TTT Rīga Polijā uzvar uz zaudē Vētras trenētajai Arka

Latvijas titulētākā sieviešu basketbola komanda TTT Rīga piektdien Polijā pārbaudes turnīrā pārspēja Gundara Vētras trenēto Gdiņas Arka, bet sestdien atbildes spēlē pārāka bija Polijas komanda.

TTT Rīga ar rezultātu 73:66 (23:9, 9:19, 21:11, 20:27) pārspēja Arka.

Rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Binta Drameha, bet līdz triple-double nedaudz pietrūka Linejai Hārperei, kura izcēlās ar 11 gūtiem punktiem, astoņām bumbām zem groziem, kā arī atdeva deviņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Kate Krēsliņa iemeta 4 no 7 tālmetieniem, gūstot 16 punktus.

Spēles pieteikumā nebija kapteines Aijas Klakockas un Kitijas Laksas, kura atgūstas no krustenisko saišu plīsuma.

Pirmajā ceturtdaļā Latvijas komanda dominēja, pēc pirmajām desmit minūtēm iegūstot 14 punktu pārsvaru - 23:9. Pārsvars, dodoties puslaiku pārtraukumā, saruka līdz +4. Turpinājumā rīdzinieces spēja zaudēto pārsvaru atgūt un spēli uzvarēt ar 73:66. Pēdējā ceturtdaļā abas komandas kopā sameta 47 punktus.

TTT izcēlās ar izcilu tālmetienu precizitāti, trāpot 9 no 19 (47,4%) trejačiem, bet ar divpunktu metieniem tik labi negāja - iemesti 19 no 47 (40,4%). Apmēram 30 minūtes laukumā atradās ārzemnieces Hārpere, Megana Hafa un Drameha, kā arī komandas kapteine šajā spēlē Krēsliņa.

Tomēr sestdien atbildes spēlē Arka pārtrauca TTT Rīga septiņu spēļu uzvaras sēriju.

TTT Rīga otrajā mačā Arka piekāpās ar rezultātu 72:80 (21:17, 14:29, 21:13, 16:21).

Šajā mačā zaudētāju rindās Hafa izcēlās ar 30 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, bet Drameha pievienoja vēl deviņu. Tikmēr Karlīne Pilābere iemeta septiņus punktus, izcīnīja 13 bumbas zem groziem un vēl sešas reizes rezultatīvi piespēlēja.

Gandrīz 32 minūtes laukumā pavadīja NCAA spēlējusī un šopavasar WNBA draftētā Hafa.

Savukārt pēc spēles TTT Rīga galvenais treneris Zībarts norādīja, ka pārbaudes spēlēs redzētais palīdzēs labāk sagatavoties gaidāmajai sezonai.

"Abas spēles ir vērtīgas, kur daudz var analizēt. Viss, ko Polijā redzējām, ir labs materiāls pie kā strādāt treniņos, lai līdz oficiālajām spēlēm varētu izlabot lietas, kas nesanāca," uzsvēra speciālists. "Spēlēs pret Arka iestājās kritums, pēc tam labs periods un atkal - kritums. Abās spēlēs pret Gdiņu tā bija. Komanda, kurai bija lielāks kritums, zaudēja."

Arka agrāk spēlējušas vairākas latviešu basketbolistes - Ilze Ose Hlebovicka (2002./03.gada sezona), Elīna Dikeulaku (2010./11.) un Kristīne Vītola (2017./18.).

Pirmo Eirolīgas spēli TTT Rīga aizvadīs 16.oktobrī Elektrum Olimpiskajā centrā pret 2015.gada Eirolīgas čempioni un divpadsmikārtējo Čehijas labāko komandu Prāgas USK. Nākamajā nedēļā TTT Rīga basketbolistes dosies pirmajā izbraukumā, kur tiksies ar Beļģijas labāko komandu Castors Braine, bet 30. oktobrī Latvijas čempiones aizvadīs otro mājas spēli pret trīskārtējo Eirolīgas uzvarētāju no Francijas Bourges Basket.

TTT Rīga ir astoņpadsmitkārtējas Latvijas čempiones (1992-1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010-2011, 2014-2019), Latvijas-Igaunijas līgas čempiones (2014-2018), Latvijas, Igaunijas, Lietuvas līgas čempiones (2019), Austrumeiropas līgas čempiones (2016, 2019), Eiropas kausa "Top 16" komanda (2016, 2017, 2018), kā arī Eirolīgas "Top 8" komanda (2019).

(Labota pirmā rindkopa un mainīts virsraksts; papildināts viss teksts)