācijas turnīrs notika vienā pilsētā ar vienu spēli. Savukārt grupu turnīrā komandas tika sadalītas četrās grupās pa četrām katrā.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas neturpinās cīņu līmeni zemākajā Eirokausā.

Ceturtdaļfināla spēles notiks vienā arēnā, komandām aizvadot tikai vienu spēli. Ceturtdaļfināli plānoti 14.-20.martā.

Ceturtdaļfināla uzvarētājas turnīru turpinās "Final 4".

"TTT Rīga" iepriekšējā sezonā Eirolīgas pamatturnīrā grupā ieņēma pēdējo vietu starp astoņām komandām un izslēgšanas turnīram nekvalificējās. Rīdzinieces vēlāk triumfēja Baltijas Basketbola līgā un pēc Latvijas Sieviešu basketbola līgas pamatturnīra pārtraukšanas tika apstiprinātas par valsts meistarsacīkšu uzvarētājām.