Latvijas čempionvienība sieviešu basketbolā TTT Rīga trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra trešās kārtas spēlē savā laukumā ar rezultātu 56:68 (12:18, 20:9, 10:24, 14:17) piekāpās latvietes Aijas Putniņas pārstāvētajai Spānijas čempionei Salamankas Perfumerias Avenida.

Rīdzinieces FIBA Eirolīgā šosezon trīs mačos guvušas vienu uzvaru.

TTT Rīga"rindās rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Kristīne Vītola, 14 punkti bija Šejai Pedijai, astoņus punktus guva Aivija Slotere, seši punkti un septiņas atlēkušās bumbas bija Aijai Brumermanei, piecus punktus iemeta Kate Krēsliņa, bet četrus - Ieva Pulvere.

Rīdziniecēm šajā mačā nevarēja palīdzēt pieredzējusī Gunta Baško.

Viešņām Aija Putniņa iemeta sešus punktus, bet rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Silvija Domingesa, kamēr 12 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija brazīlietei Ērikai de Souzai.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja mazrezultatīvi, lielākoties vadībā atrodoties viešņām, kuras vairākkārt bija četru punktu attālumā, bet spēles pirmo nogriezni noslēdza ar sešu punktu handikapu (18:12). Otrajā ceturtdaļā, pateicoties Šejas Pedijas un Ievas Pulveres trejačiem, pretinieču pārsvars tika sadeldēts līdz diviem punktiem.

Turpinājumā precīza bija arī Kristīne Vītola un tālmetienu pievienoja Kate Krēsliņa, bet punktu 13:0 izrāvienam pielika Pedija, kura panāca jau 30:25. Līdz ceturtdaļas beigām komandas apmainījās vēl gūtiem punktiem, TTT Rīga basketbolistēm pārtraukumā dodoties ar piecu punktu pārsvaru (32:27).

Tiesa, otrā puslaika pirmās septiņas minūtes mājiniecēm bija nesekmīgas, jo šajā laikā tika realizēts tikai viens metiens, kā rezultātā TTT Rīga nonāca iedzinējos ar deviņiem punktiem (34:43), ar tādu pašu starpību zaudējot pēc trešās ceturtdaļas (42:51).

Neveiksmes metienos TTT Rīga basketbolistes vajāja arī ceturtās ceturtdaļas sākumā, kā dēļ pretinieču pārsvars sasniedza jau 18 punktus (62:44). Ceturtdaļas turpinājumā Latvijas komanda veica astoņu punkti izrāvienu, bet ar to nebija gana un tika ciests zaudējums ar rezultātu 56:68.

Vēl šodien B apakšgrupā Krievijas grands Kurskas Dinamo viesos ar rezultātu 73:67 (19:20, 20:14, 12:19, 22:13) pārspēja Grieķijas klubu Pirejas Olympiacos, bet Turcijas vienība Stambulas Fenerbahce savu skatītāju priekšā ar 69:67 (20:18, 14:21, 17:9, 18:19) apspēlēja Ungārijas komandu Šopronas Uniqa. Tāpat trešdien Francijas komanda Flammes Carolo savās mājās tiekas ar Turcijas vienību Hatay.

TTT Rīga Eirolīgas pirmajā mačā cienījami ar 69:70 piekāpās Kurskas Dinamo, bet otrajā duelī negaidīti ar 77:74 pārspēja spēcīgo Turcijas klubu Hatay.

Savukārt Salamankas vienība arī pirmajās divās spēlēs guva vienu uzvaru. Vispirms tā ar 80:88 piekāpās Hatay, bet pēc tam ar 88:82 pagarinājumā pieveica citu Turcijas klubu Stambulas Fenerbahce.

Latvijas komandas mērķis ir iekļūt labāko sešiniekā starp grupas astoņām komandām. Labākās četras vienības cīnīsies izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eurokausa ceturtdaļfinālā.

Vēl šodien šīs grupas ietvaros Olympiakos uzņems Kurskas vienību, Fenerbahce savu skatītāju priekšā spēlēs ar Šopronas Uniqa un Flammes Carolo sacentīsies pret Hatay.

Salamankas klubs 1988.gadā pilsētas universitātes paspārnē un no 1992.gada spēlē Spānijas augstākajā līgā. Salamankas vienībai ir 17 sezonu pieredze Eirokausos, tai skaitā 11 gadi FIBA Eirolīgā. Salamanka 2009.gadā rīkoja finālčetrinieka turnīru, iegūstot sudrabu, savukārt 2011.gadā pārtrauca Maskavas apgabala "Sparta&K" četru gadu dominanci un kļuva par Eirolīgas čempioni.

Perfumerias Avenida basketbolistes 13 gadus pēc kārtas spēlējušas nacionālā čempionāta finālā, ir seškārtējas Spānijas čempiones (2006, 2011, 2013, 2016-2018), septiņkārtējas Karalienes kausa ieguvējas (2005, 2006, 2012, 2014, 2015, 2017, 2018) un septiņkārtējas Superkausa ieguvējas.

No Latvijas basketbolistēm Salamankas komandas rindās spēlējušas Liene Jansone (2006-2007), Gunta Baško (2008-2009) un Kristīne Vītola (2015-2016), savukārt šosezon "pūču" krāsas aizstāv Putniņa.

"TTT Rīga" oktobrī pēc astoņu gadu pārtraukuma atgriezās Eirolīgas pamatturnīrā, jo kvalifikācijā divu maču summā pārspēja Anetes Šteinbergas pārstāvēto Itālijas klubu Venēcijas "Umana Reyer".