Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

VEF Rīga Vienotajā līgā izcīna piekto uzvaru pēc kārtas un tuvojas izslēgšanas turnīra zonai

Pašlaik veiksmīgi spēlējošā Latvijas vicečempione basketbolā VEF Rīga svētdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 89:78 (30:25, 17:17, 23:18, 19:18) pārspēja Saratovas Avtodor, turpinot cīņu par izslēgšanas turnīru.

Latvijas vicečempione visu turnīru ietvaros pašlaik guvusi jau 13 uzvaras pēc kārtas, kamēr Vienotajā līgā tai ir piecu panākumu sērija, kas ļāvis pietuvoties izslēgšanas turnīra zonai.

VEF Rīga rindās ar 26 punktiem izcēlās Mareks Mejeris, tikmēr 15 punkti - visi no tālienes - bija šonedēļ par tēvu kļuvušajam Artūram Ausējam, bet pa 14 punktiem guva Andris Misters un Stīvens Zeks. Vēl ar sešiem bloķētiem metieniem izcēlās Andrejs Gražulis, bet 16 rezultatīvas piespēles bija Džabrilam Duremam.

Viesiem pa 16 punktiem guva Trē Goldens un Entonijs Airlends.

VEF Rīga jau pirmajā ceturtdaļā iekrāja deviņu punktu pārsvaru, nogalē ar pāris "trejačiem" izceļoties Ausējam. Tiesa, pretinieki ātri atspēlējās, taču VEF Rīga basketbolisti atgriezās spēlē un pirmo puslaiku uzvarēja ar 47:42. Otro puslaiku laukuma saimnieki aizvadīja pārliecinoši un svinēja uzvaru ar 89:78.

Vienotās līgas regulārajā sezonā palikušas vēl piecas spēles un cīņa par iekļūšanu labāko astoņu komandu skaitā, kas nodrošinās dalību "play-off", sāk saasināties. Pateicoties četru panākumu sērijai, VEF Rīga ar kopsummā astoņām uzvarām 21 spēlē (38% panākumu) atrodas kopvērtējuma desmitajā vietā un reāli pretendē uz dalību izslēgšanas turnīrā.